version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

forumporadyTrekking z Kasprowego prośba o rady:

gimper użytkownik gimper(wpisów:108) dodano 13.06.2013 20:50

Witam ponownie . Bardzo podoba mi się na dzień pierwszy ( sobota ) trasa Popekpawła ze startem z Morskiego Oka przez Szpiglasową przełęcz i Dolinę Pięciu Stawów , na dzień drugi ( niedziela) i planowany powrót do domu ( z Zakopanego jadę ponad osiem godzin z przerwą na obiad) podoba mi się propozycja Satana ze startem z Kasprowego w kierunku Goryczkowe Czuby i Czerwone Wierchy do Doliny Kościeliskiej. I tej wersji będę się trzymał, jeszcze raz dziękuje za cenne rady

zibid użytkownik zibid(wpisów:57) dodano 13.06.2013 20:22

donoszę że obecnie w schronisku Murowaniec:
- piwo Okocim 0,5 l z nalewaka kosztuje 10 PLN
- herbata 8 PLN

Szok !!!!!!!

anek11 użytkownik anek11(wpisów:200) dodano 12.06.2013 14:33

donoszę że obecnie w schronisku króluje piernik i chyba nie kętrzyński bo pyszny a może po prostu byłam wygłodniała:) Giewont w lipcu to raczej pomyłka bo można zniechęcić się do gór idąc gęsiego pomiędzy babcią z wnuczką a dwiema kumoszkami ;) a Czerwone Wierchy jak najbardziej bo już tam kozice czekają by zapozować do zdjęcia i pamiątka będzie niesamowita oprócz niezapomnianych widoków

babuch użytkownik babuch(wpisów:38) dodano 11.06.2013 21:07

gimpar, podpisuję się obiema rękoma pod propozycjami Pawła i Satana. Naprawdę , to wspaniałe rady. Skorzystaj z nich ,a będziesz usatysfakcjonowany w 101%. Pozdrawiam serdecznie.

satan użytkownik satan(wpisów:210) dodano 11.06.2013 20:47

Gimper...to pierwszy dzie już mamy /post poniżej ;-)/, po zjeściu Dol Rozotki - koniecznie zajdź na szarlotkę do Schroniska w Dolinie Roztoki!!!
A co do drugiego...wjezcie sobie /jak biali ludzie ;-) koleją na Kasprowy /to też atrakcja w końcu/ i zapodajecie Goryczkowe Czuby i Czerwone Wierchy do Doliny Kościeliskiej...nie będziecie żałować... ;-)

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:192) dodano 11.06.2013 16:21

Gimper. Ile osób tyle porad:) Zrobisz, co będziesz chciał. Pamiętaj jednak, że wybierając trasy o których piszesz właściwie nie zobaczysz Tatr Wysokich, a te co tu dużo mówić - są najbardziej fotogeniczne. Jeżeli chcesz się zmęczyć pierwszego dnia, proponowałbym Ci jednak trasę zaproponowaną przez Satana. Podjedź sobie do Morskiego Oka i stamtąd rusz na Szpiglasową przełęcz. Ze Szpiglasowego będziesz miał przepiękny widok na Tatry Wysokie. Nie mówię już jak pięknie Mnich wygląda z tego szlaku:) Później spokojnie sobie zejdziesz w Dolinę Pięciu Stawów - trasa z łańcuchami ale nie tak trudna jak Orla - i wrócisz lasem, szlakiem do Roztoki. A drugi dzionek? Nie wiem ile godzin chcesz przeznaczyć na pobyt w Tatrach? Osobiście zamiast Giewontu wybrałbym trasę na Kasprowy przez Murowaniec.

gimper użytkownik gimper(wpisów:108) dodano 11.06.2013 14:48

Kochani jesteście !!!
Tyle cennych rak jeszcze nie dostałem choć nie będę ukrywał że odradzanie Morskiego Oka nie podoba mi się ale pewnie macie racje a do tego to są góry, może kiedyś. Myślę że kondycyjnie bardzo nie odstaje od większości chodzących po górach i do przestrzeni ( wysokości) też jestem przyzwyczajony ale zastosuję się do Waszych rad, bo sam o nie prosiłem i pewnie macie rację. Mój plan jest taki jak już będzie można spokojnie chodzić po górach czyli pewnie najwcześniej koniec czerwca początek lipca wybierzemy się na dwa dni chodzenia po górach. Pierwszy dzień to sobota i niestety musze odwrócić Wasze rady tego dnia chcę bardziej się zmęczyć i wybrać dłuższa trasę niż dnia następnego bo w niedziele planuje góry i podróż do domu. Na pierwszy dzień podoba mi się trasa Śnieżki do Czarnego Stawu a na drugi może Giewont .Jeszcze raz bardzo dziękuje i może napiszecie co myślicie o moich planach

anek11 użytkownik anek11(wpisów:200) dodano 06.06.2013 21:35

pewien zaprzyjaźniony świstak doniósł mi że oprócz piwka, po pokonaniu trudów szlaku,wylaniu morza potu; ewentualnie wjeździe kolejką można wypić drinka z palemką gubałowską

satan użytkownik satan(wpisów:210) dodano 05.06.2013 22:56

Jak byłby rozsądny, to poszedłby na piwko na "Grań Krupową", ale mam jednak nadzieje, że znajdzie w sobie wariata i pójdzie w te góry trochę się pomęczyć ;-)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:200) dodano 05.06.2013 22:22

Mam nadzieję że jak Gimper to wszystko poczyta to nie zechce udowodnić że właśnie poradzi sobie na tym wybranym przez siebie szlaku;) wygląda na całkiem rozsądnego faceta i będziemy mieli okazję tutaj zobaczyć jego relację z udanej wyprawy w Tatry. Aż ja pozazdrościłam i dziś zaczęłam gapić się na mapy zamiast planować jutrzejszy dzień świstaka w pracy.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:358) dodano 05.06.2013 21:32

Oczywiście zgadzam się z przedmówcami. Oprócz proponowanych poniżej szlaków dodam według mnie łatwy, a piękny widokowo i pozwalający poczuć wysokogórski klimat: Dolina Roztoki- Dol. Pięciu Stawów Polskich - Świstówka (Świstowa Czuba)- Morskie Oko
Powodzenia i miłości do gór życzę :-)

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:192) dodano 05.06.2013 21:11

Satan. Czytasz w moich myślach. Chciałem na drugi dzień zaproponować właśnie tę trasę, bo jest widokowo najpiękniejsza. Chciałem ją tylko poszerzyć o zejście do Doliny Pięciu Stawów i powrót przez las do Roztoki.

babuch użytkownik babuch(wpisów:38) dodano 05.06.2013 20:57

gimpar, ja również chcę wtrącić swoje trzy grosze. Potwierdzam dobre rady moich przedmówców. Wybrany przez Ciebie szlak to delikatnie mówiąc nierozsądne zadanie jak na pierwszy pobyt w Tatrach. Ja zaczęłam od Rusinowej Polany i Gęsiej Szyi. Tam spokojnie zachłyśniesz się pięknem Tatr i pokochasz od pierwszego tam spojrzenia.
Drugim dniem był szlak nad Czarny Staw pod Rysami. Również bajka w Tatrach. Zobacz moją stamtąd galerię. Następny dzień to prześliczna Dolina Białego. Ostatni dzień to szlak z Kasprowego, Goryczkowe Czuby, Kopa Kondracka , Hala Kondratowa, Kuźnice. W tym roku będę po raz trzeci w Tatrach i dopiero teraz myślę o Krzyżem, Zawracie i Świnicy. Polecam również Sarnią Skałę z Doliny Strążyskiej i powrót przez Dolinę Białego. Każdy z tych szlaków wymaga przygotowania kondycyjnego. Ja w ciągu roku korzystam z pływalni, orbitreka i roweru .Zawsze z myślą o wyjeździe w Tatry.
Dodam jeszcze, że przed pierwszym wyjazdem w Tatry i wyborem szlaków skorzystałam ze wspaniałych porad Mieczysława Tarczyńskiego w przewodniku "ceperski przewodnik po Tatrach". Serdecznie polecam. Życzę pięknego pobytu w tych pięknych GÓRACH. Pozdrawiam

satan użytkownik satan(wpisów:210) dodano 05.06.2013 20:35

Jeżeli i ja mogę swoje "5 groszy". Powtarzać się po poprzednikach, że trasyproponowane przec Ciebie w Twoim wypadku są nierozsądne, już nie będę ;-)

Moje propozycje:
- Dolina Chochołowska -> Grześ -> Rakoń -> Wołowiec -> Dolina Chochołowska
- Kasprowy Wierch -> Goryczkowe Czuby -> Czerwone Wierchy -> Dolina Kościeliska
Po powyższych trasach na 100% poczujesz "klimat Tatr", a z wieczora po jednym piwku pójdziesz spać jak niemowolę ;-)
Jeżeli koniecznie chcesz Tatry Wysokie zamiast Zachodnich, to:
- Morskie Oko -> Dolinka za Mnichem -> Wrota Chałubińskiego -> Dol za Mnichem -> Szpiglasowa Przełęcz -> Szpiglasowy Wierch

Pozdrawiam.

dispar użytkownik dispar(wpisów:240) dodano 05.06.2013 19:03

Pewnie jesteś dzielny, ale ja też holowałem adeptkę górskich wędrówek, która pierwszy raz wybrała się w góry i to od razu w Dolinę Pięciu Stawów a potem do Murowańca przez Kozią Przełęcz.
Sprowadziliśmy ją z napotkanym na trasie kolegą, ciemna nocą.
Okazało się, że ma lęk wysokości.
To była gehenna.
Popróbuj na łatwiejszej trasie a potem szalej.

anek11 użytkownik anek11(wpisów:200) dodano 05.06.2013 10:57

to jeszcze raz dodam swoje pięć groszy, może niekoniecznie Giewont czy Sarnia skałka, ze względu na tłumy tam, bo podejrzewam że latem się wybierasz, ale na początek Tatry zachodnie bym wybrała np Doliną Starorobociańską na Wierch Starorobociański, najwyższy szczyt tej partii Tatr, lub spacer tzw szlakiem papieskim, albo może Tatry słowackie jeśli chcesz poznać Tatry wysokie, spójrz w moje galerie tam są propozycje tras. a co do śniegu w wysokich partiach leży on prawie cały rok. wybrać się na wariata na pierwszy raz to nie sztuka, a później tylko kłopoty, byłam świadkiem jak taką napaloną turystkę na zdobywanie szczytów wczepioną w skałkę i kiwającą się niczym piesek samochodowy próbowano odczepić od kamienia, bo bidula nawet nie wiedziała że ma lęk wysokości.

nola76 użytkownik nola76(wpisów:139) dodano 05.06.2013 08:51

Jak pisali poprzednicy też odradzam taką trasę. Dla mnie zejście ze Świnicy wcale nie było łatwe;) A już przeprawa przez Kozią Przełęcz przyprawiła o szybsze bicie serca;)
Sarnia Skała to fajna propozycja:) Można też podejść na Rusinową Polanę - piękne widoki są podobno, ja byłam 2 razy, ale za każdym razem trafiłam na mgłę;)pozdrawiam:)

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:192) dodano 04.06.2013 23:38

Gimper. Poprzednicy już sporo napisali. Ja powiem tylko NIE! To nie jest trasa na pierwszy raz. Kasprowy, Świnica, Zawrat, Dolina Pięciu Stawów to aż nadto jak na pierwszy raz. Jednak i trasa wcale nie jest taka prosta. Pamiętaj o kapryśnej pogodzie w Tatrach. Na Twoim miejscu pirwszy raz wyruszyłbym z innymi w kierunku Giewontu. Czy na niego wyjdziesz czy też nie, to już Twoja sprawa. Pod Giewontem skieruj się na Kopę Kondracką, a z niej przez Suche Czuby na Kasprowy. Przekonasz sę jak wiele czasu zajmuj chodzenie po Tatrach. Jeżeli będziesz miał dość, to zjedziesz kolejką. Przynajmniej będziesz miał wybór.

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:235) dodano 04.06.2013 22:26

Aaaaa, Gimper, jeszcze jedno. Nr 2 prowadzi przez schronisko Murowaniec przed Czarnym Stawem Gąsienicowym. Można tam przeżyc bliskie spotkanie z niedźwiadkami:) Często tam sobie hasają w borówkach i widac je dobrze ze szlaku.

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:235) dodano 04.06.2013 22:23

Gimper, jeśli nigdy nie chodziłeś po górach, to polecam w Tatrach:
1. na rozgrzewkę - Sarnia Skała, wyprawa na pół dnia, łatwa i przyjemna, choc można się zdyszec; bardzo fajne widoki na Giewont i Zakopane;
2. jeśli polubisz nr 1 to na następny dzień wyprawa dłuższa i troszkę trudniejsza (ale przede wszystkim kondycyjnie, żadnych łańcuchów tam nie ma) - niebieskim szlakiem z Kuźnic do Czarnego Stawu Gąsienicowego i wyżej na przełęcz Karb. Stamtąd "kusi" Kościelec, ale to raczej sie nie nadaje na pierwszy raz w Tatrach; dla urozmaicenia powrót żółtym szlakiem przez Dolinę Jaworzynki.
3. Czerwone Wierchy - ale to już wycieczka od świtu do zmierzchu.

To takie tam rady od amatora dla amatora:)
Udanej wyprawy i ładnej pogody:)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:200) dodano 04.06.2013 22:02

Gimper spójrz na to opis Twojej trasy: http://www.planetagor.pl/places/application/TrialPage.php?ID=657 może znasz ten portal(szczerze polecam wszystkim zainteresowanym górami) i myślę podobnie jak Dispar na początek przygody z górami wybierz inną trasę trochę krótszą jednak a zobaczysz że spodoba Ci się chodzenie po Tatrach i będziesz tam wracał często. Pozdrawiam i również życzę powodzenia

dispar użytkownik dispar(wpisów:240) dodano 04.06.2013 21:00

Chyba jak na pierwszy raz, trochę zbyt ambitnie.
To jednak kawałek Orlej Perci. Zejście ze Świnicy do Zawratu, może nie takie straszne, ale jednak trochę łańcuchów jest.
Żeby nie powtarzać trasy, trzeba by wejść w innym miejscu na Orlą Perć, choćby na Kozią Przełęcz. Potem w lewo.
To jednak trasa dla wprawionych.
Proponowałbym krótsze trasy, żebyś mógł zobaczyć, jak Ci idzie zdobywanie Tatr.
Powodzenia i dużo pozytywnych wrażeń.

gimper użytkownik gimper(wpisów:108) dodano 04.06.2013 18:49

Witam
Jak już będzie ciepło i zginie śnieg na Kasprowym zaplanowałem dwudniowy spacer po górach. Pierwszego dnia chciałbym zaliczyć trasę Kasprowy- Morskie Oko a drugiego w przeciwnym kierunku. Nigdy po górach nie chodziłem i proszę Was o dobre rady czy się da, czy my damy rade, którędy i kiedy
Pozdrawiam Gimper

Aby dodawać wpisy musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!