m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Kończy się nasza przygoda z Birmą. Jesteśmy na lotnisku w Mandalay, za chwilę polecimy do Rangun. Tymi właśnie liniami lotniczymi. W Birmie mieliśmy 3 przeloty wewnętrzne z racji zakazu poruszania się drogami. Zresztą poznaliśmy ich jakość - nic nie straciliśmy. Milutka stewardesa. Przypominam, że celowo w swoich galeriach używałem starych nazw geograficznych. Jak tak spojrzeć na Birmę z lotu ptaka to przypomina naszą ojczyznę - te szachownice pól. Jesteśmy w Rangun, jeszcze do niedawna stolicy kraju. Rządząca junta przeniosła stolicę do licho wie jakiego miasteczka. Trudno zapamiętać jego nazwę. Taki... ... i taki widoczek mieliśmy na Rangun z hotelu.
Zaprowadzili nas do Chaukhtatghy Paya ( kto to zapamięta ) pokazać gigantyczny posąg leżącego Buddy. Ma kilkanaście metrów długości i bardzo malownicze stópki. Cała nasza ekipa. Brakuje tylko 2. Autobus mieliśmy pierwsza klasa. Pomocnik kierowcy zawsze służył pomocą. Gość ma komórę, należy więc do elity. Nie ma szans na pogadanie przez komórkę z nikim, poza Birmą.
Takie portki noszą. Główną atrakcją Rangun jest Shwedagon Paya. To wielki kompleks świątynny zbudowany między VI a X wiekiem na szczycie niedużego wzniesienia. Detalik. Modlitewne puknięcie w dzwon. To najświętsze miejsce dla Birmy.
Największa z kilkudziesięciu stup ma prawie 100 m wysokości i pokryta jest 60 tonami złotych płatków ( któż to zresztą wie?) Strażnik świątynny. Świątynia na co dzień przyciąga wielu mieszkańców miasta... ... wielu pielgrzymów z całego kraju... ... jak również turystów z całego świata. U stóp Buddy, w pozycji relaksacyjnej, można poczekać na nirwanę.
Aktualnie obowiązująca fryzura dumnie prezentowana przez modela... ... wymusza wręcz kilka kliknięć migawki. Nie tylko mnisi golą głowy. Mniszki też. Cóż za życie zgotuje mu los? Obrzędy religijne.
Jak wyżej. Kończąc swoje wspomnienia z tego kraju, szczęśliwym trafem otwartego na turystykę... ... chcę powiedzieć jasno i wyraźnie, że... ... dużym błędem byłoby ominięcie go w czasie wizyty na Półwyspie Indochińskim. Spotkaliśmy się z życzliwością ludzi, których czas jakby się zatrzymał. Wolni od stresu, nie posiadający prawie nic ( chyba ) sprawiali wrażenie zadowolonych z życia.
Gdy udało się im coś sprzedać, choćby za one dolar, byli wręcz szczęśliwi...
Dziękuję wszystkim odwiedzającym.

najbliższe galerie:

 
Yangon.
1pix użytkownik jotwu odległość 2 km 1pix
Rangun-miasto z kolonialną przeszłością
1pix użytkownik baracuda77 odległość 3 km 1pix
BIRMA - Rangun, Yangon
1pix użytkownik mopek odległość 4 km 1pix
BIRMA - SHWEDAGON - RANGUN
1pix użytkownik deszcz odległość 8 km 1pix
BIRMA - SHWEDAGON PAGODA A SPRAWA POLSKA. . .
1pix użytkownik deszcz odległość 8 km 1pix
BIRMA - RANGUN -  WARS WITA WAS . . . .
1pix użytkownik deszcz odległość 10 km 1pix

komentarze do galerii (8):

 
romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 28.04.2010 18:22

Piękna relacja, bardzo mi się podoba cała seria galerii z Birmy. Dzięki, że za pośrednictwem Twoich opowieści mogłam poznać kawałek świata, do którego chyba nigdy nie dotrę :)
Pozdrawiam

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5758) dodano 04.02.2010 10:09

Zapomniałam dodać ,że nie tylko Wy mieliście "Stołeczkowego" my tez mielismy , hahahaha:))))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5758) dodano 04.02.2010 10:08

Szkoda ,ze koniec, na zdjęcia z Birmy mogłabym patrzeć bez końca:))) 38 jest wzruszają ce. Wczoraj zaczęłam czytać książkę O Birmie "Birma Królowie i generałowie" G. Torzeckiego. Wspomnienia ożyły. Bardzo udana podsumowująca galeria:)))

beata-zbychu użytkownik beata-zbychu(wpisów:1002) dodano 04.02.2010 09:57

Rewelacja - jak rozbijemy świnkę, którą stale napełniamy to aż piszczymy z zachwytu odwiedzić ten cudny zakątek świata - Również dzięki Tobie ( Twojej rewelacyjnej galerii).

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 04.02.2010 01:30

Kolejna, świetna relacja ze wspaniałej podróży dobiegła końca. Gdzieś przeczytałem, że na celownik zostało wzięte Peru, a o Boliwię też pewnie też zahaczysz.
Już jestem bardzo ciekawy Twojego spojrzenia Wmp, na ten kawałek świata.
Dziękuję i pozdrawiam.

gosiekz11 użytkownik gosiekz11(wpisów:51) dodano 03.02.2010 22:29

38 mnie urzeklo a i 29 fantastyczne, pozdrawiam serdecznie

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2010 17:27

A ja widziałam wszystkie części.
Właściwie ten portal spełnia swoje zadanie,nie stać mnie żeby gdzieś jechać.
To sobie oglądam.
Piekna galeria i fryzura tego młodego gościa!
Pozdrawiam-)

margo użytkownik margo(wpisów:2554) dodano 03.02.2010 16:01

Nie obejrzałam wszystkich części, ale na pewno do wiosny zdążę uzupełnić zaległości.
Te które widziałam urzekły mnie paletą kolorów i pięknymi ludźmi. Tu jest podobnie.
Dla mnie na razie to nieosiągalna wyprawa, ale jak już naruszę swój trzeci filar...obym się tylko nie przeliczyła i żeby się nie okazało, że starczy mi tylko na bilet w jedną stronę. Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!