m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (44):

 
Pierwszym przystankiem w drodze do Garmisch -Partenkirchen był pobyt na słynnym stadionie Allianz Arena w Monachium. To co najbardziej wyróżnia tę konstrukcję w porównaniu z innymi obiektami sportowymi, to charakterystyczny dach i fasada stadionu. Są one zbudowane z 2 874 bardzo cienkich, foliowych poduszek napełnionych suchym powietrzem o łącznej powierzchni 64 000 m². Jest to największa foliowa konstrukcja świata. Powietrze jest stale pompowane przez wentylatory umieszczone pod stadionem. Każda z poduszek może zostać oddzielnie podświetlona na biało, czerwono, bądź niebiesko, w różnych odcieniach tych barw. Na terenie stadionu znajdują się dwa sklepy, trzy żłobki, kilka restauracji i czteropoziomowy parking na 10 500 samochodów. Jest to jednocześnie największy samochodowy parking w Europie.    Jeśli ktoś dysponuje czasem za 5€ może zwiedzić płytę stadionu. W Bayern Monachium grali piłkarze polskiego pochodzenia: Łukasz Podolski i Miroslaw Klose.
Klubowe pamiątki słynnego Bayernu i... ...TSV 1860 Monachium Ze stolicy Bawarii Monachium do Garmisch-Partenkirchen jedzie się autostradą zaledwie 40 minut Garmisch-Partenkirchen leży w Górnej Bawarii, z dala od wielkomiejskiego zgiełku, za to wśród pięknego alpejskiego krajobrazu. Ta podwójna miejscowość stała się słynna w świecie dzięki zimowym igrzyskom olimpijskim z 1936 roku. Spacerując po uliczkach i zaułkach miasta, wyczuwa się specyficzną mieszankę światowości i bawarskiej tradycji.
Zabytkowe Garmisch... Park Zdrojowy ( Kurpark ), regularnie odbywają się w nim darmowe koncerty. Mała partyjka szachów w dużych rozmiarach :) Malowanie domów to atrakcja Garmisch-Partenkirchen.
Bajecznie kolorowe malowidła. Sklepiki z ludowymi pamiątkami
Wszechobecne kufle Nietypowa ozdoba ogrodów Takie stragany z bombkami można spotkać w Bawarii oraz na południu Czech. Skocznia w Ga-Pa została specjalnie zbudowana na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 1936r.
Na super nowoczesnej skoczni obecnie odbywa się jeden z konkursów Czterech Skoczni. Tu swoje sukcesy święcił Adam Małysz. Garmisch-Partenkirchen leży u podnóża najwyższego szczytu Niemiec Zugspitze (2963 m n.p.m.). Można się tam dostać na dwa sposoby:kolejką lub pieszo. Ten drugi polecany jest dla zaawansowanych turystów. Na szczycie można poczuć, że niebo i gwiazdy są już naprawdę blisko.   

U podnóża Zugspitze, na prawie tysiącu metrach wysokości, malowniczo wkomponowane w górski pejzaż leży jezioro Eibsee. Woda jest krystalicznie czysta. Jezioro Eibsee ma 2,5 kilometra długości i kilometr szerokości oraz 32 metry głębokości
Wzdłuż jego północnych brzegów leży siedem małych wysepek. W drodze do Mittenwald. Mittenwald jest całkowitym przeciwieństwem alpejskich kurortów. Goethe ze względu na piękne freski na ścianach domów, nazwał wioskę żywą książką z obrazkami Panuje tu wyjątkowa cisza i porządek. Nawet pieski mają wyznaczone miejsca do parkowania.
W drodze powrotnej ostatni rzut oka na pięknie oświetlony stadion. Podświetlenie kosztuje około 60 € na godzinę. Stadion podświetlany jest na trzy kolory, zgodnie z barwami gospodarzy. Czerwony gdy gra Bayern, niebieski - TSV 1860 i biały reprezentacja Niemiec. Podobno, w przejrzystą noc Allianz Arenę można dostrzec nawet z odległych o 75 km austriackich szczytów...

najbliższe galerie:

 
Garmisch-Partenkirchen
1pix użytkownik galdynapa odległość 2 km 1pix
Garmisch-Partenkirchen 2015
1pix użytkownik dzidel odległość 2 km 1pix
Garmisch-Partenkirchen pieszo
1pix użytkownik robson odległość 3 km 1pix
nie koniecznie skocznia
1pix użytkownik roza72 odległość 3 km 1pix
Garmisch-Partenkirchen z autobusu
1pix użytkownik robson odległość 4 km 1pix
Tour de Wąwóz etap 1 Partnachklamm
1pix użytkownik thunder odległość 5 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
glockerka użytkownik glockerka(wpisów:742) dodano 21.02.2010 08:25

Ta bawarska architektura jest czarująca...

marioli użytkownik marioli(wpisów:1031) dodano 19.02.2010 12:18

Znając mojego męża - zwiedzanie Allianz Arena mnie nie ominie. A znając siebie - mojego męża nie ominie zwiedzanie Garmisch-Partenkirchen .

beata-zbychu użytkownik beata-zbychu(wpisów:1002) dodano 19.02.2010 08:12

Podobają się nam bardzo te okolice i Twoje sprawozdanie w tym temacie.

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 18.02.2010 22:14

Bardzo mi się podoba Twoja galeria.
Pipol wstrzymaj się z tymi strzałami.
Pozdrawiam.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 18.02.2010 22:05

powinni zastrzelić tego, kto tak nazwał tą miejscowość ;)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!