version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

forumporadyRumunia - jak dojechać??:

edewabe użytkownik edewabe(wpisów:1) dodano 13.12.2019 12:45

https://lightvision.pl/

satan użytkownik satan(wpisów:210) dodano 16.05.2012 22:30

Maciek, ja trzy raz robiłem dojazd pełen przygód na trasie Pomorze Gdańskie -> Transylwania lub Bukovina, zajmuje to prawie 2 dobie, jest męczące, ale zarazem daje dużo satysfakcji i przeżyć zanim dojedzie się do samej Rumunii.
A wygląda to mniej, więcej tak:
- z Przemyśla za kilka złotych jedziesz busem do Medyki
- w Medyce przejście graniczne "z buta"
- po stronie ukraińskiej, co mniej więcej 30min - 45min jeżdża busy do Lwowa (podróż trwa ok 1h:50min do 2h), trzeba się dogadać z kierowcą czy jedzie na dworzeć autobusowy (stryjski) czy na kolejowy (żeleznyj wogzał), dworzec i jego okolica są w dużym remoncie.
- z Lwowa nocy pociąg do Czerniowców, z których trzeba przebijać się do rumuńskiej Suczavy (ok. 100km)
Jeszcze kilka lat temu pod dworcem stali "przewoźnicy", którzy za 5-10$ jechali aż do Suczavy z turystami, w ostatnich latach już ich nie ma...niestety, bo z tego powodu jest trochę pod górkę.
I tutaj uwaga! Podobno są autobusy relacji Przemyśl -> Czerniowce, a nawet Przemyśl -> Suczava (musisz rozkminic temat na PKS Przemyśl) Jest też podobno autobus z Czerniowców do Suczavy (do rozkminienia chyba już na miejscu).
Jak byłem tam w 2010r, to z braku innej możliwości wzięliśmy taxę spod dworca kolejowego do granicy, zdarł z nas jak za zboże, ale byliśmy pod ścianą (ok 50zł, co jak na Ukrainę jest drogo, tam za transport płacić grosze).
Kolejny etap, to przejście graniczne ;-) Podobno jest to przejście tylko dla zmotoryzowanych, więc musisz łapać okazję, ale na miejscu okazało się, ze spokojnie możemy z plecakami przejść, odprawa trwa kilka minut. Po stronie rumuńskiej z okazją nie będzie problemu, coś złapiecie w kilka minut.
Suczava ma połączenia autobusowe z cała Rumunią ;-)

I teraz kolejna uwaga, mały cymesik dla totalnego sknery jeżeli chodzi o dostanie się z Czerniowców do granicy:
Trolejbus nr3 z dworca kolejowego za 1hrw lub marszrutka nr38 za 1,5hrw do dworca autobusowego, tam marszrutka do Gluboki (należy wysiąść, gdy bus zjedzie z głównej szosy). Zostaje ok. 15km do granicy ;-)

Powodzenia!

maciek użytkownik maciek(wpisów:2) dodano 16.05.2012 17:56

Witam,

w sierpniu planuję 2 - tygodniowe "plądrowanie" Rumunii z bazą w Iasi.

Czy któryś z obieżyświatów ma może świeże doświadczenie z podróży do tego kraju? Chodzi mi szczególnie o jak najtańszy sposób dotarcia na miejsce.
Samolot odpada, bo to droga impreza. Poza tym lubię podziwiać przez szybę co mijam po drodze (nawet jak jest ciemno;)

Będę wdzięczy za wszelkie porady i info.

Pozdrawiam

Aby dodawać wpisy musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!