version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

o serwisie obiezyswiat.org:

Serwis obiezyswiat.org to idealne miejsce dla miłośników podróży i fotografii. Każdy może założyć tu swoje konto, aby publikować własne zdjęcia i wspomnienia z podróży, oraz dyskutować o już istniejących galeriach. Osią porządkującą zawartość serwisu jest mapa świata. To właśnie dzięki ulokowanym na mapie galeriom z najróżniejszych zakątków świata, które odwiedziła nasza społeczność, pojęcie „podróżowanie palcem po mapie” nabiera nowego wymiaru.

Obiezyswiat.org to jeden z pierwszych polskich serwisów Web 2.0. Jest tworzony przez rozproszoną społeczność, którą jednoczą wspólne pasje podróżowania i fotografii. Naszym zamiarem jest stworzenie wirtualnego albumu zdjęć i wspomnień z całego świata. Od lat wspólnie podróżujemy, a pomysł na ten serwis narodził się właśnie podczas jednej z takich podróży w 2006 roku na Ukrainie. W 2011 serwis otrzymał nagrodę Grand Webstar jako najlepsza Strona Polskiego Internetu w konkursie Webstar Festival - największym przeglądzie stron internetowych w Polsce.

Zarówno za publikowanie, jak i oglądanie zdjęć, nie są pobierane żadne opłaty. Dołączyć do grona obiezyswiat.org może każda osoba która wypełni formularz rejestracyjny.

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na stronach obiezyswiat.org można pobierać w celu publikacji na własnych stronach internetowych, w prezentacjach multimedialnych oraz materiałach drukowanych. Należy jedynie podpisać każde zdjęcie nazwą użytkownika, który zdjęcie wykonał, oraz adresem obiezyswiat.org (z linkiem do naszej strony w przypadku publikacji w internecie).

Obiezyswiat.org jest dostępny również w języku angielskim pod nazwą haveseen.org. Autorzy pragną podziękować Małgorzacie Kuźniak, która przygotowała tłumaczenie interfejsu użytkownika. Automatyczna translacja opisów galerii i zdjęć była możliwa dzięki współpracy z firmą POLENG, która udostępniła nam swoją usługę tłumaczenia stron Globalizator.