version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

forumpodróżeHiszpania i Malaga- wyjazd organizowany bez biura podróży czyli inna alternatywa na wakacje:

romant użytkownik romant(wpisów:14) dodano 14.01.2020 00:38

Wakacje organizowane indywidualnie staje się coraz bardzie atrakcyjne i cenowo i czasowo. Dostęp bezpośredni do tanich lotów, tania baza noclegowa i tani transport stanowi świetną alteratywę dla biur podróży, które myślę że wychodzą z łask. Polecam zwiedzanie samemu. Mam doświadczeniu w samodzielnym organizowaniu pobytu w USA, Japonii, Hiszpanii. Zwiedziłem całą Europę, Kanadę i Stany. Polecam!

barbaraw użytkownik barbaraw(wpisów:6) dodano 13.12.2015 02:14

Wątek dot. planowanego samodzielnie wyjazdu czy wakacji stworzyłam na bazie własnych doświadczeń. W łatwy (dostęp do nieograniczonej ilosci danych w internecie), oszczędny (bez prowizji dla pośredników) i przyjemny sposób zorganizowałm sobie już nie jedne wakacje np. na Kubie, USA, Hiszpani czy Chorwacji.
Chciałaby poprzez ten wątek zachęcić do indywidualnego zwiedzania i zaprosić do dyskusji na ten temat.
Najważniejszą kwestią jest oczywiście w takim planowaniu budżet. Dla jednoosobowej eskapady czy wyjazdu rodzinnego np. 4-osobowego tego typu wakacje mogą być super alternatywą, nowym wyzwaniem i często dużą oszczędnością. Przykładem będzie Hiszpania/Malaga.
Zaczynając od biletów lotniczych. Norwegian czy Ryanair mają loty bezpośrednie do Malagi. Można z łatwoscią znaleść bilety w obie strony za niecałe 100Eur od osoby.
Kolejna rzecz to mieszkanie. Najbardziej popularny jest www.booking.pl gdzie można znaleść wiele ofert także polskich włascicieli domów wakacyjnych jak np. Cortijo Alegria w Mijas- koszt to ok 750Eur za domek (4-6 osobowy).
Dodatkowym kosztem jest zwiedzanie i poruszanie się po okolicy. Wynajęcie auta ekonomicznego na 4-5 osób to koszt około 300Eur. Polecam korzystać z wypożyczalni miejscowych i sprawdzonych np. www.malagaudrive.com a nie sieciówek.
Ostatni koszt to jedzenie. Myślę, że godząc robienie posiłków samodzielnie w 50% i w 50% korzystając z restauracji wyjdzie ok. 200Eur/os.
Podsumowując to łaczny koszt np. 4 osobowej rodziny przy wyjezdzie indywidualnym to ok 2250Eur x 4 (wymiana) = 9000zł.
Przy wyjeżdzie zorganizowanym z biurem i wyborze hotelu *** lub **** to ok 4000zł/os = 16.000zł (bez wynajęcia samochodu).
Czasami znajomi opowiadają mi ile planują badz wydają na swoje wakacje i są to sumy astronomiczne. Wiem, że czasem (a urlop ma sie raczej raz w roku) wolimy aby to toś za nas wszystko zaplanował i nas nic nie obchodziło wiec wybieramy biuro podróży hotel i tyle. Ale z drugiej strony ile fun czlowiekowi moze sprawić tego typu zabawa w ogranizatora i ile mozemy zaoszczędzić ;)
Co o tym myślicie?

Aby dodawać wpisy musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!