version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

forumpodróżeSamodzielna podróż czy przez biuro?:

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:354) dodano 14.06.2017 14:21

Na Bali też wynajmowaliśmy samochód z kierowcą, woził nas tam gdzie chcieliśmy, samodzielnie tam to chyba nie da się jeździć, po lewej stronie i wszędzie te skuterki.
Mnie nie przeszkadza czy samodzielna czy niesamodzielna, najważniejsze, żeby zobaczyć to co się che.

agra60 użytkownik agra60(wpisów:266) dodano 14.06.2017 13:24

Teraz nie wszystkie nasze podróże są samodzielne - bo na przykład wiele osób na miejscu wcześniej wykupuje sobie samochód z kierowcą -który ma za zadanie jednocześnie rezerwacje hoteli i jest jednocześnie przewodnikiem .Czy to jest samodzielna podróż? Albo my wynajeliśmy w Iquitos parę indian która była naszymi przewodnikami ,miała zabezpieczyć noclegi ,tragarzami i jednocześnie kucharzami .Czy ta wyprawa była samodzielna? .Ale w Polsce są biura którym się mówi co chcesz zobaczyć -a oni organizowują Ci wszystko-linie lotnicze -hotele-? Lepiej można wynając samochód gdzieś tam i dostajesz mapkę gdzie czekają na ciebie hotele -coraz mniej tej pełnej samodzielności w tym z globalizowanym przemyśle turystycznym -25 lat temu wybierając się na wyprawkę nie wiedziałem dosłownie nic -była ona nie wiadomą przygodą -teraz 80% tego co mnie czeka już znam.....

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:354) dodano 13.06.2017 16:47

Tego nie da się jednoznacznie rozstrzygnąć, bo jedni wolą tak a inni tak i nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na forum innym dyskusje od 2005 r. widziałem i też nie rozstrzygnięte, bo się nie da.

agra60 użytkownik agra60(wpisów:266) dodano 13.06.2017 15:38

voyager747 -to jest trudna dyskusja -jedna z tych o wyższości Świąt Wielkanocy nad świętami Bożego Narodzenia - jestem na Obieżyświacie 8 lat i co parę lat były na ten temat dyskusje -i Obiężyswiat był podzielony na pół na zwolenników indywidualnych podróży i przeciwników

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:354) dodano 13.06.2017 15:32

A ja sam byłem w Hongkongu, na Hawajach, w Nowym Jorku, w Arizonie, w Utah, w Londynie, w Budapeszcie, w Rzymie, w Lizbonie, Porto, Frankfurcie,Marsylii,Mediolanie, Rydze,Tallinie itp. itd. Na Maderze, na Rodos, na Krecie, Korfu, w Turcji,Tunezji, Kenii,Meksyku,Bali i wielu innych miejscach byłem z biurem.
Przy wycieczce do USA mieliśmy lot do Los Angeles, potem do Las Vegas, tam braliśmy samochód, nocowaliśmy w Vegas, w Page, w Los Angeles i wszędzie pomiędzy jeździliśmy samochodem albo lataliśmy samolotem. Sam wszystko bookowałem, planowałem a był to rok 2006.
Teraz w czerwcu byłem na Korfu i cały pakiet z hotelem był tańszy niż sam lot. Kupowałem na dwa dni przed wylotem.

agra60 użytkownik agra60(wpisów:266) dodano 13.06.2017 15:11

voyager747- -jezdziłem w ciągu ostatnich lat na Wyspy Greckie czy Kanaryjskie między innymi ponad 80 letnią mamą czy z wnuczką -tam tak jak opisujesz brałem samochód i zwiedzałem z nimi wyspę -do głowy by mi nie przyszło wykupywać wycieczki fakultatywne , ale byłem za nie odpowiedzialny i nie chciałem narażać ich na jakieś poczucie niepewności ,ale w zeszłym roku z wnusią jezdziłem autobusami .pociągami między Katowicam i Budapesztem, Wiedniem,Pragą i Karlowymi Varami a wcześniej z mamą 85 staruszką indywidualnie po Malcie i Gomoz ( zobacz podróże seniorką )- ale powiem Ci szczerze mam ochotę zobaczyć Cyklady już bez nich -są tanie wczasy na Santorini -ale ja najprawdopodobnie wybiorę się na ileś wysp ale indywidualnie .Podróże indywidualne przestały być problemem

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:354) dodano 13.06.2017 13:30

Nic Cię nie wiąże, nie musisz kupować z jedzeniem, a nawet jak masz wykupione to nie musisz wracać na obiad jak nie chcesz.
Jeśli jedziesz na objazd Chin czy USA to musisz mieć różne hotele, a jeśli np. na jakąś małą wyspę jak np. Rodos to zawsze dasz radę wrócić do hotelu na noc, a jak nie wrócisz, to też nic się nie stanie.
Kupowałem już lasty tańsze niż sam lot gdzieś tam i to wiele razy, więc wszystko zależy od ceny.
Jeśli mam dobrą cenę, to nie przeszkadza mi w niczym last z biura, a jeśli tanio kupię bilet, to lecę sam.
Teraz w czerwcu last z hotelem był po tyle samo co sam lot, a dodatkowo masz transfer z lotniska co nieraz jest drogie, albo godziny słabe, że trzeba tylko taxi jechać.
Tydzień w Grecji hotel bez wyżywienia, samolot, transfer można było kupić w biurze po 600 pln od osoby.

agra60 użytkownik agra60(wpisów:266) dodano 13.06.2017 13:12

voyager747 -zapominasz o tym że jak wykupujesz lasta z pakietem i wyżywieniem to cię wiąże- z drugiej strony te same biura zwróć uwagę bardzo sprzedają bardzo tanie czartery - a w czasach boockingów ,agod nie jest dopasowanie sobie noclegów w różnych miejscach niż skazywać się na powroty do tego samego hotelu

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:354) dodano 13.06.2017 12:57

Ja się nie zgadzam, czasem w biurze podróży można kupić takie lasty, że nawet sam samolot wychodzi drożej, a na miejscu można robić co się chce, ja podróżuję i tak i tak, więc mam porównanie.
Przy wykupieniu pakietu z biura nikt nikomu nie zabrania wypożyczenia samochodu i zwiedzania tak jak się chce.
Wycieczka z biura, to nie tylko objazd.

agra60 użytkownik agra60(wpisów:266) dodano 13.06.2017 12:51

błąd w autobusie

agra60 użytkownik agra60(wpisów:266) dodano 13.06.2017 12:49

Nie tylko z powodów ekonomicznych lepiej podróżować samemu - turystyka tak się globalizowała -dzięki internetowi możemy najtrudniejszą podróż dwutygodniową-lub 3 w jeden dzień - dotyczy to podróży europejskich jak i światowych łącznie z wykupieniem środków lokomocji jak i hoteli - na upartego możesz zamówić stolik odpowiadającej ci knajpce -są wyjątki np Iran ale i tam można zarezerwować noclegi mieć dostęp do rozkładów autobusów, pociągów .Samemu to wygoda bo nie idziesz na kompromisy o gusta co lubisz takie lub inne muzeum ,czas który na niego przeznaczasz - nie ma czekania na wszystkich -wszystko jest w zasięgu ręki -bo wszyscy chcą abyś tyś czas spędzania akurat ich wybrał- teraz wstęp do muzeum czy koncert w kościele jest towarem i chce abyś ich zobaczył na afiszu - chciałem Ci powiedzieć że w maju byłiśmy na tydzień w Dubrowniku z wpadnięciem do Bośni Hercegowiny - to wszystkie koszty ( łatwo obliczyć bo pieniądze szły z konta ) hotele ,restauracje ,przejazdy na miejscu ,wymiana na lokalną walutę , napoje frykasy ,wstępu do muzeów stanowiły 75% najtańszej oferty rynkowej wyjazdu zorganizowanego - a do wyjazdu zorganizowanego musisz dodać sporo częśc rzeczy które wymieniłem powyżej . Po Europie absolutnie nie trzeba jezdzić własnym samochodem -kiedyś tylko tak jezdziłem teraz od tego odchodzę - więcej zobaczysz mniej czasu stracisz jak zaplanujesz wcześniej w internecie co chesz zobaczyć a potem sprawdzisz jak tam dojechać -wielu przypadkach google maps prowadzi jak mamy dojechać miejscową komunikacją -nie warto ciągnąć samochodu do Bułgarii ,Portugalii Grecji- jak chcesz zobaczyć prowincję to lepiej i taniej wynajać samochód na miejscu . Do państw sąsiadujących z Polską jezdzi tyle lini autobusowych-wszystkie konkurują na cenach- a paliwo zmęczenie prowadzenia autostrady winietki ,błądzenie -tak wsiadasz i nic cię nie obchodzi-coraz więcej turystów odchodzi od swoich samochodów-inaczej spędza się w tym samym korku prowadząc inaczej czytając książkę w grając w karty w samochodzie .

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:354) dodano 12.06.2017 20:05

czartery latają, też można kupić sam lot

cinsan użytkownik cinsan(wpisów:4) dodano 12.06.2017 18:10

Jeśli ktoś woli samolotem, to opcji jest kilka. Podgorica, Tirana i Sarajevo, to trzy najbliższe lotniska. Zdaje się, że na żadne z nich nie da się dolecieć z PL bezpośrednio, zatem trzeba się liczyć z wyższą ceną. Namiot można nadać na bagaż. Na miejscu samochód z wypożyczalni i w drogę :).

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:354) dodano 12.06.2017 13:28

a jak ktoś woli samolotem ?

cinsan użytkownik cinsan(wpisów:4) dodano 12.06.2017 13:22

Ja od lat, wyłącznie organizuję wszystko na własną rękę. I nie chodzi o koszty, bo zapewne zazwyczaj jest drożej niż w biurach podróży. Za to przyjemności więcej. Jeśli chodzi o Czarnogórę, polecam pojechać z przyczepą kempingowa lub kamperem. Na forach poświęconych karawaningowi sporo można poczytać, o tym jak podróżować na Bałkany w ten sposób.

edom użytkownik edom(wpisów:5) dodano 31.05.2017 12:12

Najtaniej jest podróżować i spędzać urlop jednak we własnym zakresie. Może być również o wiele ciekawiej jeśli wybierzecie się własnym samochodem, jest wtedy więcej możliwości zwiedzania miejscowości po drodze w zależności od wybranej trasy.

gustlik użytkownik gustlik(wpisów:7) dodano 21.02.2017 13:59

Jakie macie zdanie na temat podróżowania z biurem podróży? Ja od kilku lat regularnie korzystam z krakowskiego Skarpa Travel i bardzo sobie chwalę. Byłem już na wycieczce objazdowej po Europie, na wczasach w Grecji i Chorwacji. W tym roku chciałbym zobaczyć Czarnogórę. Wydaje mi się, że korzystanie z biur turystycznych jest wygodne, bo tak naprawdę niczego nie trzeba załatwiać samodzielnie :) Jakie macie doświadczenia?

Aby dodawać wpisy musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!