m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (36):

 
Na styku trzech krain:Czech,Moraw i Śląska,rozciąga się rozległe i jedno z największych pasm w Sudetach-Masyw Śnieżnika. Po drodze bujna,niczym nie skażona roślinność. W oddali piękne krajobrazy.
Wspinając się w górę podziwiamy piękno gór,zachwycające krajobrazy,głęboko wcięte doliny. Śnieżnik-1425 m n.p.m. zwany też Śnieżnikiem Kłodzkim to najwyższy graniczny szczyt po polskiej stronie w Sudetach Wschodnich.
Schronisko-pierwotnie nazywane byłoSzwajcarkąpowstało w 1869 roku z inicjatywy księżnej Marianny Orańskiej. Schronisko znajduje się 1218 m n.p.m. na Hali pod Śnieżnikiem. Przy dobrej widoczności widać Karkonosze,morawskie Beskidy czy Ślężę.
Panorama Sudetów. Śnieżnik jest jedyną górą w Masywie Śnieżnika która występuje ponad górną granicę lasu. Królujący nad całą kotliną Śnieżnik jest najwyższą górą polskich Sudetów na wschód od Karkonoszy.
Śnieżnik to najwyższy szczyt Masywu Śnieżnika i 17 co do wysokości w całych Sudetach. Kulminacją masywu jest szczyt nazwany przez Polaków Śnieżnikiem. Centralnym i najwyższym punktem,całego masywu jest rozległa i bezkresna kopuła szczytowa Śnieżnika-1425 m n.p.m. Śnieżnik należy do Korony Gór Polskich. Przez Śnieżnik przebiega granica państw.
Masyw Śnieżnika-w tle schronisko Na Śnieżniku,w oddali Czarna Góra.

najbliższe galerie:

 
Masyw Śnieżnika,  sierpień 2014r
1pix użytkownik satan odległość 0 km 1pix
W drodze na Śnieżnik
1pix użytkownik mirak odległość 0 km 1pix
Masyw Śnieżnika
1pix użytkownik exorientelux odległość 1 km 1pix
Śnieżnik
1pix użytkownik marcin1980 odległość 1 km 1pix
Śnieżnik
1pix użytkownik maryush odległość 1 km 1pix
Lądek,okolice - Jaskinia Niedzwiedzia w Kletnie
1pix użytkownik knfred odległość 4 km 1pix

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!