m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (21):

 

najbliższe galerie:

 
Botswana:  Słonie z Chobe
1pix użytkownik magdalena odległość 11 km 1pix
Botswana:  Park Narodowy Chobe
1pix użytkownik magdalena odległość 28 km 1pix
Chobe
1pix użytkownik jotwu odległość 50 km 1pix
Botswana cz. 9 - Chobe,  dzień 2.
1pix użytkownik wmp57 odległość 51 km 1pix
Botswana Chobe
1pix użytkownik pedro1912 odległość 53 km 1pix
Botswana zwierzeta
1pix użytkownik pedro1912 odległość 67 km 1pix

komentarze do galerii (31):

 
ak użytkownik ak(wpisów:6367) dodano 27.08.2014 23:31

a kto Ci każe poprawiać kolorki lub używać upiększeń jakie oferuje szeroka gama narzędzi PSa, w dobie fotografi cyfrowej można go traktować jako nowożytną ciemnię, co to za fotograf, który nie ma ciemni ? :)
A PSa możesz używać do wyrównania kadru, zmiany formatu , zmniejszenia na przykład, nikt nie nakazuje kombinowania z nasycaniem , ostrościami etc.
I nie każda fota tknięta Photoshopem traci "herb" :))))

biala0rchidea użytkownik biala0rchidea(wpisów:13) dodano 27.08.2014 23:09

Takie mam zdanie poprostu, ale nie oceniam innych, każdy robi tak jak uważa.Pozdrawiam.

biala0rchidea użytkownik biala0rchidea(wpisów:13) dodano 27.08.2014 23:08

Wiem,że wielu z Was preferuje fotoshop, dzieki któremu Wasze zdjęcia są perfekcyjne. Jednak ja nie lubię togo robić ponieważ wolę jak moje zdjęcia pozostają nienaruszone, naturalne. Wówczas zachowują swoją prawdziwość i rzeczywistość. Wiele ludzi poprawia swoje zdjęcia w każdy możliwy sposób tj, horyzont, światło, kontrast, nasycenie kolorów itp. itd. wówczas te zdjęcia często zmieniają się w katalogowe obrazki. Tak samo jest w chirurgii plastycznej. Jak nam coś nie pasuje to od razu maszerują ludzie do kliniki plastycznej aby coś zmienić, poprawić, powiększyć, pomniejszyć, wyciąć, odessać. A ja cenie sobie naturalność. W życiu, ludziach, sztuce i fotografii.

biala0rchidea użytkownik biala0rchidea(wpisów:13) dodano 27.08.2014 23:06

Ja znowu jestem przeciwniczką fotoshopa. Wielu z was już mi pisało że jakbym poprawiła takie czy inne zdjecie wówczas było by lepsze. Inni wręcz że powinnam poobrabiać. Ale ja mam inne zdanie na ten temat.

maja-maja użytkownik maja-maja(wpisów:442) dodano 01.11.2011 23:17

Witam serdecznie....z ciekawością przyglądałam się korekcie zdjęć, jako że jestem "amatorskim"amatorem fotek. Swoje robione canonem obrabiam w ashampoo photo, nie wiem czy dobrze czy źle, bo jestem samoukiem. Twoje fotki miałam ochotę wziąć jako szablon, lecz uważam że mordka małpki po "przeróbce" stała się nienaturalnie płaska. Zdjęcie straciło /dla mnie/ trójwymiarowość i widoczna jest ziarnistość - czy to jest prawidłowo? Poza tym fotka 20 dla mnie jest jak z innego świata - przeostrzona, przekoloryzowana. Czy to są dobre wzorce??? W ogóle zaczęłam mieć niesamowite rozterki odkąd zagościłam na OŚ. Staram się swoimi fotkami/mam na myśli jakość zdjęć/ w miarę dostosować do waszego poziomu, lecz poczytawszy sporo komentarzy, waszych wypowiedzi odnośnie jakości i zaczęłam dochodzić do wniosku, iż każda moja fotka jest "nieudacznikiem"....... dlatego między waszymi wierszami doszukuję i porad i wskazówek i mam coraz większy mętlik.

knfred użytkownik knfred(wpisów:2455) dodano 30.06.2010 16:41

No faktycznie lepiej wyglądają po obróbce /z wyjątkiem 1 pary/
hejka!

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3734) dodano 10.04.2010 19:04

Bardzo dziękuję za te informacje. Będę próbować, ale nie wcześniej niż jutro:-( Dziś, po tym wszystkim, co się wydarzyło, nie mam głowy do OŚ:-( Będzie mi bardzo miło, jeśli "wesprzesz" mnie, choć jednorazowo, w próbie obróbki zdjęć (nigdy nie były mi potrzebne tego typu umiejętności - zdjęcia bez żadnej obróbki miały wystarczająco dobrą jakość, by pokazywać je znajomym - na potrzeby tego portalu trzeba je jednak czasem "podrasować"). Nie bardzo rozumiem, jak mamy wymienić adresy mailowe? Nie chcę tu wpisywać swojego adresu, bo mam w nim nazwisko, a to już informacja, której nie chce tu ujawniać. Aktualne zdjęcie i prawdziwe imię, to aż nadto:-) Pozdrawiam. Magda
P.S. Jesteś z Poznania? Dobrze zrozumiałam, ze jesteś absolwentem PP? Bo ja jestem:-)

jotwu użytkownik jotwu(wpisów:666) dodano 10.04.2010 16:40

PS 2.
trójkąciki są poniżej linii poziomych różnych aktywnych wykresów ( np. histogramu otwieranego komendą Ctrl+L). Trójkąciki przesuwa się kursorem (strzałką). Oczywiście - wszystkie wymienione działania są dostępne po otwarciu zdjęcia w Photoshopie.

jotwu użytkownik jotwu(wpisów:666) dodano 10.04.2010 16:34

PS
ostrzenie to ostatnia czynność przed zamknięciem zdjęcia. Filtr-wyostrzanie-wyostrzenie lub silniejsze wyostrzenie.Cofanie zawsze Ctrl+Z.

jotwu użytkownik jotwu(wpisów:666) dodano 10.04.2010 16:29

Witaj Magdo!
Chętnie podzielę się swoimi skromnymi doświadczeniami:
- rozszerz okno dialogowe po otwarciu cień/podświetlenie. Wtedy do dyspozycji masz dalsze funkcje:
-- korekta koloru - należy trójkącik przesunąć trochę w lewo i skasować nienaturalne nasycenie. Do regulacji kolorów wracamy po wyjściu z c/p klawiszami Ctrl+U.
-- przy wypalonych światłach tr. w prawo w podświetleniu.
-- Zalecam pokombinować z rozpiętością tonalną.
Przy zabawie z tą funkcją wiele zależy od indywidualnej oceny kolorów, nasycenia, rozpiętości tonalnej itp.
Proponuję, abyś dla polepszenia komunikacji między nami przysłała mi e-mailem jakieś żródłowe zdjęcie do obróbki. Administrator przekaże Tobie - w oparciu o ten post - mój adres.
Czekam na ewentualne dalsze pytania. Jestem do dyspozycji.
Pozdrawiam.

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3734) dodano 10.04.2010 08:37

filmdil: moja skromna wiedza nie pozwala mi odpowiedzieć na Twoje pytanie. Podaję za to kolejność moich działań:
- po otwarciu zdjęcia w PS wybieram z lewego paska "kadrowanie",
- sprawdzam czystość ( chodzi o kurz ) zdjęcia,
- "automatyzuj kolor" ( Ctrl+Shift+B ); przy pogorszeniu obrazka cofam ( Ctrl+Z ),
- otwieram "poziomy" ( Ctrl+L ) i na histogramie trójkącikami kasuję z obu stron puste odcinki,
- przy dużej rozpiętości świateł i cieni otwieram w górnym pasku " obraz - dopasowania - cień/podświetlenia " i rozwijam okno dialogowe,
- na końcu kontrola nasycenia, kontrastu i wyostrzenie.
W zasadzie każde zdjęcie poddaję takiej procedurze.
Pozdrawiam.

Witaj Jotwu! Powyższa Twoja informacja była dla mnie niezwykle cenna. Walczę ze zdjęciami z Etiopii. Córka wgrała mi swojego PS. Uważam że funkcja "cień/podświetlenie" jest genialna (dzięki niej udaje mi się "uratować" zdjęcia, które nadawały się do przysłowiowego kosza). Córka mimo, ze pracuje na PS - nie zna dokładnie tego programu (funkcji cień/podświetlenie nie znała). Znalazłbyś czas, by wytłumaczyć mi "jak krowie na rowie", co robisz z afrykańskimi zdjęciami? Gdzie są te trójkąciki? Czym ostrzysz zdjęcie? Przepraszam za głupie pytania, ale ja chcę tylko dobrze "sprzedać" na tym portalu Etiopię. Nie sądzę, bym w przyszłości korzystała z PS (choć kto wie?). Pozdrawiam serdecznie. Magda

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 03.04.2010 19:09

Rapt- czytalem o tym pare miesiecy temu na jakims forum...ale nie pytaj gdzie , bo za choere nie pamietam. Oczywiscie nie sprawdzalem informacji, bo mam nowsza wersje.
Dzej Dablju- podobne funkcje zdaje sie ma darmowy GIMP. Jesli robisz zdjecia w RAW, to znakomicie rozszerzysz dunamike swietlna Lightroomem. Zmiana parametrow w RAW wybacza znacznie glebsza ingerencje w parametry. Tyle, ze taka funkcja nie jest w nim chyba tak zautomatyzowana. Program ogolnie jest tanszy i dla fotografika bardziej niezbedny. Tak przy okazji - ludzie kupujcie Photoshopa na ebayu- kosztuje ulamek tego, o czym piszcie. Sa to najczesciej wersje studenckie, ale jesli nie sa wykorzystywane do zarabiania , to tutaj wszystko jest ok.

jotwu użytkownik jotwu(wpisów:666) dodano 03.04.2010 18:20

raptorek: photoshopa CS3 legalnie kupiłem ( za nieco ponad 2 tys.PLN). Chciałem kupić słabszego, ale CS2 już był niedostępny. Po kupnie program zarejestrowałem i teraz dostaję bezpłatnie uzupełnienia. Mam świadomość tego, że wykorzystuję chyba tylko kilka procent jego możliwości. Dla mojego wyboru rozstrzygające było to, że ma on funkcję "cień/podświetlenie". Na moje wcześniejsze pytanie na tej stronie o to, które programy mają taką funkcję, nie otrzymałem odpowiedzi. Z wielu wypowiedzi wnioskuję, że Obieżyświatowie stosują szereg różnych programów. Nie dostrzegam jednak racjonalnych przesłanek, aby zmieniać program na inny.
Pozdrawiam.

raptorek użytkownik raptorek(wpisów:355) dodano 03.04.2010 18:08

Byłbym bardzo zdziwiony. Nie udało mi się potwierdzić tej informacji w internecie, nie ma śladu starych wersji na adobe.com ani informacji o uwolnieniu licencjonowania. Chyba, ze ktos ma taki link, byloby to bardzo cenne dla nas wszystkich zapewne.

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 03.04.2010 16:15

zdaje sie, ze Ps7 mozna pobierac za darmo rapt!

raptorek użytkownik raptorek(wpisów:355) dodano 03.04.2010 15:12

Jotwu, a czy Ty tego photoshpa kupiłeś, czy namawiasz nas na piracenie? ;) nie widzę sensu promowania (tak również rozumiem tytuł galerii) możliwości aplikacji za kilka tysięcy złotych po to, żeby robić całościowe poprawki fotografii. Całe szczęście jeszcze, że całościowe, bo poprawianie innych niedoskonałości uważam, tak jak operacje plastyczne, za budzące niesmak. Niemniej większość przykładów bardzo udana, nasz mistrz portalu ma jednak dobre oko ;)

danielski użytkownik danielski(wpisów:261) dodano 03.04.2010 14:53

Jotwu: "jak mam mercedesa, to nie szukam fiata" niby tak. Ale tak jak w fotografowaniu nie aparat robi zdjęcia tylko fotograf, można jeździć mercedesem i być kiepskim kierowcą a można też być Kubicą we fiacie :). Czasami warto wysiąść z mercedesa i przejechać się czyś nowym. Ja tak zrobiłem i naprawdę jestem zadowolony z Lightrooma to program stworzony tylko do edycji zdjęć. A Photoshopa używam od ponad 10 lat w pracy ale już nie koniecznie do edycji zdjęć. Podzielam spostrzeżenie Bulla że do co tu zademonstrowałeś nie trzeba wykładać 3 klocków za photoshopa.

mirak użytkownik mirak(wpisów:271) dodano 28.03.2010 15:40

fakt nie doczytałem

jotwu użytkownik jotwu(wpisów:666) dodano 28.03.2010 15:10

mirak: sprawa plamki - przeczytaj opis do tej galerii.
danielski: jak mam mercedesa, to nie szukam fiata.
Pozdrawiam.

mirak użytkownik mirak(wpisów:271) dodano 28.03.2010 13:43

jotwu skoro już dorwałeś się do edycji w PS to usuń jeszcze tę plamkę na f3. Moim skromnym zdaniem troszkę przeholowałeś na niektórych z poprawianiem ostrości. Ja do szybkiej korekty używam PHOTO IMPACT-a, także do prostowania ścian i wyrównywania horyzontu co jest niestety moją bolączką.

raul użytkownik raul(wpisów:2032) dodano 28.03.2010 12:00

Danielski na grzyby można jechać mercedesem i maluchem, grzybowa będzie tak samo dobra ... o ile chociaż troszkę znasz się na grzybach.
Jeżeli nie, to w jednym i drugim przypadku ... zgon.
Pozdrawiam.

danielski użytkownik danielski(wpisów:261) dodano 28.03.2010 11:20

czy inne programy poza PS........ Oczywiście programów jest dużo o wiele tańszych niż kombajn PS. Naprzykład o wiele tańszy Photoshop Elements bardziej czytelny dla amatora.
Godnymi polecenia sa jeszcze:
LightZone zobaczcie co ten program potrafi. Również jest prosty w obsłudze.
http://www.lightcrafts.com/gallery/
Kolejny program to Pashe One swego czasu była promocja SanDiska kupując kartę dostawało sie go za free. Mi się udało 
http://www.phaseone.com/
Bardzo dobry ale niestety drogi używany przez zawodowych fotografów jest DxO Optics . Tym programem możemy prostować ściany i korygować inne niedoskonałości obiektywów :)
http://www.dxo.com/uk/photo/dxo_optics_pro
Ja osobiście używam Adobe Photoshop Lightroom o wiele bardzie intuicyjny niż zwykły PS. Szybki takie efekty: korekty półcieni, wypełnienia światłem itp robi sie tam dwoma posunięciami suwaka :). Osobiście polecam a teraz właśnie dostępna jest za darmo najnowsza wersja beta 3 do pobrania ze strony producenta.
http://www.adobe.com/products/photoshoplightroom/
Godnymi polecania są jeszcze
Corel Paint Shop Pro Photo, AcdSee Photo, Bibble 5
Tak więc po co wyciągać działa(PS-a) na muchę :) jak można to samo zrobić prościej i szybciej.

jotwu użytkownik jotwu(wpisów:666) dodano 12.02.2010 13:26

bull: czy inne programy poza PS (od PS 7 w górę) mają funkcję "cień/podświetlenie" ?

archipio użytkownik archipio(wpisów:892) dodano 12.02.2010 12:25

No i o to chodzi. Taka "obróbka" oryginału nie jest niczym nagannym.
Oczywiście jest kilka innych programów (prostych), na których można zrobić to samo.

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 12.02.2010 08:01

Dobra mysl , proponuje konkurs. :-))

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 12.02.2010 07:50

A dałoby radę w PS zrobić z tego pana z fotki 7 człowieka o aryjskiej urodzie ? ;) Pozdrawiam

jotwu użytkownik jotwu(wpisów:666) dodano 11.02.2010 16:55

pesteczka123: masz rację - dodałem więc 21 z mniejszą ilością niebieskiego i czerwonego.
Pozdrawiam.

weronika użytkownik weronika(wpisów:238) - Użytkownik usunięty. dodano 11.02.2010 16:30

No no ... cuda potrafi zrobić program .. dzięki że nam to pokazałeś

pesteczka123 użytkownik pesteczka123(wpisów:1556) dodano 11.02.2010 14:48

W zdecydowanej większości przypadków faktycznie obróbka daje lepszy efekt, ale w parze 7-8 chyba wolę zdjęcie niebrobione, ponieważ twarz na fotce 8 ma (wg mnie) nienaturalny niebieski odcień. Tak, czy inaczej robi wrażenie. Gratuluje

filmdil użytkownik filmdil(wpisów:1408) dodano 11.02.2010 14:27

Dyskretne wykorzystanie PS. Ładnie to pokazałeś.
Dla wiekszej zachęty można by dopisać jakie narzędzia i funkcję zostały użyte
Fajnie się uzupełniasz z Raulem :)

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 11.02.2010 14:17

Nie znam Photo Shop´a , stosuje PHOTO IMPACT ale te programy chyba wiele sie nie roznia - kwestia przyzwyczajen. Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!