m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (36):

 
Indie zawsze fascynowały cudzoziemców. Magia Indii tkwi w niesłychanej różnorodności ludzi, kultur i krajobrazów. Dla mnie Indie  To kolory , nigdzie indziej na świecie nie kręci się tak w głowie od kolorów jak właśnie w INDIACH. Mark Twain nazwał Indie :  Krajem , który wszyscy pragną ujrzeć, a ujrzawszy choćby przelotnie, nie oddali by tego widoku za widoki reszty świata Indie to kraj kontrastów, które rzucają się w oczy od chwili przybycia tam.Największe kontrasty dotyczą sfery materialnej ludności.Oprócz wszędzie widocznej biedy , w Indiach mieszka więcej milionerów niż USA Niektórzy przyjeżdżają do Indii, by odnaleźć siebie, zatopić się w duchowości i uwolnić się od zgiełku wielkiego świata. Ale nawet zwykłe zwiedzanie Indii zmienia człowieka, w szczególności sposób , w jaki patrzy na świat. Ktoś kiedyś powiedział, : Indie się pokocha lub je znienawidzi; Jedni uciekają z Indii, drudzy wciąż tam wracają. Ja chyba je pokochałam , jeszcze tam WRÓCĘ:)))) RADŻASTHAN to najbardziej kolorowy ze wszystkich stanów Indii. Pomimo pustynnego krajobrazu mieni się kolorami. Jest nazywany ZIEMIĄ WŁADCÓW. Fascynuje zwiedzających bogato zdobionymi pałacami, niezdobytymi fotrami i malowanymi miastami. Oto jeden z nich  - FORT AMBER. Wnętrze Fortu Amber z pieknymi w formie kolumnami.
Stolicą Radżasthanu jest JAJPUR, zwany Różowym Miastem. Kolor budowli jest właśnie takiego koloru. Najsłynniejszym budynkiem Jajpuru jest PAŁAC WIATRÓW, Tak właśnie wygląda jego fasada. Te przewiewne nisze i okna służyły kobietom do obserwacji życia toczącego się na ulicach, pozostając niewidocznymi. Indie mienią się niezliczoną ilością barw, zapachów i smaków. Mieszkańcy tego kraju są ciepli, gościnni i otwarci. Miasta tętnią życiem, na ulicach spotkamy oszałamiającą ilość kolorów i odcieni sari - tradycyjnego stroju hindusek pochłoniętych codziennymi zakupami. Handel kwitnie w każdym zaułku miasta. Co krok napotykamy wielobarwne stragany z egzotycznymi owocami mango, kiściami bananów i wypieszczonymi w słońcu arbuzami ORCHA, piękne senne  miasteczko , które zachowało średniowieczną atmosferę . Galta/Monkey Palace/- miejsca pielgrzymek wyznawców boga Kriszny. Galta, widok na zespół swiątynny. ..Świątynia Boga Słońca w Galcie ma swoich stałych (licznych!)
mieszkańców.
Indie są domem dla hinduistów, muzułmanów, chrześcijan, sikhów, dżinistów, buddystów i żydów.  Hinduizm jest w Indiach wiodący. Rozmaite odłamy hinduizmu wyznaje prawie 1 miliard ludzi, z których ok. 910 milionów mieszka w Indiach i Nepalu Hinduizm jest religia, która nie ma głównego założyciela.Hinduiści wierzą w nieśmiertelna duszę ludzi, zwierząt , roślin i przedmiotów.Jej celem jest wyzwolenie- osiągniecie doskonałosci i pełne zespolenie z Bogiem.Symbolem Hinduizmu jest swastyka hinduistyczna. Hinduizm jest trzecią pod względem liczby wyznawców, religią świata. Właśnie z Hinduizmu zaczęły się wyodrębniać: buddyzm, sikhizm, dżinizm. Mówiąc o wyznaniach , warto wspomnieć o Buddyźmie, którego założycielem był żyjący około 560 do 480 r p.n.e  Siddhartha (buddha- przebudzony) syn księcia.Starał się nadać sens cierpieniu, chorobom i śmierci. Wskazywał ludziom drogę do porzucenia żądzy posiadania . Wszak pragnienie jest cierpieniem. Nauka Buddy to raczej filozofia niż religią. Nie ma w niej Boga, duszy, piekła i raju. Jest tylko człowiek pozostawiony sam sobie, odpowiedzialny za własne czyny.Czyż to nie jest piękne móc się tak samemu doskonalić? Kobieta ta pracowała jako murarz w forcie Amber. Wszędobylskie małpy, uwielbiają obserwować . Nigdy nie wiadomo czy im się spodobamy.
Podpatrywanie pielgrzymów w zespole świątyń w Galta. Ogromna grupa kobiet dokonywała obrzędu obmywania.  TAJ MAHAL - miłość zaklęta w marmurze - , któż nie zna tej budowli.? Jej wysublimowana i finezyjna forma jest genialnym wręcz połączeniem sztuki perskiej , arabskiej i środkowo azjatyckiej . Zbudowana w czasach świetności Dynastii Wielkich Mogołów XVI-XVIII w. Tę majestatyczną budowlę wznióśł Szach JAHAN jako grobowiec dla swojej ukochanej żony MUMTAZ. W 1631 roku władca indyjski Szahdżahan I (imię to znaczy w języku perskim pan świata') z dynastii Mogołów poniósł niepowetowaną stratę. Jego druga małżonka, Mumtaz Mahal (co po persku znaczy ozdoba pałacu) umarła, wydając na świat potomka. Była jeszcze stosunkowo młodą kobietą (miała 38 lat) i nadmienić należy, że było to czternaste dziecko, które urodziła cesarzowi . O Mumtaz Mahal wiadomo niewiele ponad to, że była niespotykanie piękna, cnotliwa i pełna wdzięku. Tak przynajmniej opisywali ją współcześni jej poeci, ale cóż innego mogli napisać o ukochanej żonie wielkiego władcy? Wiadomo także, że cesarz darzył ją wielkim zaufaniem, pozwalając towarzyszyć sobie podczas podróży, a nawet... wojen.
Budowa rozpoczęła się w niecały rok po śmierci Mumtaz Mahal  i trwała ponad dwadzieścia lat. Przy wznoszeniu tego niezwykłego pomnika pracowało ponad dwadzieścia tysięcy robotników - kamieniarzy, rzeźbiarzy, malarzy. Użyto białego marmuru pochodzącego z kamieniołomów odległych o ponad 300 km od Agry, a także całego mnóstwa kamieni szlachetnych i półszlachetnych, z których wykonane zostały misterne inkrustacje. Gwalior- jest jedną z najbardziej masywnych fortec na świecie.. Jest ozdobiony pięknymi błękitnymi płytkami ceramicznymi . Nie uwierzycie  jakie malunki są na tych płytkach.... KACZORY. Ach te Hinduskie oczy!!!! Sadhu - święty mąż, asceta, mędrzec, dziś raczej hinduska odmiana kloszarda Miejscowy rodzinny punkt sprzedaży herbatki. Szklaneczki czyściutkie, maszynka do gotowania przygotowana.
Panorama Orczy. WARANASI, wzniesione nad wodami GANGESU, to jedno z najstarszych na świecie miast i jedno z najświętszych miejsc wyznawców Hinduizmu.Od 2,5 lat przybywają tam pielgrzymi.Promienie wschodzącego słońca wpadają do licznych świątyń, ogrzewają mnichów i wiernych  dokonujących oczyszczających kąpieli Pobytu w Indiach nie da sie porównac z niczym innym, to spotkanie ze swiatem basni - historia milosna miedzy legenda, snem i rzeczywistoscia. Nowy swiat dzwieków, kolorów i zapachów. Z kazda chwila Indie mozna tylko coraz bardziej kochac...

najbliższe galerie:

 
INDIE-Delhi II
1pix użytkownik irolek odległość 101 km 1pix
Indie cz. II - Delhi
1pix użytkownik wmp57 odległość 104 km 1pix
Delhi
1pix użytkownik muztaghata odległość 105 km 1pix
INDIE-Delhi III
1pix użytkownik irolek odległość 106 km 1pix
 Hinduska mozaika, ludzie
1pix użytkownik gabi odległość 106 km 1pix
Delhi
1pix użytkownik muztaghata odległość 107 km 1pix

komentarze do galerii (31):

 
heidi użytkownik heidi(wpisów:149) dodano 26.01.2012 17:32

Indie... Jedno z moich wielkich marzeń. Dziękuję za promień ich kolorytu, dobry na zimowe dni :).

gimper użytkownik gimper(wpisów:681) dodano 28.08.2011 21:23

bardzo ładna galeria zacheca do wyprawy może za dwa lata :)

marcowadziewczyna użytkownik marcowadziewczyna(wpisów:1527) dodano 28.08.2011 19:00

Zachwycająca galeria :)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5769) dodano 02.03.2010 09:39

Witaj Jurasku. Indie można pokochać , albo znienawidzić. Ja myślę ,że ja jednak je pokochałam:)))) Dziękuje za odwiedziny i komentarz:))))

jurasek użytkownik jurasek(wpisów:360) dodano 02.03.2010 08:09

Wspaniała galeria . Indie zawsze kochałem, a tutaj w Obieżyświat" mam możliwość ja zwiedzić, chociaż wirtualnie, również u Ciebie - Kordula157. Wspaniałe zdjęcia i opisy ! Dziękuję Ci . Pozdrawiam.

weronika użytkownik weronika(wpisów:238) - Użytkownik usunięty. dodano 05.02.2010 21:31

TAJ MAHAL wyszedł superancko ;D tak jak i cała galeria

ignasie użytkownik ignasie(wpisów:128) dodano 31.01.2010 10:48

z wielką przyjemnoscią oglądam Twoje galerie - ta jest wyjątkowa dla mnie; pozdr

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5769) dodano 24.01.2010 15:22

Dziękuję Olazim, Glockerka:)))

olazim użytkownik olazim(wpisów:2256) dodano 24.01.2010 14:15

Pięknie to pokazałaś i opowiedziałaś-warto zwiedzać świat i poznawać ludzi,bardzo wzbogaca i umysł i duszę-pozdrawiam.

glockerka użytkownik glockerka(wpisów:737) dodano 23.01.2010 19:02

I jak tu się nie zachwycić Indiami oglądając taką bajeczną galerię...:-)

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2162) dodano 22.01.2010 14:27

Zachodnia, czy południowa?

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5769) dodano 22.01.2010 11:05

Dziękuje Kamo, jeszcze nie wiem , muszę pomyśleć , może druga półkula:)))

kama_wos użytkownik kama_wos(wpisów:204) dodano 22.01.2010 11:02

Jak zwykle jestem pod wrażeniem. Lubie z Tobą podróżować w różne zakątki świata. Masz ciekawe spojrzenie. Bardzo podobają mi się Twoje zdjęcia i opisy pod nimi. Jak zwykle super. Czekam na kolejną galerię. Gdzie tym razem?... ;)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5769) dodano 22.01.2010 10:41

Wmp57, dzięki za miłe słowa, masz rację , bez względu na wiek człowiek sie rozwija i to jest pozytywne. Mam od dwóch lat lepszy aparat, inaczej odbieram OTACZAJĄCA MNIE RZECZYWISYOŚĆ. W INDIACH BYŁAM 4 LATA TAEMU , TO SZMAT CZASU. Poza tym podróże kształcą i wyrabiają oko. Jak tutaj obserwują obieżyświatowców, to pierwsze galerie są fajne ale póżniejsze dużo lepsze , z Toba jest tak samo 9 myślę,że Cię takim stwierdzeniem nie dotknęłam):)))) Nowe Awatarki są super , chyba idzie do wiosny, hahaha:)))

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2162) dodano 22.01.2010 10:01

Rzeczywiście widać ewolucję w Twojej fotografii.
I nie jest to tylko kwestia techniczna, ale także Twoje doskonalenie warsztatu.
Mam wrażenie, że u mnie jest podobnie, chociaż nie mnie to oceniać.
Też lubię efekt ramki.
Ostatnio pojawiły się ciekawe i bardzo miłe w odbiorze ( to moja ocena ) avatary.
Mam na myśli Doris, Konwalię, Moneeq...( żeby tak jeszcze Marcowa ) A co Ty na to Ula?

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5769) dodano 22.01.2010 09:24

DZIĘKI WIELKIE BORKU:)))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5769) dodano 22.01.2010 09:24

Dzękuję ,że wpadłeś:))). Otóz tak , wiem ,że te zdjęcia szfankują, 25 szumi , masz racje , ale nie mam programu na odszumianie. Miałam wtedy kiepski aparat i jeszcze sie ciągle psuł. A z minaretem Ci powiem ,że jak wstawiłam , to sobie pomyślałm ,że zaraz " KTOŚ" się przyczepi ,że jest niesymetrycznie i za dużo z jednej strony.Zgadza się z Toba. Przy 10 było genialne wczesne światło, co na wyjazdach nie zawsze sie wybiera. Jakieś mam szcęście do ludzi , lubią jak im robię zdjęcia, ,to była kolejka szkolnej młodzieży do Czerwonego Fortu w Delhi. Tak w ogóle , to tylko mały fragment moich Indii.DZIĘKUJĘ:))))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5769) dodano 22.01.2010 09:15

Konwalio , zapewniam też byś Indie pokochała, może nie od razu ale na pewno:))) Dziękuję ,że byłaś u mnie:)))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5769) dodano 22.01.2010 09:14

Dzięki Wkraju, Indie to magiczny kraj , kolory i zapachy to jest to co zapamiętałam najbardziej i bardzo za nimi tęsknię:)))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5769) dodano 22.01.2010 09:13

Dziękuje Mocar , filmdil , Pipol , miło Was było gościć u mnie, Pozdrawiam:)))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5769) dodano 22.01.2010 09:12

Dzięki JAFRY, juz gdzieś czytałam o twojej projektowanej wyprawie do Indii i to jakiej długiej , to na pewno będzie wspaniałe przeżycie. Jak sie czegoś bardzo pragnie to sie to spełnia:)))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5769) dodano 22.01.2010 09:10

Dziękuje NORTHFACE , a ja bym chciałam tak patrzeć na przyrodę jak TY:)))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5769) dodano 22.01.2010 09:08

DZIĘKUJE SONO, cieszę się ,że Ci sie podoba, choć te zdjęcia trochę szwankują pod względem technicznym,:)))

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 22.01.2010 05:41

Wcale się nie dziwię,że kochasz Indie.
Są piękne,kolorowe,pełne kontrastów.
Ładna galeria.
Pozdrawiam-)

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2087) dodano 21.01.2010 23:47

Oglądam sobie tą galerię ponownie i Kordula potrafisz nie tylko oddać klimat miejsca, osobowość ludzi, ale nawet "wydobyć" wyraz twarzy małpy:))) !!! Dobranoc

wkraj użytkownik wkraj(wpisów:125) dodano 21.01.2010 23:37

Doskonała galeria. Tak sobie właśnie wyobrażam ten kraj pełen kontrastów. Świetne zdjęcia. Umiesz złapać w obiektyw nie tylko obraz, ale i oddać atmosferę fotografowanych miejsc czy sytuacji. Gratuluję.

pipol użytkownik pipol(wpisów:8996) dodano 21.01.2010 22:51

ładnie

filmdil użytkownik filmdil(wpisów:1407) dodano 21.01.2010 22:37

Przepiękne zdjęcia. Chciałoby sie jeszcze:)

mocar użytkownik mocar(wpisów:2699) dodano 21.01.2010 22:32

Zawsze takie galerie oglądam z podziwem i zainteresowaniem, oraz marzeniem spełnienia takowego wyjazdu w tam te strony świata. Pozdrawiam

northface użytkownik northface(wpisów:106) dodano 21.01.2010 22:13

Cudowna galeria... Chciałabym umieć tak widzieć ludzi, jak Ty! Pozdrawiam i czekam na więcej!

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2087) dodano 21.01.2010 22:03

Twoja galeria rzeczywiście mieni się kolorami i emocjami Indii. Pozwala zobaczyć i odczuć ten kraj w niepowtarzalny sposób. Dziękuję i pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!