m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (37):

 
Z Oceanu Indyjskiego płyniemy w górę rzeki Mandovi ... ... do miejsca, które dziś jest przystanią promową w Starej Goi (Old Goa, Goa Velha). Tu Portugalczycy ulokowali się w roku 1510 i wytrwali do roku 1961. Lądujemy w Starej Goi. Przy ulicy prowadzącej od przystani znajdujemy seminarium teologiczne i kościół św. Kajetana, ... ... a w nim interesujący ołtarz z brązowego marmuru. Dochodzimy do Bazyliki Dobrego Jezusa (Bom Jesus). Fasada Bazyliki Bom Jesus, ...
... wewnątrz grób, w którym spoczywa ciało św. Franciszka Ksawerego. Św. Franciszek Ksawery, jezuita, misjonarz Azji, patron misji katolickich, pochowany w Bazylice Bom Jesus w Goa. A to pewnie św. Antoni - z dzieciątkiem ubranym jak dziewczynka do komunii! Wspinamy się na Święte Wzgórze, gdzie podziwiamy ruiny ogromnego kompleksu klasztoru św. Augustyna. W dole w oddali fasada kościoła św. Jana Bożego, ... ... a tu poprzez ruiny klasztoru augustianów w oddali widać szczyt fasady klasztoru św. Moniki. Ołtarz w kościele św. Moniki.
Kaplica Płaczącego Krzyża w kościele św. Moniki. Schodzimy ze wzgórza i kierując się do katedry zwiedzamy kościół św. Franciszka z Asyżu. Wnętrze kościoła św. Franciszka z Asyżu. Zbliżamy się do katedry. Przy wejściu zwraca uwagę ołtarz Matki Boskiej Bolesnej. Kolejny boczny ołtarz maryjny.
Ołtarz maryjny cieszący się szczególnym kultem, ... ... a przed nim wizerunek Jezu Ufam Tobie. Ciągle nie doceniamy naszej św. Faustyny Kowalskiej. Jakiemu innemu Polakowi udało się stworzyć ikonę tak rozpowszechnioną i rozpoznawalną na całym świecie? Ołtarz główny w katedrze w Starej Goi (Old Goa, Goa Velha) Słońce zachodzi za fasadą katedry. Koniec spaceru po Starej Goi. Pora na kolację. Obecnie Goa słynie z przyjaznych, niezatłoczonych plaż. Okres naszych ferii zimowych charakteryzuje się tu bardzo stabilną porą suchą. Woda w oceanie jest balsamicznie ciepła.
Łodzie rybackie na plaży w pobliżu wsi Colva. Emblematy na łodziach wskazują, że rybacy są katolikami. Na to też wskazuje ta kapliczka - chyba najbardziej prymitywna, jaką widziałem. W tle suszą się sieci. Ale to Indie. Na plaży rozłożyło się stadko świętych krów. Święty spokój świętych krów. Plaże stale patrolują wędrowne handlarki chust.
Wygląda, że tym razem uda się coś sprzedać turystkom. Warto wybrać się na półdniową wycieczkę do Panadzi (Panaji, Pangim) - stolicy stanu. Na wysokim brzegu kościół MB Niepokalanej. Sylwetka nawiązująca do katedry w Lizbonie miała pokazywać portugalskim żeglarzom, że dotarli do celu. Środkową wieżę-dzwonnicę dobudowano później. Wnętrze kościoła MB Niepokalanej w Panadzi. Bydynek przy jednym z placów w Panadzi. Panadzi. Taki zaułek można by znaleźć w dowolnym kraju śródziemnomorskiej Europy. No, może gdyby nie ten samochód marki Tata. Wracamy na plażę. Wędrowały tak cały dzień, ale nie widać po nich zmęczenia.
Zmrok zapada na plaży w pobliżu wioski Benaulim. Czas wracać stąd.

najbliższe galerie:

 
Indie Płd.  (13)   Goa - Panaji i okolice.
1pix użytkownik raul odległość 9 km 1pix
Indie Płd.  (14)   Goa - Margao i Old Goa
1pix użytkownik raul odległość 25 km 1pix
GOA
1pix użytkownik kordula157 odległość 30 km 1pix
GOA,  PALOLEM,  Indie
1pix użytkownik sircamill odległość 56 km 1pix
Murudeshwar Temple - ciekawostka z Karnataki
1pix użytkownik mabro odległość 169 km 1pix
 SKARBY KARNATAKI - Muzułmański Bijapur
1pix użytkownik kordula157 odległość 239 km 1pix

komentarze do galerii (8):

 
glockerka użytkownik glockerka(wpisów:742) dodano 17.02.2010 22:45

Na Goa, to nawet krówką mogłabym być.;-)

filmdil użytkownik filmdil(wpisów:1408) dodano 15.02.2010 10:54

Felix - ciekawie sie oglądało.
Czy zamierzasz podzielić się z nami innymi materiałami z kamery, może jakiś filmik tu wrzucisz?

felix użytkownik felix(wpisów:87) dodano 15.02.2010 09:10

Dzięki wszystkim za komentarze i i wyrazy uznania.
Beato-Zbychu:
1. nie jest jakoś szczególnie zamglone, ostatnie zdjęcia robione są o zmroku i to kamerą video, stąd jakość nienadzwyczajna;
2. mnie samego jako gościa / widza nużą galerie 50-zdjęciowe, gdzieś około 30-go zdjęcia jestem już zmęczony; dlatego moje galerie autorskie są krótsze.

beata-zbychu użytkownik beata-zbychu(wpisów:1002) dodano 15.02.2010 08:20

Fajny rejon pokazałeś- trochę mało i niektóre zdjęcia jakby zamglone - czy tam tak jest?

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6141) dodano 14.02.2010 19:38

Rzeczywiście pokaż nam więcej tego Goa,:))) Krówki na plaży super:)

olazim użytkownik olazim(wpisów:2270) dodano 14.02.2010 19:33

Piękne Indie i piękne kościoły/przeurocze wnętrza/-4 ,10 i 36-super-pozdrawiam.

wkraj użytkownik wkraj(wpisów:125) dodano 14.02.2010 19:24

Twoja galeria pokazuje, że Indie to naprawdę kraj kontrastów.
Pozdrawiam

bulba użytkownik bulba(wpisów:13) dodano 14.02.2010 19:20

Takie piękne miejsce a Ty tylko pokazałeś nam kościoły.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!