m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (30):

 
Po drodze do jaskini mijamy stary kamieniołom. Całą drogę do jaskini słyszymy dźwięk płynącego tuż obok rwącego potoku... ...jest to Kleśnica. Obszar w którym znajduje się jaskinia to Dolina Kleśnicy. W 1983 r. udostępniono Jaskinię Niedźwiedzią do zwiedzania.
Jaskinię odkryto w 1966 r. podczas eksploatacji wyrobiska przez Bystrzyckie Zakłady Kamienia Budowlanego wydobywającego w tej okolicy marmur metodą odkrywkową. Jaskinia Niedźwiedzia leży na terenie rezerwatu przyrody Jaskinia Niedźwiedzia utworzonego w 1977 r. Rezerwat utworzono w celu ochrony jaskini,lasu rosnącego w otulinie oraz zjawisk krasowych. Otwór wejściowy do Jaskini znajduje się na wysokości 800 m n.p.m. Korytarze jaskini mają łączną długość ok. 3km i znajdują się na trzech poziomach. Jaskinia znajduje się we wnętrzu góry Stromej.
Korytarze jaskini mają bogatą szatę naciekową. Występujące tu efektowne stalaktyty,stalagmity,draperie i misy martwicowe uważa się za najpiękniejsze w Polsce. W namuliskach korytarzy znaleziono mnóstwo kości zwierząt.Zdecydowana ich większość to szczątki niedźwiedzia jaskiniowego,od którego pochodzi nazwa jaskini. Unikalny mikroklimat jaskini pozwala na tworzenie się pięknej szaty naciekowej. Nacieki powstają z wód przedostających się z powierzchni góry Stromej. Jaskinia Niedźwiedzia to najdłuższa jaskinia w polskiej części Sudetów.
Jaskinia Niedźwiedzia jest podobno najpiękniejszą,najciekawszą i największą polską jaskinią udostępnioną turystom.

najbliższe galerie:

 
KLETNO  -  Jaskinia Niedźwiedzia
1pix użytkownik rozmusiaki odległość 0 km 1pix
Lądek,okolice - Jaskinia Niedzwiedzia w Kletnie
1pix użytkownik knfred odległość 1 km 1pix
Lądek,okolice - Przełęcz Puchaczówka
1pix użytkownik knfred odległość 3 km 1pix
Czarna Góra
1pix użytkownik marekanral odległość 4 km 1pix
stacja narciarska Czarna Góra
1pix użytkownik zielas odległość 4 km 1pix
Masyw Śnieżnika
1pix użytkownik exorientelux odległość 5 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
tereza użytkownik tereza(wpisów:3887) dodano 05.02.2014 11:28

Ak...dziękuję i pozdrawiam serdecznie:)

ak użytkownik ak(wpisów:6305) dodano 02.02.2014 09:30

niesamowita jaskinia i stalaktyty, pięknie wybarwione ... zwiedziłem kilka ale nie w Polsce, w tych, które odwiedziłem był zakaz robienia zdjęć do tego stopnia, że aparaty i kamery zwiedzający musieli oddać w depozyt... jakieś durnoctwo totalne :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!