version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

forumpodróże"Deja vu" w podróżach:

antala użytkownik antala(wpisów:4) dodano 07.05.2012 23:59

ja przeżyłam taką chwilę...To było w ruinach miasta Thera na Santorini. To była stolica wyspy przed kataklizmem, ok.3500 lat temu, spowodowanego wybuchem wulkanu. Dzisiejsza stolica o tej samej nazwie jest w zupełnie innym miejscu. A tam, na skale zostały ruiny. Widać jednak gdzie nie gdzie zarys uliczek. I jest takie jedno miejsce, gdzie schody są niemal całe, kilkanaście stopni a naroże budynku trzyma pion i stoi do I piętra...I nagle na tych schodach zobaczyłam idące postacie w powłóczystych szatach o intensywnych barwach - granatu, czerwieni...Szybko zniknęły za murem... A potem podobne szaty zobaczyłam na freskach w muzeum, freskach zdjętych z murów Thery i Akrotiri...:)

vivi użytkownik vivi(wpisów:23) dodano 07.05.2012 20:41

Katia w Deja Vu trudno mi uwierzyć , natomiast są napewno na świecie miejsca
które po prostu nam pasują.Zależy to od tego co lubimy robić i gdzie lubimy przebywać.
Ja np. byłem chyba 12 razy nad Morzem Czerwonym w różnych krajach i miejscach,
a najlepiej czuję się pod wodą wśród raf koralowych. Raz nawet tak się zapomniałem
że stateczek turystyczny wracał po mnie bo żona podniosła alarm że odpłynęli a nie ma
mnie na pokładzie.Dodam że byliśmy jedynymi Polakami na tym rejsie.

katia użytkownik katia(wpisów:56) dodano 07.05.2012 19:12

Hej!
Chciałam zapytać naszych obieżyświatów, a zwłaszcza tych, którzy podróżują w najdalsze zakątki naszej pięknej planety, o to czy przeżyli kiedyś deja vu?? Czytałam, że czasami ludzie odczuwają to zjawisko w miejscach bardzo odległych, w miejscach skrajnie innych od miejsc ich dotychczasowego życia. Czytałam, że może to być dowód na wędrówkę dusz, na reinkarnację. Co Wy na to?
Czytałam też, że ludzie podróżują , bo podświadomie a czasami świadomie, tęsknią do miejsc, w których kiedyś żyli, mieszkali w poprzednim wcieleniu i ich szukają. Co się dzieje jak je znajdują .. nie wiem.
Czy ktoś z Was przeżył coś podobnego? Czy ktoś z Was znalazł jakieś miejsce na świecie, które znał i czuł się jak w dawno opuszczonym domu?

Aby dodawać wpisy musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!