m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (22):

 
Gliczarów Górny jest jedną z najwyżej położonych miejscowości w Polsce. Położony jest na wzgórzu rozpostartym między Białym Dunajcem a Bukowiną Tatrzańską. To jeden z widoków na Tatry o jakich wspomnialem na wstępie. Gliczarów jest coraz bardziej popularny, dla turystów lecz także dla inwestorów.Takie są prawa wolnego rynku lecz nie zawsze wychodzi to na dobre. Dobrze że nie pozwala się budować w dowolnym stylu. Ten dom jest bardzo ładnym przykładem wkomponowania w tradycyjny styl architektoniczny regionu. Tutaj zaś ,choć materiały podobne, to brama i furtka nieco (moim zdaniem) rażą.
Popatrzmy jeszcze w stronę gór .W dole droga z Bukowiny do Poronina we mgle. W oddali widzimy od lewej Kasprowy, Czerwone Wierchy oraz Giewont i ginące w poświacie Zachodnie Tatry. Na tym zdjęciu od lewej widać - Miedziane,Szpiglasowy Wierch,Mięguszowiecki Szczyt,Wołoszyn i Granaty. Jeśli cos pominąłem to proszę o uwagi. W zbliżeniu - część najwyższych partii Tatr , leżących po stronie słowackiej.Patrząc od lewej - Kołowy ,Łomnica,Durny Szczyt,Baranie Rogi,Śnieżny, Lodowy, Jaworowe Szczyty i Szeroka Jaworzyńska. A to  widoczek w drugą stronę, czyli w kierunku Białki Tatrzańskiej.
Latem odbywa się tu Festyn Gliczarowski.Na scenie ustawionej na tle gór,odbywają się pokazy pieśni i tańców z regionu tatrzańskiego. Wykonawcy to na ogół młodzi chłopcy i dziewczęta z samego Gliczarowa i okolic.
Na taczkach niegdyś wywożono dyrektorów. Gazda ograniczyl się do butów :-) Spójrzmy jeszcze raz na góry. Czasem nieco w chmurach lecz bywa też że w ogóle ich nie widać. Panorama Tatr jest często fotografowana,również przez zawodowców i moim zdaniem jest ciekawsza od tej z Głodówki. Na koniec - Lodowy Szczyt w całej okazałości.Dzięki za odwiedziny.

najbliższe galerie:

 
Gliczarów Górny zimą
1pix użytkownik zbik odległość 1 km 1pix
Gliczarów Górny zimą (2)
1pix użytkownik zbik odległość 1 km 1pix
Gliczarów Górny
1pix użytkownik pipol odległość 1 km 1pix
Bieganie po Podhalu ; )
1pix użytkownik pipol odległość 2 km 1pix
Tatry
1pix użytkownik turysta odległość 2 km 1pix
Wyprawa Podlasiaka do  Zakopanego w Boże Ciało
1pix użytkownik gimper odległość 3 km 1pix

komentarze do galerii (9):

 
pipol użytkownik pipol(wpisów:8995) dodano 12.12.2014 23:31

Foto 6, ostatnio widziałem ślady podpalenia tej bramy :)

jurasek użytkownik jurasek(wpisów:360) dodano 04.03.2010 23:34

Czupur - f8 i f22 są super ! ...i kolorystyka zdjęć również. Za toarchitektura domu z "powyginanym" dachem mnie nie zachwyca. Jego styl to "pseudopodhalańszczyzna". Za dużo w nim "kafeków, duperelków, kraników dywaników" /kabaret "Dudek"/. Witkiewicz gdyby go zobaczył byłby "wnerwoiny" - hahaha . Ogólnie galeria fajna. Pozdrawiam.

zbik użytkownik zbik(wpisów:246) dodano 04.03.2010 22:16

czupur - ten dom faktycznie zwraca bardzo uwagę ze względu na bardzo dużą ilość "obłości". Mnie przychodzi na myśl... Gaudi. Pozdrawiam

czupur użytkownik czupur(wpisów:303) dodano 04.03.2010 21:50

Dzieki za odwiedziny i komentarze
zbik,może z tym domem masz rację, to już parę latek i nie pamiętam dokładnie gdzie stoi tablica.
Myślę że i tak już się trochę tam zmieniło czy chcemy czy nie.
Pozdrawiam.

zbik użytkownik zbik(wpisów:246) dodano 04.03.2010 21:33

czupur - miło, że moje galerie zostały zapamiętane. Istnieje obawa, że jak tak będziemy propagować Gliczarów Górny to już niedługo nie będzie tam tak jak jest teraz... Dla "ścisłości" ten dom na 6 to już jest chyba w Bukowinie! Co do dobrej bazy wypadowej to także to podkreślałem. Naprawdę dużo bliżej stamtąd w nasze Tatry Wysokie niż z Zakopanego. Nie mówiąc już o np. Polanie Rusinowej czy Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Pozdrawiam.

tereza użytkownik tereza(wpisów:3863) dodano 04.03.2010 21:29

Ciekawa galeria,ładne zdjęcia.Pozdrawiam:)

beata-zbychu użytkownik beata-zbychu(wpisów:1002) dodano 04.03.2010 20:04

Przepięknie sfotografowane te nasze górki - super.

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 04.03.2010 19:10

Widoki jak z bajki.
Piękne te nasze góry.
Czupur pozdrawiam.

watcher użytkownik watcher(wpisów:1927) dodano 04.03.2010 18:23

Bardzo dobre zdjecia , super swiatlo. Pozdrowienia.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!