version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

forumporadyWietnam - Kambodza :

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:25) dodano 05.06.2014 14:20

My, planujemy podróż do Wietnamu i Kambodży na przełomie października i listopada…
Tak poczytałam tu i tam… i ze względu na tworzące się El Nino, myślę, że pogoda może być w miarę… Według mapek, na jesieni będą ulewne deszcze w Ameryce Południowej a na Azję południowowschodnią zapowiadają się temp. znacznie wyższe aniżeli normalnie i niemalże bez opadów deszczu …

michal1988 użytkownik michal1988(wpisów:50) dodano 15.04.2014 16:28

Dzieki wielkie :) Kurcze w takim razie nie wiem czy sie wybierac :P Plan podrozy zaklada Saigon, Delte Mekongu, Can Tho, Chau Doc, Phnom Pehn, Siem Reap, Poipet i powrot z Bangkoku. Boje sie ze przez cale 2 tygodnie bedzie tylko lalo i beda tajfuny... Sprawdzalem pogode w ostatnich latach i z tym bardzo roznie bywalo... Tak czy siak dzieki za porade :) Czekam na doswiadczenia innych podroznikow :)

tomek-gdynia użytkownik tomek-gdynia(wpisów:90) dodano 08.04.2014 17:58

Możesz mieć fuksa , a możesz także pecha...
Kwestia rachunku prawdopodobieństwa.
Byliśmy we Wietnamie we wrześniu i zrezygnowaliśmy w trakcie z południa . W Hoi An mieliśmy ulewę non stop przez 48 godzin, niżej podobno przechodził tajfun.
Wróciliśmy w góry na Północy.
W Kambodży również potrafi nieźle wylać Tonle Sap.
Ale oczywiście wszystko zależy od szczęścia :))
Udanego wyjazdu !!

michal1988 użytkownik michal1988(wpisów:50) dodano 08.04.2014 17:06

Hej :) Wybieram sie w pierwszej polowie wrzesnia do Wietnamu i Kambodzy. Przeczytalem ze od czerwca do listopada jest pora deszczowa. Jak wyglada pora deszczowa w Wietnamie i Kambodzy i czy warto wtedy jechac czy lepiej sobie darowac? W Tajlandii w porze deszczowej mialem tylko 2 przypadki ulewy - intesywnej ale tylko 5 - minutowych, potem dalej bylo slonce. Czy tak tez jest w Wietnamie? Slyszalem tez ze we wrzesniu wystepuja tajfuny, zwlaszcza Delta Mekongu - jak to praktycznie wyglada? Wszelkie rady tych ktorzy tam byli beda dla mnie niezmiernie cenne :)

Pozdrawiam

Aby dodawać wpisy musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!