m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (43):

 
Stolica Górnej Austrii - Linz leży w odległości ok. 200 km na zachód od Wiednia Linz jest miastem portowym. Jego atrakcją są rejsy po Dunaju, m.in do niemieckiego Passau czy do Wiednia. Życie toczy się tu wolniej niż w stolicach innych landów, miasto ma jednak do zaproponowania kilka niespodzianek. Zapraszam na spacer... Linz konkuruje dziś z Grazem i Wiedniem o palmę pierwszeństwa jeśli chodzi o sztukę współczesną. Światową sławę zyskały tutejsze muzea i galerie - Ars Electronica i Lentos. Obiektami dostarczającymi niezwykłej rozrywki, obok których nie można przejść obojętnie jest muzeum przyszłości Ars Electronica We wnętrzach muzeum poznaje się relacje współczesnej sztuki z multimediami i technikami komputerowymi
Linz na mapie świata Słynna załoga lotu kosmicznego Nawet winda w muzeum to rodzaj statku kosmicznego, w którym projekt tylnej ściany sugeruje gościom, że wznoszą się w przestrzeń. Muzeum ma charakter interaktywny, więc spotkanie ze sztuką ma tutaj wymiar twórczy. W specjalnej komorze można się przenieść w rzeczywistość wirtualną dzięki trójwymiarowym projekcjom prowadzącym od Układu Słonecznego po wnętrza mieszkalne i regiony geograficzne. Można także zbadać wzrok.
Czy te oczy mogą kłamać? A tak powstają japońskie kreskówki. Miejsce na odpoczynek, po zwiedzaniu muzeum. Gościnny występ zespołu Gadjo z Barcelony na ulicach Linz. Niezapomniana zabawa w rytm przeboju Honolulu... Jeśli kiedyś spotkacie ten zespół na swej drodze, to zatrzymajcie się i posłuchajcie ich muzyki. Gorąco polecam!
Płyty z piosenkami zespołu schodziły jak świeże bułeczki. Hauptplatz, a mówiąc po polsku Główny Plac. Po jego środku stoi kolumna Świętej Trójcy. To jeden ze znaków rozpoznawczych Linzu.

Motyw promienistego słońca wieńczący kolumnę. Dzięki dokonanym w ostatnich latach inwestycjom tramwaje w Linzu stanowią nowoczesny środek transportu.
Linz w barwach biało-czerwonych... Linz wciąż się zmienia,  dlatego można spotkać wykopy, rusztowania i dźwigi. Miejska fontanna. Przyjemna kąpiel w upalny dzień.
Neues Dom jest największą neogotycką katedrą w Austrii. Wysokość wieży została ograniczona do 134 matrów, gdyż biskup Wiednia nie wydał pozwolenia na to by wieża ta była wyższa od wieży katedry św. Stefana we Wiedniu.
Wewnątrz ładnie rozwiązane jest obejście prezbiterium. Słońce rzuca różnobarwne blaski przez nowoczesne witraże. W krzywym zwierciadle...

najbliższe galerie:

 
Linz - auf der Augenblick
1pix użytkownik claude odległość 2 km 1pix
Linz
1pix użytkownik muztaghata odległość 3 km 1pix
Czechy_2015 - LIPNO/ścieżka koronami drzew
1pix użytkownik charlie odległość 41 km 1pix
Czeski Krumlov-klimatyczne miasto
1pix użytkownik karola odległość 46 km 1pix
Austria - jeden dzień
1pix użytkownik claude odległość 49 km 1pix
Salzkammergut cz. 2
1pix użytkownik mlochowskijacek odległość 57 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
beata-zbychu użytkownik beata-zbychu(wpisów:1002) dodano 01.03.2010 09:30

Bardzo ładnie przedstawione to piękne austriackie miasto.

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 27.02.2010 18:59

Interesująca galeria.
Nie znam zupełnie tego miejsca.
Pozdrawiam-)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!