m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Zapraszam do zwiedzenia parku ptaków - Vogelpark Walsrode,jednego z największych rezerwatów ptaków na świecie. Na obszarze 240 000 m kw można zobaczyc ponad 750 gatunków ptaków ze wszystkich kontynentów. Spacer rozpoczynamy przy stanowisku koronnika czarnego z rodziny żurawiowatych. Zamieszuje obszar od Senegalu po Etiopię a na południe do Ugandy i Kenii.Jego środowisko to tereny porośnięte trawą,płaskie brzegi jezior,pola w sąsiedztwie bagien i otwarte sawanny. A oto koronnik czarny w całej okazałości.Dorosły osobnik osiąga 1 m wysokości i 180 cm rozpiętości skrzydeł Jeden z elementów tańca godowego. Łączą sie w pary na całe życie. Od tej pięknej korony z cienkich piórek wzięła się jego nazwa. Ibis czczony- zamieszkujący Afrykę na południe od Sahary,Madagaskar i Irak.Dawniej występował w Egipcie ,gdzie był czczony i często mumifikowany.Ibisy zamieszkują płytkie mokradła i błotniste równiny a gniazdują na drzewach często z innymi ptakami,takimi jak np czaple.Odżywiają się rybami,płazami i owadami.
Ten wielki ptak to kazuar hełmiasty,zamieszkujący tereny północno-wschodniej Australii i Nowej Gwinei.Kazuar ma doskonały słuch i jest świetnym pływakiem. Zmuszony do walki jest bardzo agresywny a to nie żarty jeśli weżmie się pod uwagę iż dorosłe osobniki ważą 70-85 kg.Niestety kazuary hełmiaste są zagrożone wyginięciem. Dławigad afrykański - średniej wielkości bocian. Żyje samotnie lub w małych stadkach, żeruje na otwartej przestrzeni. Kolejnym przedstawicielem z rodziny bocianowatych jest marabut afrykański. Jest to ptak mięsożerny a oprócz ryb,owadów ,drobnych kręgowców nie gardzi również odpadkami i padliną. Stąd spotkać go można także w pobliżu wiosek rybackich rzeźni i wysypisk śmieci. Ciekawostką jest, że jego puchu używa się do wyrobu pędzli daktyloskopijnych. Z identyfikacją tego osobnika mam problem,może ktoś z oglądających mi podpowie bym mógl uzupełnic  opis. Tego za to znają wszyscy, mówi się nawet że jesteśmy ojczyzną bocianów. Przejdźmy na chwilę nad wodę by popatrzeć na sympatyczne pingwiny.
Istnieje sporo gatunków pingwinów. Ten to (moim zdaniem) pingwin peruwiański zwany też pingwinem Humbolda. Zyje na wybrzeżach Peru i Chile.Mogę powiedzieć również że są bardzo miłe w dotyku , podchodzą śmiało do niskiego ogrodzenia. Głuptak maskowy -to duży ptak wodny.Występuje na wyspach w strefach tropikalnych wszystkich mórz od południowego Atlantyku po Afrykę oraz na Oceanach Spokojnym i Indyjskim. Trzeba przyznać że wygląda bardzo elegancko i jakby wyszedł prosto z salonu kosmetycznego :-) Sowy - z wielu gatunków przedstawiam kilka ,niestety nie potrafię wszystkich zidentyfikowac. Gdybym wtedy wiedział że będzie to potrzebne, porobiłbym także  zdjęcia tabliczek. Proszę o pomoc znawców tematu. To chyba puszczyk.
Sowa włochatka kaukaska. Kania ruda - to duży ptak drapieżny. Występuje także,choć nielicznie  w Polsce. Rozpiętość skrzydel dochodzi do 155 cm. Tukany to rodzina ptaków z rzędu dzięciołowatych. Zamieszkują Amerykę od południowego Meksyku po Paragwaj i północną Argentynę. Na zdjęciu największy przedstawiciel tukanów - toko. Ten oryginalnie wygladający ptak to dzioborożec, występujący na Półwyspie Malajskim, Sumatrze i Jawie. Na górnej części dzioba znajduje się hełm wypełniony powietrzem.
Kruki są  znane ze swojej inteligencji. Odegrały znaczną rolę w mitologii, sztuce i literaturze. Kukabura z rodziny zimorodków ,zamieszkuje Australię a także Tasmanię. Jej najbardziej charakterystyczną cechą jest wydawanie odgłosów przypominających ludzki śmiech. Zobaczyc tu mozna także wiele gatunków różnokolorowych papug.
To ara. Ara błękitna występuje na niewielkim obszarze Brazylii. Jest gatunkiem któremu grozi całkowite wyginięcie. Szablodziób,średniej wielkosci ptak brodzący. Kormorany czarne występują na wszystkich kontynentach za wyjątkiem Ameryki Południowej.
Gnieżdżą się kolonijnie na skalnych wysepkach i brzegach morskich. Zywią się rybami które zdobywają  nurkując. Pelikany należą do największych ptaków latajacych. Długość od 120-180cm. Wystepują w wielu częściach świata poza okolicami okołobiegunowymi,Nową Zelandią i Oceanią. Pelikany uważane były za symbol poświęcenia. Według średniowiecznych wierzeń, samica pelikana miała w czasach głodu rozrywać dziobem własną pierś by krwią karmić pisklęta. Flamingi różowe - zamieszkują Afrykę, baseny mórz Śródziemnego i Czarnego,także Azję Środkową Bliski Wschód, Indie i Ceylon. Pożywiają się drobnymi zwierzętami i roślinami żerując w wodzie.
Na zakończenie popatrzmy na flamingi karmazynowe ,zwane też czerwonakami. Zamieszkują one Antyle i Galapagos. Ich środowiskiem są płytkie jeziora,laguny ,delty rzek. Piękne ubarwienie od różowego do intensywnie czerwonego przyciąga wzrok już z daleka.
Żegnamy się z tym pięknie położonym wśród zieleni parkiem i jego mieszkańcami.Dziękuję za wspólne zwiedzanie.

najbliższe galerie:

 
Brema
1pix użytkownik henia odległość 49 km 1pix
Poranna rosa
1pix użytkownik skuza odległość 50 km 1pix
Brema - w odwiedzinach u kolegi : )  2011
1pix użytkownik aniol_z_agh odległość 54 km 1pix
Klasztor Loccum
1pix użytkownik henia odległość 56 km 1pix
Brema
1pix użytkownik greta odległość 56 km 1pix
Niemcy:  Po Dolnej Saksonii na rowerach
1pix użytkownik szy odległość 57 km 1pix

komentarze do galerii (15):

 
swift użytkownik swift(wpisów:131) dodano 31.08.2010 08:25

Opiszę ptaki z Polski i Afryki. Trochę za duzo błędów
10-batalion ( symbol Biebrzy i Narwi), 18 - puchacz mleczny, zjadłby puszczyka w całości, 18 - syczek białolicy, 20-puszczyk mszarny, w tym roku pierwszy raz zagniezdził sie w Polsce, gatunek o nazwie sowa kaukaska nie istnieje, 22- samica pustułki,dwa razy mniejsza od kani rudej, 34-perlica sępia, 43 - do niedawna właśnie flamingi różowe nazywały się czerwonakami

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3656) dodano 28.02.2010 17:22

Wszystkie piękne! Pozdrawiam serdecznie.

olazim użytkownik olazim(wpisów:2269) dodano 26.02.2010 15:54

Mnie najbardziej podobają się sowy i flamingi-te pierwsze zadumane,zdziwione,drugie -bardzo kolorowe-
warto je podpatrywać-pozdrawiam.

pesteczka123 użytkownik pesteczka123(wpisów:1556) dodano 26.02.2010 12:18

Niby tyle miejsca w parku, a na jedynce taki tłok ;) Super foteczki.
Najbardziej podobają mi się: tajemniczy nr 10, nr 14 (nabrałam szacunku do pingwinów po obejrzeniu dwóch części filmu Madagaskar :)), nr 15, 18, lekko naćpana
20-stka oraz 27.
Pozdrawiam serdecznie

filmdil użytkownik filmdil(wpisów:1408) dodano 26.02.2010 11:57

Czupur - nawet nie słychać aby te ptaki krzyczały na Ciebie ;-)
Bardzo ciekawe i sympatyczne zdjęcia.

beata-zbychu użytkownik beata-zbychu(wpisów:1002) dodano 26.02.2010 09:33

Megaśliczna galeria............a nad parkiem lata mała, szara, nie potrafiąca mówić w innych językach papużka ,zupełnie bezwartościowa dla zasobów parku - wszystkie te ładne ptaszki wołają do niej "szefie"

oli1104 użytkownik oli1104(wpisów:87) dodano 25.02.2010 23:08

Świetna lekcja ornitologii:)
Super galeria.
Pozdrawiam

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 25.02.2010 22:34

Właśnie widziałem, że sobie doskonale poradziłeś z przeszkodami przed obiektywem. Ale za to efekt masz kapitalny, jakbyś w tych klatkach siedział :)

tereza użytkownik tereza(wpisów:3878) dodano 25.02.2010 22:32

Ciekawe miejsce,ładna galeria.Pozdrawiam:)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 25.02.2010 22:29

Nie pomogę Tobie w zbieraniu nazw ptaków, które pokazujesz bo się na tych pierzach nie znam. Propunuję by 10 nazwać NAJPIĘKNIEJSZY. Pozdrawiam serdecznie i życzę samych przyjemności na tym OŚ.

czupur użytkownik czupur(wpisów:303) dodano 25.02.2010 22:05

dzięki wszystkim za miłe slowa
Konwalio : rozbawiłas mnie tą czupryną,mojej daleko do tej na 5 no i kolor już nie ten :-)
Raul :nie było łatwo, zwłaszcza gdzie są woliery. Czasem udało sie głębią ale nieraz musiałem wciskać się między oczka...ale czego się nie robi by było ładniej.

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 25.02.2010 21:49

Świetna galeria Czupur, piękne ptaszki i bardzo ciekawe miejsce, nie miałem o nim pojęcia :)
Pozdrawiam.

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 25.02.2010 21:47

Mnie się 5 kojarzy z czupurem...widokiem tej czupryny;)
Ale te z flamingami są cudne.

sylwia80 użytkownik sylwia80(wpisów:627) - Użytkownik usunięty. dodano 25.02.2010 21:36

Mi też się bardzo podoba...a to 49 rzeczywiście jak na okładkę ... :)

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 25.02.2010 21:12

Czupur...
Niech sobie pisze, co kto chce.
Ale dla mnie galeria przepiękna.
Zdjęcie 47 jest cudne.
Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!