m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (33):

 
Alegoria UE- wszystkie takie same, a każda delikatnie w inną stronę.. ;) Logo zaprojektowane przeze Polaka, studenta ASP. Wygrał prestiżowy konkurs na logo towarzyszące obchodom 50lecia UE. Rzeźba w lobby Parlamentu Europejskiego. Symbolizuje jedność i różnorodność(sic!) Sala plenarna PE. Po prawej nad flagami działają polscy tłumacze symultaniczni. Jeden przez 4-5min i zmiana. Ponoć tak wyczerpuje bieżące tłumaczenie.. Sala plenarna PE rzeźba- inne ujęcie
Pałac Królewski (konia z rzędem za wyjaśnienie, co tam robi flaga holenderska..) Pałac Królewski- główna brama Rzeźba na Rue de la Regence Pasaż/galeria św. Huberta- 200m szklanego stropu. Robi wrażenie! Uliczki wokół Grosmarkt pełne knajpek i naganiaczy(nie sposób się od nich opędzić..) Uliczki wokół Grosmarkt i Grande Place podzielone są wręcz tematycznie- jedne oferują owoce morza, inne dania grecki, piwa, czy słodycze.. :)
Grande Place- kamienice Grande Place- City Hall. Wieża góruje nad Brukselą. City Hall w pełnej krasie. Jest imponujący! Grande Place- wpisany na listę dziedzictw kultury UNESCO. Nie bez powodu.. uliczka prowadząca do Grande Place Fontanna czekolady w sklepie z łakociami.
Wybór słodyczy jest ogromny. Zapachy, kolory i smak! Niebo w gębie! zaułek niedaleko Grande Place- charakterystyczna dla Brukseli jest mnogość rzeźb- małych czy większych, klasycznych czy nowoczesnych..jest ich ogrom! Realia miasta. Już kilka kroków od Grande Place Bruksela przestaje urzekać.. szczególnie poza obrębem starego miasta uliczka przy Grande Place. W tle City Hall. Kamienice przy Grande Place. Odbudowane po bombardowaniu z 1695 dokonanym na rozkaz Ludwika XIV. Kamienice przy Grande Place. Niemcy w czasie II wojny oszczędzili Grande Place, podobnie jak Kraków.
Wieża w blasku słońca wydaje się jakby zbudowana z kości słoniowej.. Flaga Brukseli. Don Kichot. Tuż pod pomnikiem podpisy stęsknionych Polaków- HWDP- hcę wrócić do polski.. :P Dzielny Don Kichot ze swym wiernym giermkiem jadą ku zachodzącemu słońcu.. Katedra św. Michała. W środku piękne witraże i misternie rzeźbiona ambona. Łuk triumfalny zbudowany w 50 lecie odzyskania niepodległości w 1830 (czy ta data o czymś przypomina?)
Na górze kwadryga- zupełnie jak w Berlinie Flaga Belgii. ..na deser polski akcent.. to w zamian siusiającego chłopca,   którego niestety nie udało się uchwycić.. (może jakiś znawca objaśni, co ów napis rzeczywiście oznacza..sprawdzałem w słownikach online i nic nie było..)

najbliższe galerie:

 
Bruksela: dywan kwiatowy 2008
1pix użytkownik felix odległość 0 km 1pix
Bruksela - miasto Jacquesa Brela
1pix użytkownik witoldson odległość 0 km 1pix
Belgia - stołeczna Bruksela
1pix użytkownik travelan odległość 0 km 1pix
Belgia - Bruksela.
1pix użytkownik krushyna odległość 0 km 1pix
Bruksela - Rynek
1pix użytkownik robson odległość 0 km 1pix
Bruksela - Katedra Świętego Michała i Pałac Królewski
1pix użytkownik robson odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (1):

 
kamila_kula użytkownik kamila_kula(wpisów:179) dodano 03.09.2008 19:57

Jako studentka etnologii pragnę sprostować, że Claude Levi- Strauss jest antropologiem, a jeansy pochodzą od niejakiego Loeba Straussa ;).

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!