version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

forumporadyPetersburg:

darkris104 użytkownik darkris104(wpisów:2) dodano 14.02.2010 23:31

"Pesteczka" bardzo dziękuję za wpis, ale mam kilka praktycznych pytań np. ile dni zajmuje spacer po Petersburgu trzymając się przewodnika lub, kóre z podmiejskich rezydencji cara trzeba koniecznie zwiedzić a może, które warto zwiedzić z pominięciem tych najbardziej znanych? I czy np. ile takich rezydencji można zwiedzić w jeden dzień? Chętnie bym o tym z Tobą porozmawiał (i z tymi którzy mogą mi pomóc) dlatego wszystkim zainteresowanym podaje mojego SKYPE: darkris35533. Czekam na odzew.

pesteczka123 użytkownik pesteczka123(wpisów:262) dodano 14.02.2010 11:29

W Petersburgu byłam w 1991 roku, a od tego czasu "trochę" się zmieniło :)
Wtedy to była egzotyczna wręcz wyprawa, bez biletów powrotnych, które można było kupić tylko u koników na dworcu, bez możliwości kupienia prowiantu w sklepie, gdzie półki wypełniały słoiki z ogórkami.
Dziś jest tam niemal tak, jak w każdym europejskim mieście. Taksówkarze, szczególnie na kursie z lotniska, próbują naciągać turystów i ogólnie trzeba się pilnować.
W muzeach nadal zdaje się obowiązują inne ceny biletów dla miejscowych i turystów.
Przy przejściu przez ulicę, nawet na pasach, trzeba się bardzo pilnować, bo Rosjanie bardzo rzadko przepuszczają pieszych.
Przez to wielu turystów, szczególnie z sąsiedniej Finlandii, ląduje pod kołami.
Poza tym fantastyczne miejsce, szczególnie w okresie białych nocy.
Życzę samych przyjemnych wrażeń i czekam na zdjęcia (moje slajdy z tej podróży, ze względu na fatalną jakość, nie nadają się niestety do publikacji).

darkris104 użytkownik darkris104(wpisów:2) dodano 13.02.2010 22:40

Na początku czerwca wylatuję zaledwie na tydzień do Petersburga, Szukam kogoś kto odbył podobną podróż i mógłby mi służyć kilkoma praktycznymi radami. Będę wdzięczny za każdą informację.

Aby dodawać wpisy musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!