m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (36):

 
Indie zawsze fascynowały cudzoziemców. Magia Indii tkwi w niesłychanej różnorodności ludzi, kultur i krajobrazów. Dla mnie Indie  To kolory , nigdzie indziej na świecie nie kręci się tak w głowie od kolorów jak właśnie w INDIACH. Mark Twain nazwał Indie :  Krajem , który wszyscy pragną ujrzeć, a ujrzawszy choćby przelotnie, nie oddali by tego widoku za widoki reszty świata Indie to kraj kontrastów, które rzucają się w oczy od chwili przybycia tam.Największe kontrasty dotyczą sfery materialnej ludności.Oprócz wszędzie widocznej biedy , w Indiach mieszka więcej milionerów niż USA Niektórzy przyjeżdżają do Indii, by odnaleźć siebie, zatopić się w duchowości i uwolnić się od zgiełku wielkiego świata. Ale nawet zwykłe zwiedzanie Indii zmienia człowieka, w szczególności sposób , w jaki patrzy na świat. Ktoś kiedyś powiedział, : Indie się pokocha lub je znienawidzi; Jedni uciekają z Indii, drudzy wciąż tam wracają. Ja chyba je pokochałam , jeszcze tam WRÓCĘ:)))) RADŻASTHAN to najbardziej kolorowy ze wszystkich stanów Indii. Pomimo pustynnego krajobrazu mieni się kolorami. Jest nazywany ZIEMIĄ WŁADCÓW. Fascynuje zwiedzających bogato zdobionymi pałacami, niezdobytymi fotrami i malowanymi miastami. Oto jeden z nich  - FORT AMBER. Wnętrze Fortu Amber z pieknymi w formie kolumnami.
Stolicą Radżasthanu jest JAJPUR, zwany Różowym Miastem. Kolor budowli jest właśnie takiego koloru. Najsłynniejszym budynkiem Jajpuru jest PAŁAC WIATRÓW, Tak właśnie wygląda jego fasada. Te przewiewne nisze i okna służyły kobietom do obserwacji życia toczącego się na ulicach, pozostając niewidocznymi. Indie mienią się niezliczoną ilością barw, zapachów i smaków. Mieszkańcy tego kraju są ciepli, gościnni i otwarci. Miasta tętnią życiem, na ulicach spotkamy oszałamiającą ilość kolorów i odcieni sari - tradycyjnego stroju hindusek pochłoniętych codziennymi zakupami. Handel kwitnie w każdym zaułku miasta. Co krok napotykamy wielobarwne stragany z egzotycznymi owocami mango, kiściami bananów i wypieszczonymi w słońcu arbuzami ORCHA, piękne senne  miasteczko , które zachowało średniowieczną atmosferę . Galta/Monkey Palace/- miejsca pielgrzymek wyznawców boga Kriszny. Galta, widok na zespół swiątynny. ..Świątynia Boga Słońca w Galcie ma swoich stałych (licznych!)
mieszkańców.
Indie są domem dla hinduistów, muzułmanów, chrześcijan, sikhów, dżinistów, buddystów i żydów.  Hinduizm jest w Indiach wiodący. Rozmaite odłamy hinduizmu wyznaje prawie 1 miliard ludzi, z których ok. 910 milionów mieszka w Indiach i Nepalu Hinduizm jest religia, która nie ma głównego założyciela.Hinduiści wierzą w nieśmiertelna duszę ludzi, zwierząt , roślin i przedmiotów.Jej celem jest wyzwolenie- osiągniecie doskonałosci i pełne zespolenie z Bogiem.Symbolem Hinduizmu jest swastyka hinduistyczna. Hinduizm jest trzecią pod względem liczby wyznawców, religią świata. Właśnie z Hinduizmu zaczęły się wyodrębniać: buddyzm, sikhizm, dżinizm. Mówiąc o wyznaniach , warto wspomnieć o Buddyźmie, którego założycielem był żyjący około 560 do 480 r p.n.e  Siddhartha (buddha- przebudzony) syn księcia.Starał się nadać sens cierpieniu, chorobom i śmierci. Wskazywał ludziom drogę do porzucenia żądzy posiadania . Wszak pragnienie jest cierpieniem. Nauka Buddy to raczej filozofia niż religią. Nie ma w niej Boga, duszy, piekła i raju. Jest tylko człowiek pozostawiony sam sobie, odpowiedzialny za własne czyny.Czyż to nie jest piękne móc się tak samemu doskonalić? Kobieta ta pracowała jako murarz w forcie Amber. Wszędobylskie małpy, uwielbiają obserwować . Nigdy nie wiadomo czy im się spodobamy.
Podpatrywanie pielgrzymów w zespole świątyń w Galta. Ogromna grupa kobiet dokonywała obrzędu obmywania.  TAJ MAHAL - miłość zaklęta w marmurze - , któż nie zna tej budowli.? Jej wysublimowana i finezyjna forma jest genialnym wręcz połączeniem sztuki perskiej , arabskiej i środkowo azjatyckiej . Zbudowana w czasach świetności Dynastii Wielkich Mogołów XVI-XVIII w. Tę majestatyczną budowlę wznióśł Szach JAHAN jako grobowiec dla swojej ukochanej żony MUMTAZ. W 1631 roku władca indyjski Szahdżahan I (imię to znaczy w języku perskim pan świata') z dynastii Mogołów poniósł niepowetowaną stratę. Jego druga małżonka, Mumtaz Mahal (co po persku znaczy ozdoba pałacu) umarła, wydając na świat potomka. Była jeszcze stosunkowo młodą kobietą (miała 38 lat) i nadmienić należy, że było to czternaste dziecko, które urodziła cesarzowi . O Mumtaz Mahal wiadomo niewiele ponad to, że była niespotykanie piękna, cnotliwa i pełna wdzięku. Tak przynajmniej opisywali ją współcześni jej poeci, ale cóż innego mogli napisać o ukochanej żonie wielkiego władcy? Wiadomo także, że cesarz darzył ją wielkim zaufaniem, pozwalając towarzyszyć sobie podczas podróży, a nawet... wojen.
Budowa rozpoczęła się w niecały rok po śmierci Mumtaz Mahal  i trwała ponad dwadzieścia lat. Przy wznoszeniu tego niezwykłego pomnika pracowało ponad dwadzieścia tysięcy robotników - kamieniarzy, rzeźbiarzy, malarzy. Użyto białego marmuru pochodzącego z kamieniołomów odległych o ponad 300 km od Agry, a także całego mnóstwa kamieni szlachetnych i półszlachetnych, z których wykonane zostały misterne inkrustacje. Gwalior- jest jedną z najbardziej masywnych fortec na świecie.. Jest ozdobiony pięknymi błękitnymi płytkami ceramicznymi . Nie uwierzycie  jakie malunki są na tych płytkach.... KACZORY. Ach te Hinduskie oczy!!!! Sadhu - święty mąż, asceta, mędrzec, dziś raczej hinduska odmiana kloszarda Miejscowy rodzinny punkt sprzedaży herbatki. Szklaneczki czyściutkie, maszynka do gotowania przygotowana.
Panorama Orczy. WARANASI, wzniesione nad wodami GANGESU, to jedno z najstarszych na świecie miast i jedno z najświętszych miejsc wyznawców Hinduizmu.Od 2,5 lat przybywają tam pielgrzymi.Promienie wschodzącego słońca wpadają do licznych świątyń, ogrzewają mnichów i wiernych  dokonujących oczyszczających kąpieli Pobytu w Indiach nie da sie porównac z niczym innym, to spotkanie ze swiatem basni - historia milosna miedzy legenda, snem i rzeczywistoscia. Nowy swiat dzwieków, kolorów i zapachów. Z kazda chwila Indie mozna tylko coraz bardziej kochac...

najbliższe galerie:

 
INDIE-Delhi II
1pix użytkownik irolek odległość 101 km 1pix
Indie cz. II - Delhi
1pix użytkownik wmp57 odległość 104 km 1pix
Delhi
1pix użytkownik muztaghata odległość 105 km 1pix
INDIE-Delhi III
1pix użytkownik irolek odległość 106 km 1pix
 Hinduska mozaika, ludzie
1pix użytkownik gabi odległość 106 km 1pix
Delhi - krótko ale zawsze coś
1pix użytkownik shadowrunner odległość 107 km 1pix

komentarze do galerii (31):

 
heidi użytkownik heidi(wpisów:149) dodano 26.01.2012 17:32

Indie... Jedno z moich wielkich marzeń. Dziękuję za promień ich kolorytu, dobry na zimowe dni :).

gimper użytkownik gimper(wpisów:681) dodano 28.08.2011 21:23

bardzo ładna galeria zacheca do wyprawy może za dwa lata :)

marcowadziewczyna użytkownik marcowadziewczyna(wpisów:1527) dodano 28.08.2011 19:00

Zachwycająca galeria :)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5756) dodano 02.03.2010 09:39

Witaj Jurasku. Indie można pokochać , albo znienawidzić. Ja myślę ,że ja jednak je pokochałam:)))) Dziękuje za odwiedziny i komentarz:))))

jurasek użytkownik jurasek(wpisów:360) dodano 02.03.2010 08:09

Wspaniała galeria . Indie zawsze kochałem, a tutaj w Obieżyświat" mam możliwość ja zwiedzić, chociaż wirtualnie, również u Ciebie - Kordula157. Wspaniałe zdjęcia i opisy ! Dziękuję Ci . Pozdrawiam.

weronika użytkownik weronika(wpisów:238) - Użytkownik usunięty. dodano 05.02.2010 21:31

TAJ MAHAL wyszedł superancko ;D tak jak i cała galeria

ignasie użytkownik ignasie(wpisów:128) dodano 31.01.2010 10:48

z wielką przyjemnoscią oglądam Twoje galerie - ta jest wyjątkowa dla mnie; pozdr

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5756) dodano 24.01.2010 15:22

Dziękuję Olazim, Glockerka:)))

olazim użytkownik olazim(wpisów:2233) dodano 24.01.2010 14:15

Pięknie to pokazałaś i opowiedziałaś-warto zwiedzać świat i poznawać ludzi,bardzo wzbogaca i umysł i duszę-pozdrawiam.

glockerka użytkownik glockerka(wpisów:737) dodano 23.01.2010 19:02

I jak tu się nie zachwycić Indiami oglądając taką bajeczną galerię...:-)

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2130) dodano 22.01.2010 14:27

Zachodnia, czy południowa?

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5756) dodano 22.01.2010 11:05

Dziękuje Kamo, jeszcze nie wiem , muszę pomyśleć , może druga półkula:)))

kama_wos użytkownik kama_wos(wpisów:204) dodano 22.01.2010 11:02

Jak zwykle jestem pod wrażeniem. Lubie z Tobą podróżować w różne zakątki świata. Masz ciekawe spojrzenie. Bardzo podobają mi się Twoje zdjęcia i opisy pod nimi. Jak zwykle super. Czekam na kolejną galerię. Gdzie tym razem?... ;)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5756) dodano 22.01.2010 10:41

Wmp57, dzięki za miłe słowa, masz rację , bez względu na wiek człowiek sie rozwija i to jest pozytywne. Mam od dwóch lat lepszy aparat, inaczej odbieram OTACZAJĄCA MNIE RZECZYWISYOŚĆ. W INDIACH BYŁAM 4 LATA TAEMU , TO SZMAT CZASU. Poza tym podróże kształcą i wyrabiają oko. Jak tutaj obserwują obieżyświatowców, to pierwsze galerie są fajne ale póżniejsze dużo lepsze , z Toba jest tak samo 9 myślę,że Cię takim stwierdzeniem nie dotknęłam):)))) Nowe Awatarki są super , chyba idzie do wiosny, hahaha:)))

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2130) dodano 22.01.2010 10:01

Rzeczywiście widać ewolucję w Twojej fotografii.
I nie jest to tylko kwestia techniczna, ale także Twoje doskonalenie warsztatu.
Mam wrażenie, że u mnie jest podobnie, chociaż nie mnie to oceniać.
Też lubię efekt ramki.
Ostatnio pojawiły się ciekawe i bardzo miłe w odbiorze ( to moja ocena ) avatary.
Mam na myśli Doris, Konwalię, Moneeq...( żeby tak jeszcze Marcowa ) A co Ty na to Ula?

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5756) dodano 22.01.2010 09:24

DZIĘKI WIELKIE BORKU:)))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5756) dodano 22.01.2010 09:24

Dzękuję ,że wpadłeś:))). Otóz tak , wiem ,że te zdjęcia szfankują, 25 szumi , masz racje , ale nie mam programu na odszumianie. Miałam wtedy kiepski aparat i jeszcze sie ciągle psuł. A z minaretem Ci powiem ,że jak wstawiłam , to sobie pomyślałm ,że zaraz " KTOŚ" się przyczepi ,że jest niesymetrycznie i za dużo z jednej strony.Zgadza się z Toba. Przy 10 było genialne wczesne światło, co na wyjazdach nie zawsze sie wybiera. Jakieś mam szcęście do ludzi , lubią jak im robię zdjęcia, ,to była kolejka szkolnej młodzieży do Czerwonego Fortu w Delhi. Tak w ogóle , to tylko mały fragment moich Indii.DZIĘKUJĘ:))))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5756) dodano 22.01.2010 09:15

Konwalio , zapewniam też byś Indie pokochała, może nie od razu ale na pewno:))) Dziękuję ,że byłaś u mnie:)))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5756) dodano 22.01.2010 09:14

Dzięki Wkraju, Indie to magiczny kraj , kolory i zapachy to jest to co zapamiętałam najbardziej i bardzo za nimi tęsknię:)))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5756) dodano 22.01.2010 09:13

Dziękuje Mocar , filmdil , Pipol , miło Was było gościć u mnie, Pozdrawiam:)))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5756) dodano 22.01.2010 09:12

Dzięki JAFRY, juz gdzieś czytałam o twojej projektowanej wyprawie do Indii i to jakiej długiej , to na pewno będzie wspaniałe przeżycie. Jak sie czegoś bardzo pragnie to sie to spełnia:)))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5756) dodano 22.01.2010 09:10

Dziękuje NORTHFACE , a ja bym chciałam tak patrzeć na przyrodę jak TY:)))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5756) dodano 22.01.2010 09:08

DZIĘKUJE SONO, cieszę się ,że Ci sie podoba, choć te zdjęcia trochę szwankują pod względem technicznym,:)))

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 22.01.2010 05:41

Wcale się nie dziwię,że kochasz Indie.
Są piękne,kolorowe,pełne kontrastów.
Ładna galeria.
Pozdrawiam-)

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2087) dodano 21.01.2010 23:47

Oglądam sobie tą galerię ponownie i Kordula potrafisz nie tylko oddać klimat miejsca, osobowość ludzi, ale nawet "wydobyć" wyraz twarzy małpy:))) !!! Dobranoc

wkraj użytkownik wkraj(wpisów:125) dodano 21.01.2010 23:37

Doskonała galeria. Tak sobie właśnie wyobrażam ten kraj pełen kontrastów. Świetne zdjęcia. Umiesz złapać w obiektyw nie tylko obraz, ale i oddać atmosferę fotografowanych miejsc czy sytuacji. Gratuluję.

pipol użytkownik pipol(wpisów:8872) dodano 21.01.2010 22:51

ładnie

filmdil użytkownik filmdil(wpisów:1406) dodano 21.01.2010 22:37

Przepiękne zdjęcia. Chciałoby sie jeszcze:)

mocar użytkownik mocar(wpisów:2652) dodano 21.01.2010 22:32

Zawsze takie galerie oglądam z podziwem i zainteresowaniem, oraz marzeniem spełnienia takowego wyjazdu w tam te strony świata. Pozdrawiam

northface użytkownik northface(wpisów:106) dodano 21.01.2010 22:13

Cudowna galeria... Chciałabym umieć tak widzieć ludzi, jak Ty! Pozdrawiam i czekam na więcej!

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2087) dodano 21.01.2010 22:03

Twoja galeria rzeczywiście mieni się kolorami i emocjami Indii. Pozwala zobaczyć i odczuć ten kraj w niepowtarzalny sposób. Dziękuję i pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!