m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (47):

 
 Spacer po Hawanie zacznę od mojej ulubienicy. Nazwałam ją DOLORES z Hawany; jest amatorka cygar . Siedzi zawsze przy La Bodeguita del Medio - ulubionym barze Ernesta Hemingwaya. I jak myślicie ,że tak po prostu można jej zrobić zdjęcie , to się mylicie. Kubańczycy przez lata Komuny nauczyli się żyć kombinując. Świetnie im to wychodzi.Bardzo lubią EURO, bo $ kazał im nie kochać sam ich Wódz CASTRO. Więc musiałam zapłacić za sesję. Ale warto było. Wsparłam biedny naród Kubański. Napisałam to w , bo nie uważam ich wcale za biednych . Dla mnie to bardzo szczęśliwy i dumny naród !!!!!!!! W Vedado warto wpaść na drinka do zbudowanego na skałce nad morzem najsłynniejszego hotelu El Nacional, gdzie zatrzymywały się wielkie gwiazdy Hollywood , takich jak: John Wayne, Frank Sinatra, Francis Ford Coppola, Arnold Schwarzenegger. Vedado - Ta część miasta ma zupełnie inny charakter i styl niż ten który znajdziemy w starej części miasta. Vedado jest dzielnicą z szerokimi, eleganckimi alejami przy których usytuowane są XIX posiadłości. Najwspanialsza nekropolia Ameryki Południowej, cmentarz imienia Kolumba. Spoczywają tu słynni Kubańczycy: wielki pisarz Alejo Carpentier, legenda Buena Vista Social Club Ibrahim Ferrer. Wspaniałe grobowce dawnych właścicieli wyspy, wielkich przemysłowców i posiadaczy ziemskich pokazują, że nawet śmierć nie była przeszkodą we współzawodnictwie o architektoniczne laury. Rzeźby, kolumienki, marmury, granity, często więcej niż jedna kondygnacja. Grobowce bogaczy przypominają ich wille. Figura nagrobna na Cmentarzu Kolumba. Cementerio Colon, bo tak brzmi po hiszpańsku prawdopodobnie jest drugim co do wielkości cmentarzem na świecie (po Pere Lachaise w Paryżu).
Ci Kubańczycy, prowadzili prace remontowe na słynnym Cmentarzu. Jak przystało na prawdziwych Kubańczyków jeden dzierżył w ręce Kubański Rum i palił Kubańskie Cygaro. Plac Rewolucji, miejsce, gdzie odbywają się wielkie manifestacje i gdzie Fidel zwykł bić rekordy długości przemówień. Tu znajduję się Budynek Ministerstwa Spraw Zagranicznych ze słynnym neonem z Che Guevarą. Jadąc autobusem często robię zdjęcia, można trafić na takiego przystojniaka:))))) Ogromna część zabudowań znajduje się w bardzo złym stanie technicznym - w samej Hawanie corocznie zawala się ok. 300 budynków.Można śmiało powiedzieć, że Castro jest nadal wszechobecny. Widać go w bałaganie, biedzie i ruinie wspaniałego miasta. Czy Wam ten budynek coś przypomina,..... tak, tak Amerykański Kapitol. 

Hawański Kapitol (El Capitolio) został zaprojektowany na wzór znanego budynku z Waszyngtonu. Do rewolucji w 1959 roku było on siedzibą rządu Kuby, obecnie mieści się tam natomiast Kubańska Akademia Nauk. Budowa Kapitolu trwała 3 lata i zakonczyła się w 1929 roku.
Hawański Kapitol, kopia znanego budynku w Waszyngtonie
Piękne wnętrza Kapitolu. Kamienice w centrum miasta zamieniły się w komunalne bloki. W dawnych rodowych gniazdach poupychano nawet po kilka rodzin:Często nie ma wody i światła. W tych warunkach pozbawione właściciela domostwa powoli zaczęły staczać się w ruinę. Żywe kolory miasta najpierw wyblakły, by z czasem ustąpić miejsca szarzyźnie. A jakże jak przystało na stolicę, można sobie zrobić zdjęcie na schodach do Kapitolu. Takie aparaty to u nas przed wojną były w modzie. Kuba to takie miejsce, gdzie wszystko się naprawi , nawet nie mając do tego części. Opowiadano nam ,że z braku częśći do starych Chevroletów, drzwi zastępowano starymi drzwiami do lodówek. POTRZEBA JEST MATKĄ WYNALAZKÓW:)))) Stara Hawana to perełka. Nawet teraz jak jest zniszczona robi ogromne wrażenie.Widziałam wiele stolic, ale ta szczególnie przypadła mi do gustu. E Hemingway napisał, ze gdyby Hawana była kobietą, to by była najpiękniejszą na świecie. Wcale się nie mylił, Jej położenie , klimat oraz ludzie tworzą obraz jak z najlepszej galerii. Jak Hawana , to oczywiście stare amerykańskie samochody. Turyści specjalnie przyjeżdżają obejrzeć ich piękno:) 1920 - 1960, to daty urodzin tych młodzieniaszków. Są w takim stanie,że aż nie do uwierzenia. A z tyłu nasz poczciwy Maluch ( jest ich tam dużo).
Stary americano mknie popękanym asfaltem. Kolor RÓŻU MAJCIANEGO- czemu nie ???? KUBA- to cygara, salsa i rum. Co prawda największa fabryka rumu znajduje sie w Santiago de Cuba, ale w Hawanie też są fabryczki, a w tych beczkach coś dla Panów. Majestatyczna XVI-wieczna twierdza El Morro wzniesiona na przylądku jako część hiszpańskich fortyfikacji chroniących miasto przed atakami piratów karaibskich. Uczniowie na Kubie chodzą do szkoły mundurkach.Obowiązkowo maja na szyjach chusteczki. Moga być w różnych kolorach. Ci chłopcy byli ze szkoły błękitnych chusteczek. Dzieci są zawsze bardzo schludnie ubrani, no i jakoś po tych młodzieńcach nie widać biedy. Spotkałam się z opiniami ,że strasznie jest na Kubie : bieda , brud. Zupełnie się z tym nie zgadzam.! Ponadto , na Kubie bardzo się dba o wykształcenie. Kubańczycy pytani o Fidela Castro, wyrażają się o nim z szacunkiem, przypominają zdobycze rewolucji, z których najważniejsze to bezpłatne szkolnictwo, służba zdrowia i elektryfikcja Kuby .
W 1982r Stara Hawana- LA HABANA VIEJA została wpisana na listę UNESCO i wtedy ruszył też program odnowy zabytków, który przynosi efekty.Piekne patio w willi wyglada już jak przed Rewolucją. Kuba to CYGARA, a ten pan jest dowodem na to. Tak jak moja Dolores, tak i Raul, bo tak go nazwałam pozuje za kasiorę. Ot co.... zaradny:)))) A ten uśmiech już tylko dla mnie:)))) Ci na biało ubrani muzycy , przygrywali nam do Mojito. Salsa w ostatnich latach stała się popularna na całym świecie. Salseros, czyli tancerzy salsy, można spotkać na Kubie w każdym lokaliku , na ulicy w specjalnych domach muzyki. Następny przykład zaradności Kubańskiej. Sprzątaczki na głównym palcu Starej Hawany. Sprzątając przecież można coś zarobić:)))
Barokowa fasada katedry w Hawanie - przechowywano tu prochy Krzysztofa Kolumba, które w 1899 roku przeniesiono do Hiszpanii. Będąc w Hawanie należy zajrzeć do bardzo znanego baru La Bodeguita del Medio - ulubionego przez Ernesta Hemingwaya. W słynnej kawiarni , gdzie E. Hemingway wypił hektolitry RUMU , na honorowym miejscu wiszą zdjęcia i portrety wielkiego pisarza. Mojito” - to flagowy kubański drink. Należy do najpopularniejszych drinków na świecie i był jednym z dwóch uwielbianych przez Ernesta Hemingwaya. Nazwa pochodzi od afrykańskiego słowa „mojo”, co oznacza urok, a dokładniej rzucenie uroku. Robiony jest oczywiście z RUMU .Smakował bardzo , zwłaszcza ,że miał kapitalistyczną cenę . Hawana to specyficzne miejsce, w którym czas częściowo zatrzymał się około 40 lat temu. Miejsce które - mimo wielu problemów ekonomicznych i społecznych - tryska energią niczym wulkan. Dbałość o strój w Hawanie jest widoczna.
Kobiety na Kubie są bardzo modnie ubrane, zadbane, nie czuje się ,że są w izolacji. Prawie każda rodzina Kubańska ma rodzinę w Stanach Zjednoczonych, która jak może pomaga krewnym. Ubrania , jedzenie ,środki czystośći przysyłane są w paczkach. Przypominają się nasze czasy Komuny, jak ktoś miał rodzinę na Zachodzie , to był GOŚĆ.... BALKONOWE DYSKUSJE - to jedno z ulubionych zajęć Hawańczyków. Na prowincji Kubańczycy maja jeszcze jedno ulubione zajęcie , ale o tym póżniej..... Stara zabudowa Hawany z charakterystycznymi kolonialnymi balkonikami. Hawana Vieja , czyli STARA - to historyczna część miasta powstała jako zaczątek pierwszej osady, która przekształciła sie później w miasto Hawana. Stara Hawana pięknie wygląda z góry. Na horyzoncie morze, czegóż można chcieć więcej? Mają swój urok:)
 Na Maleconie - najdłuższej nadmorskiej promenadzie świata, kwitnie życie, wzszyscy Hawańczycy się tu spotykają, grają , tańczą, dyskutują, łowią ryby. Robią wszystko , tylko nie pracują, bo przez lata nie musieli pracować. Malecón to także hawańskie centrum romansu i rozpusty. Można zaryzykować opinię, że kto akurat nie rozmawia, całuje się Spacerując po MAleconie takie widoki należą do normalnych. Tamtejsi rybacy łowią sobie takie oto malutkie rybki. Najprawdopodobniej to Mieczniki.E Hemingway uwielbiał polowania na Marliny. Wydźwięk jego kubańskiej przygody odnajdziemy na kartach noweli Stary człowiek i morze.
Dzień się kończy , zmęczeni ale pełni wrażeń udajemy sie do hotelu. Na koniec dnia zafundowaliśmy sobie przyjemność. Takim oto samochodem podjechaliśmy pod nasz hotel. Jadąc po drodze wzdłuż Maleconu cyknęłam ostatnią fotkę tego dnia.Szkoda ,że dzień się skończył.Ale jutro będzie nowy, równie ciekawy jak ten, Wyruszamy w drogę.

najbliższe galerie:

 
Kuba: transport, handel i polonica
1pix użytkownik felix odległość 5 km 1pix
Kuba: rozmaitości z przechyłem w stronę aut
1pix użytkownik felix odległość 5 km 1pix
Kuba 2
1pix użytkownik waldemar odległość 5 km 1pix
Kuba cz. 2 - Hawana (2)
1pix użytkownik wmp57 odległość 5 km 1pix
La Habana
1pix użytkownik marilyn_peter odległość 6 km 1pix
Viva la Revolution - krolowa Karaibow - La Habana
1pix użytkownik michal1988 odległość 6 km 1pix

komentarze do galerii (53):

 
kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6122) dodano 12.12.2014 17:14

Gabi zazdroszcze , że to wszystko przed Toba, dzieki, pozdrawiam Cie mocno:))))

gabi użytkownik gabi(wpisów:2684) dodano 06.12.2014 16:23

Ula, bardzo fajnie przedstawiona Hawana, a Twoje komentarze są nie tylko interesujące, ale tez bardzo dowcipne, bardzo mi sie podobało w tej galerii,
pozdr.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6122) dodano 03.10.2013 15:07

:))) miło, że wpadłas;)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 03.10.2013 11:39

Ajjj jeszcze 1 i 27 ;)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 03.10.2013 11:38

Fajny i kolorowy reportaz,zabraklo mi tylko Fiata 126p:)Moje ulubione16 i 19;) Pozdrawiam

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6122) dodano 27.09.2013 21:47

Fajnie Cie Grazynko widziec na Kubie.
Jestem juz w domu, jak na razie lotnisk mam dosc.
Na jakis czas oczywiscie.
Pomalu nadrabiam zaleglosci i dochodze do siebie. Pozdrawiam :)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 27.09.2013 04:00

A tej Kuby w ogole nie znalam, (jak dobrze, ze czasami pokazuja sie galerie na pierwszej stronie).
Ciekawie - jak zawsze u Ciebie Ula:)
Swietnie sie czyta i sympatycznie oglada.
Pani z okladki moja faworytka:)
Pozdrawiam, bez wzgledu na to, na ktorym lotnisku wlasnie jestes:)

wrowal użytkownik wrowal(wpisów:115) - Użytkownik usunięty. dodano 05.11.2011 19:26

Ciekawy reportaż.
Pozdrawiam

elli użytkownik elli(wpisów:6) dodano 21.07.2011 22:02

Budzą się wspaniałe wspomnienia... Miałam to szczęście odwiedzić tą piękną wyspę. Klimat jest niepowtarzalny, unikatowy... Kubę darzę ogromnym sentymentem i mam głęboką nadzieję odwiedzić ją jeszcze raz... I to zanim cokolwiek tam się zmieni. Słyszę klaksony przejeżdżających samochodów i głosy roześmianych dzieci, tak jak pisze autorka - Kuba to muzyka. I nie tylko w sensie instrumentalnym. Kuba to wszystkie jej dźwięki. Moje serce tam zostało... Pozdrawiam! P.S. Tą panią też spotkałam ;) chciała koniecznie, żebym i ja zrobiła jej zdjęcie ;)

magdus użytkownik magdus(wpisów:208) dodano 24.03.2011 18:49

Kuba to mój cel w przyszłości, a po obejrzeniu Twojej galerii utwierdziłam się tylko w swoim marzeniu :)

abek55 użytkownik abek55(wpisów:94) dodano 17.12.2010 17:33

Zazdroszczę Tobie tej podróży , świetne zdjęcia zwłascza zdjęcie tańczącej pary . Super !!!!

dispar użytkownik dispar(wpisów:5391) dodano 13.09.2010 18:41

1, 19, 24, 47(po wykadrowaniu i wyprostowaniu) bardzo fajne. Jest atmosfera. Jest ciekawie.

hubi użytkownik hubi(wpisów:1) dodano 06.09.2010 00:24

9-ta fotografia........ odważna jesteś! ale co nie da rady diabeł, kobitkę - polkę pośle! ;-)))

mironel użytkownik mironel(wpisów:255) dodano 21.04.2010 21:04

Piękna ta Twoja galeria ale z opisami to niestety trochę przesadziłaś. Faktycznie na Kubie kwitnie bieda a ludzie mimo wszystko chwalą Fidela. Spowodowane jest to tym, że większość ludzi urodziła się po rewolucji i przeszła totalne pranie mózgu. Ergo za krytykę można było trafić do niemiłych obozów pracy. Prywatne samochody są z przed roku 1960 dlatego, że nawet jeżeli ktoś posiada środki płatnicze, to jeszcze musi mieć specjalne zezwolenie na zakup a z tym wcale nie jest zbyt łatwo. Na moje zachwyty jeden z kubańczyków powiedział "to nie jest dobre miejsce do życia". Choć faktycznie wydaje mi się, że mimo wszystko żyją w mniejszym stresie niż dużo bogatsi Europejczycy.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6122) dodano 26.02.2010 09:42

Sunshine, dzięki, lubię podróże i myślę, że wszyscy na tym portalu chorują na tą samą chorobę:)))

sunshine użytkownik sunshine(wpisów:15) dodano 25.02.2010 21:56

Jestem OCZAROWANA :):):) Piękne zdjecia.... Świetny opis... Twoja pasję podrózowania widac od razu :) Wszystkie zdjecia są swietne ale nr 1 to moje ulubione :) pozdrawiam serdecznie :)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6122) dodano 24.02.2010 11:53

Dziękuję Marzeno:) Marzenia sie spełniaja:))

marzenakn użytkownik marzenakn(wpisów:26) dodano 24.02.2010 09:33

Kuba to moje marzenie! mam nadzieje ze sie spelni... piekne fotki

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6122) dodano 21.02.2010 14:17

Dreptaku, z chęcią, ale w inny rejon swiata, bo na Kubę juz nie polecę, staram sie nie powtarzać kierunków. Dziekuje Ci za wizytę
Maćku , miło mi ,że sie Cuba podobała:)
Michole, nie żartuj, dziękuje:)

michol użytkownik michol(wpisów:114) - Użytkownik usunięty. dodano 21.02.2010 14:03

kordula157 nooo TY to na pewno nie jesteś amatorka w fotografii ,podziwiam i gratuluję .

maciek użytkownik maciek(wpisów:40) dodano 06.02.2010 14:28

świetna galeria, tyle powiem ;)

dreptak użytkownik dreptak(wpisów:1519) dodano 29.01.2010 01:39

jesli jest tam równie pięknie jak na TYCH zdjęciach i tak ciekawie jak W TYCH opisach, to zabierzcie mnie tam kiedyś ze sobą:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6122) dodano 27.01.2010 18:15

Dziękuję Dziewczyny:)))

northface użytkownik northface(wpisów:106) dodano 26.01.2010 20:45

Masz niesamowitą umiejętność oddawania na zdjęciach klimatu miejsc... Dziękuje za kolejną wspaniałą galerię. Bardzo mi się podobało :D

porzeczka użytkownik porzeczka(wpisów:344) dodano 25.01.2010 11:49

Zasadniczo - bardziej ciagnie mnie na Północ, ale...
Kiedyś, Agawaldi zaczarowała mnie Portugalią, a Kuba (także) jest miejscem,
które bardzo chciałabym odwiedzić :-)
Gratuluję galerii i pozdrawiam

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6122) dodano 24.01.2010 18:55

Dziękuje Zaharo, rum jest , nawet wiele gatunków, ale ten lepszy wcale nie jest taki tani.:)))

zahara użytkownik zahara(wpisów:68) dodano 24.01.2010 18:52

Na Kube zawsze chcialam pojechac dla trzech rzeczy (kolejnosc nie przypadkowa) :

1. Taniego rumu
2. Cygar
3. Samochodow

Poza tym jakos nigdy mnie nie krecila.
Po twojej galerii troche zmieniam zdanie.
Fajny klimat.
I to MOJITO!!!

Pozdrawiam

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6122) dodano 24.01.2010 15:26

A oto moja odpowiedź http://www.youtube.com/watch?v=SynVFM_6ezk

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6122) dodano 24.01.2010 14:55

Dziękuje filmdilu , za muzyczke :))))

filmdil użytkownik filmdil(wpisów:1408) dodano 24.01.2010 14:26

I gdzie ta muzyka, te zdjęcia trzeba ogladać z podkaładem:

takim : http://faneminem.wrzuta.pl/audio/5N8rsjjG6c4/orishas_-_a_lo_cubano

lub takim: http://nataliael.wrzuta.pl/audio/80upbXW1XId/salsa-gloria_estefan_-_cuba_libre

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6122) dodano 24.01.2010 13:39

Jest taki fe , bo nam tak to podawano, i podają dalej:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6122) dodano 24.01.2010 13:23

Stary ramol, razem z braciszkiem stanowia niezły duet:) Castro nie ględzi , bo już nie może, zresztą , jak tam z nim jest to nie wiadomo? Ja jeszcze była za czasów. panowania Fidela.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6122) dodano 24.01.2010 13:06

Propaganda na pewno robi swoje, Che jest ubóstwiany.Zarabiają na jego wizerunku i to nieżle:)))

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2091) dodano 24.01.2010 12:55

W sumie to masz rację, ale przerażajace jest to co mówisz, że kochają Fidela i Che. Oceniam to jako siłę działajacej wciąż propagandy. Pozdrawiam.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6122) dodano 24.01.2010 12:24

Dziękuje za wszystkie opinie. Sono , widzisz , to jest tak , tam jeżdzi bardzo wielu turystów, bo dzięki ich pieniadzą Kubańczycy maja pracę , jakieś tam pieniadze. Moga sie modernizować hotele, otwierać nowe knajpy . Ja wiele razy jadłam w maleńkich knajpkach , prowadzonych przez rodziny kubańskie.Nawet to sztuczne Varadero zatrudnio masę kobiet jako sprzątaczki , kelnerki. One zawsze coś sobie tam dorobią. A jak porozmawiasz z nimi , to wcale tak żle nie oceniaja tego swojego reżimu. Kochaja Fidela i Che .Są dumni ,ze są niezależni od Ameryki , choc im jest nie najlepiej. My jako turyści jeżdzmy do bardzo duzo krajów , gdzie panuje bieda, i jakos sie nad tym nie zastanawiamy , czy Ci kelnerzy i pokojówki to za swoja prace są godnie wynagradzane. Weżmy choćby bardzo popularny Egipt, tam jest dopiero wyzysk.Te chłopy zarabiaja grosze, nie moga nawet załozyć rodzin , bo ich nie stac na utrzymanie rodziny.Świat jest tak skonstruowany , sa bogaci i biedni,...uciskani i wyzwoleni.Nie wolno tego przemilczać , ale co my możemy.Możemy tylko tam pojechać i wspomadac drobnymi napiwkami ( a to już jest dużo). Pozdrawiam

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2091) dodano 24.01.2010 11:50

Ciekawa galeria, podoba mi się atmosfera, cygara i te stare americano :), jednak do Kuby jako miejsca wakacyjnego wypoczynku, jakoś nie potrafię się przekonać z uwagi na reżim… Pozdrawiam

czupur użytkownik czupur(wpisów:303) dodano 24.01.2010 11:10

Borku ,nie propaguję lenistwa i równości wszystkich. Nie mam nic przeciw bogaceniu się dzięki swojej pracy, talentowi i zdolnościom. Niestety wielu, często tych którzy machali niegdyś chorągiewkami teraz stali się kapitalistami wskutek tzw "prywatyzacji", nie inwestując wcześniej złotówki.Można o tym dłużej lecz to nie miejsce na takie dywagacje.
Pozdrawiam wszystkich.

czupur użytkownik czupur(wpisów:303) dodano 24.01.2010 10:33

Bardzo dobra repoterska galeria,oddaje tą temperaturę i ruch jaki tam pewnie jest,tak myślę gdyż nie byłem. Kordulo wybacz że tu,na Twoich komentarzach odniosę się do wypowiedzi Borka.
Borku : napisałeś że w Polsce jest teraz bardzo dobrze,lecz pewnie trudno byłoby przekonać tych którzy za swoją pracę otrzymują haniebne nieraz wynagrodzenie. Nie wszyscy przecież mogą być bankierami, menadżerami czy biznesmenami. Ktoś musi przecież sprzątać ,gotować, opiekować się chorymi itp,itd. i każdy powinien mieć prawo do godnego życia. Kapitalizm ma różne oblicza i widać to wyraźnie w Naszym kraju gdzie zmartwieniem jednych jest to gdzie by tu jeszcze polecieć na wycieczkę a innych jak zapłacić następny rachunek za prąd. Dla ścisłości - nie należę do żadnej z tych grup i nie jestem zwolennikiem żadnego systemu politycznego.
Pozdrawiam.

kama_wos użytkownik kama_wos(wpisów:204) dodano 23.01.2010 21:47

Wspaniała wycieczka. Mimo, że nigdy tam nie byłam wydaję mi się, że dzięki Tobie poczułam trochę tamtejszego klimatu. Chociaż szczerze mówiąc mieszkać tam bym chyba nie mogła. To musi być strasznie de motywujące jak wszyscy wokół mają takie podejście- po co pracować ;) ale na wakacje czemu nie :) zachęciłaś mnie do tego miejsca :) Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się tam dotrzeć i że zdążę przed Amerykanami ;) Pozdrawiam

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6122) dodano 23.01.2010 21:45

Dziękuję Gosiu , dziękuję Jafry:)))

gosiekz11 użytkownik gosiekz11(wpisów:51) dodano 23.01.2010 21:08

"la galeria muy fantastica" :-) ... nic tylko sie pakowac i butow do salsy nie zapomniec ... dolores, auteczka i sprzataczka "excelente"

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6122) dodano 23.01.2010 20:51

Bullu , ja od polityki , to jak od ognia uciekam:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6122) dodano 23.01.2010 20:24

Borku , kiedy nie mam takich ładnych trampek, hahaha:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6122) dodano 23.01.2010 20:11

Konwalio masz rację, każdy powinien sam to ocenić. Tam najlepiej jak tylko , ktoś może jechać teraz, bo to ostatni moment, jak tylko Amerykanie położą tam swoje łapki , już tak nie będzie:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6122) dodano 23.01.2010 20:08

Borku , jestem daleka od usprawiedliwiania reżimu Castro, piszę to co widzę i czuję. Uwież mi ,że trampki szczególnie takie pasują bardzo.Wiadomo,że my jesteśmy tam tylko turystami i na pewno nie potrafilibyśmy tam żyć, ale i im trudno by było żyć w kraju , gdzie sie chodzi na 7 do pracy. Tam wszystko jest "Maniana".Oni są południowcami, więc maja tez inną mentalność. W moich podróżach zauważyłam pewną zależność. Im biedniej , tym szczęśliwiej. My jesteśmy takim narodem ,że nie potrafimy się cieszyć byle czym, ciągle narzekamy.., a to ,że za drogo..... a to ,że pogoda nie taka,.... a to ,że sąsiad ma lepszy samochód,..., a to że ten ma pieniądze na te podróże , a ja nie , itd. Pozdrawiam:)))

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 23.01.2010 19:57

O Kubie są tak różne opinie,że chyba trzeba tam pojechać i się przekonać.
Osobiście nie będę,ale moja koleżanka każdy urlop spędza na Kubie.
I twierdzi,że tam jest najpiękniej.
Nie wiem,pewnie patrzy z pozycji turysty.
A turysta to pieniądz.
Z Twojej galerii wynika,że to szczęśliwy kraj szczęśliwych ludzi,kochających taniec i muzykę.
Pozdrowienia Kordulo-)

muczacza użytkownik muczacza(wpisów:241) dodano 23.01.2010 19:27

Fantastyczne zdjęcia, gratuluje i pozdrawiam

glockerka użytkownik glockerka(wpisów:741) dodano 23.01.2010 18:52

Wg mnie galeria BARDZO DOBRA pod każdym względem.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6122) dodano 23.01.2010 18:29

No oczywiście, będzie i Santiago de Cuba tez. Tam jest dopiero prawdziwa KUBA:)))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6122) dodano 23.01.2010 18:23

Z tej Pani żyje wielka rodzina, ona ma obstawę, więc trzeba być jej posłusznym.Widziałam ja w wielu galeriach. Śmiem twierdzić,że jest juz symbolem Hawany:))) Fajnie ,ze sie podoba:)

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 23.01.2010 17:36

Fajne 27 i 28 zdjęcie. Te cygara robią wrażenie. Samochody też wyglądają zabawnie, zwłaszcza to różowe autko. Pozdrawiam

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6122) dodano 23.01.2010 17:32

Mogłeś ją widzieć, bo to kobitka , która żyje z robienia sobie zdjęć .A ona ma koło 90 , więc może tak wygląda, jakbyś palił tyle cygar co ona , tez tak byś wygladał

pipol użytkownik pipol(wpisów:9042) dodano 23.01.2010 17:27

Tą kobitę z 1 fotki, juz gdzieś widziałem w galerii, czy ona jest wypchana ?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!