m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (47):

 
Podróż po Pradze rozpoczniemy nietypowo - od zwiedzenia stadionu piłkarskiego Sparty Praha. W pobliżu stadionu znajduje się niedrogi parking samochodowy. Można tu bezpiecznie zostawić samochód i udać się pieszo na Stare Miasto (ok. pół godz.) Panorama miasta widziana z parku Letna położonego po przeciwnej stronie  Starego Miasta. Park Letna to ulubione miejsce aktywnego wypoczynku Prażan. Nikogo nie dziwi tu widok biegaczy czy deskorolkarzy. Wiszące buty należą do nich...
Można się zapatrzeć. Tramwaje kursują całą dobę. Samochody starej i... .... nowej Pragi. Nad brzegiem Wełtawy można spotkać  marynarzy  zachęcających do wycieczki, podczas której z pokładu statku podziwia się panoramę Pragi.
Pomnik Karola IV Most Karola tętni życiem - wypełnia go wielojęzyczny tłum turystów oraz sprzedawców pamiątek, ulicznych malarzy i muzyków.
Praha widziana okiem artysty Miasto przyciąga turystów, szczególnie latem. Most Karola i Stare Miasto są ulubionymi miejscami do zwiedzania. Są miejsca, gdzie życie toczy się wolniej.
Nastrojowa kawiarnia, w której można zjeść smaczne czeskie jedzenie, np. palacinki. Zamkowe schody. W Pradze można spotkać ciekawych ludzi.
Zmiana warty. Strażnicy zmieniają się co godzinę, a w południe następuje uroczysta zmiana warty z paradą i muzyką. Ten popis doskonałej musztry odbywa się niedaleko najstarszej w Pradze świeckiej budowli wczesnobarokowej - Matyasovej Bramy (1614 r.). Katedra św. Wita na Hradczanach jest szczególnie cennym zabytkiem architektury gotyckiej, a zarazem jednym z symboli Pragi.
Stojąc u stóp świątyni trudno objąć ją wzrokiem, a nie ma miejsca, by się oddalić i spojrzeć z perspektywy. Fasadę wejściową dzieli zaledwie kilkanaście metrów od XVIII-wiecznych budynków.
Krizikova fontanna. Niezapomniany koncert  Cztery pory roku . Wizyta na koncercie to miłe zakończenie całodziennej wycieczki.

najbliższe galerie:

 
Praga w jeden dzień
1pix użytkownik mieczysaw odległość 0 km 1pix
SZzD* 1 - Praga
1pix użytkownik knfred odległość 0 km 1pix
Praha
1pix użytkownik szarykot odległość 0 km 1pix
Czechy - Praha
1pix użytkownik omektron odległość 0 km 1pix
Praskie krowy
1pix użytkownik muztaghata odległość 0 km 1pix
Czeskie hlavní město-Praha
1pix użytkownik moneeq odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
glockerka użytkownik glockerka(wpisów:739) dodano 21.02.2010 08:31

Podoba mi się Wasze spojrzenie na to miasto...

beata-zbychu użytkownik beata-zbychu(wpisów:1002) dodano 11.02.2010 08:47

Kolejny raz pięknie przedstawiona Praga - zawsze z innym "własnym" spojrzeniem jakże różnym od innych - ciekawe?

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 11.02.2010 05:53

Praga to piękne miasto.
Ile galerii,tyle różnych spojrzeń na to miasto.
Interesująca galeria.
Pozdrawiam.

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 10.02.2010 23:47

Miasto o "stu wieżach" - piszecie ... ale również o stu obliczach :) Miło było poznać kolejne oblicze - to widziane Waszym okiem.
Praga niezmiennie pełna uroku.
Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!