version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

forumróżneRefleksja po miesiącu z kawałkiem:

pipol użytkownik pipol(wpisów:1812) dodano 19.12.2012 21:35

masz gorszy dzień ?

waldemar użytkownik waldemar(wpisów:9) dodano 19.12.2012 20:25

W listopadzie umieściłem swoja pierwszą galerię na tym portalu. Początkowemu zadowoleniu ze zostania członkiem obieżyświatowej społeczności nadeszła chwila refleksji. Czytając niektóre komentarze do poszczególnych galerii / nie tylko moich/doszedłem do wniosku, że niektórzy z obieżyświatowiczów nie powinni nawet wyścibiać nosa poza swoje podwórko a co dopiero wyjeżdżać zagranicę. Dlaczego? Bo jedynymi ich refleksjami i wrażeniami jaki przywożą z podróży są prymitywne epitety i komentarze.
No bo po co wyjeżdżać do np. Afryki , Chin , Indii a nawet do Europy, jeżeli dostrzegamy tam tylko smród, syf i ubóstwo a ludzie tam mieszkający to brudasy, arabusy , bambusy, chinole, wietkongi czy jakieś tam jeszcze inne nacje i oczywiście wszystkie gorsze od naszej? /tak na marginesie to te „brudasy” mniej śmierdzą niż niektórzy klienci naszych marketów/. Czy będąc gościem w kraju o innej kulturze, obyczajach, religii możemy się wyrażać lekceważąco a nawet pogardliwie o jego mieszkańcach? Czy Masaj mieszkający w chacie za przeproszeniem z gówna, Beduin z Maroka, Hindus mieszkający wprost na ulicy, jest gorszy niż mieszkaniec naszych osiedlowych blokowisk ?Myślę , że czasami nawet lepszy. Jak sami się czujemy kiedy dowiadujemy się jak nas określają i co nas myślą inni? Wiem. Nie wszyscy zamieszczają takie opinie. Ale jak wytłumaczyć fakt, że po miesiącu niezbyt wielkiej aktywności natknąłem się na kilkanaście takich wpisów? Jeżeli ktoś jest zainteresowany to służę loginami
Za takie opinie i refleksje w moich galeriach z góry dziękuję. Czy nie lepiej skupić się na poznawaniu przyczyn pochodzenia takich a nie innych wierzeń i obyczajów, a opinie na forach sprowadzić do wydawania opinii o zdjęciach i miejscach a nie do obrażania innych nacji?
Myślę , że te kilka zdań wiele nie zmieni ale może kogoś natchnę do małej chociaż refleksji.
Wszystkim OBIEŻYŚWIATOWICZOM życzę zdrowych i spokojnych
Świąt i Szczęśliwego Nowego, 2013 Roku a nim wielu podróży, zdjęć i ciekawych refleksji!

Aby dodawać wpisy musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!