version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

forumporadyJak najkorzystniej wymienić walutę?:

plecak użytkownik plecak(wpisów:4) dodano 18.09.2014 16:51

Wiesz, Twoje rady wydają się dobre. Mimo wszystko mam jeszcze trochę czasu, wiec chce mimo wszystko podziałać. Nie mówię, że wszystko da się zaplanować, ale zawsze warto spróbować nie tracić niepotrzebnie pieniędzy.

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:52) dodano 15.09.2014 20:56

Moim zdaniem daj sobie luz, wejz troche gotowki i reszte na kartach. Wakacje sa od tego że tracisz i że cie tubylcy robia w konia.
Sam kiiedys do tego doszedłem jak sie wykłocałem z tubylcem o to ze płace za drogo a chodziło o 2 zł.
tak więc wkalkulowane koszty i straty to częśc podróżowania.

pozdrawiam

plecak użytkownik plecak(wpisów:4) dodano 15.09.2014 17:12

Tak, tylko w tym przypadku gotówka nie za bardzo wchodzi w grę, bo musiałbym brać jej naprawdę sporo, a to jak proszenie się o kradzież. Zastanawiałem się, czy czasem nie założyć jakiegoś rachunku walutowego czy czegoś w tym rodzaju. Może to ograniczyło by koszty?

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:52) dodano 09.09.2014 14:05

Jakkolwiek zrobisz tak stracisz, czy to zakupując za złotówki walutę wymienialną- Euro Dolary, które następnie zamienisz na lokalną. Czu wypłacajac z karty. Za każdym razem masz podwójną prowizję.

Ja generalnie mam zawsze jakąś gotówkę w razie W, ale wycigam siano z bankomatu.

plecak użytkownik plecak(wpisów:4) dodano 05.09.2014 16:58

Witam. Zaplanowałem na drugi kwartał przyszłego roku większy wyjazd w dość egzotyczny zakątek świata, jakim jest Azja. Planuję odwiedzić kilka krajów, niemniej jednak wcześniej nigdy nie wybierałem się w tak daleką i długą, ale przede wszystkim kosztowną podróż. Czy ktoś ma za sobą podobne doświadczenia, a przede wszystkim czy mógłby poradzić, w jaki sposób poradził sobie z racjonalnym wymienianiem walut? Nie chcę zabierać całej gotówki ze sobą, w grę wchodziły by wiec pewnie pieniądze ulokowane na rachunku bankowym. Boję się jednak, że przy korzystaniu z bankomatów za granicą, mogę wiele stracić na prowizjach. Czy ktoś wie jak to zagadnienie rozstrzygnąć jak najbardziej ekonomicznie?

Aby dodawać wpisy musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!