m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (49):

 
W drodze do Hallstatt koniecznie trzeba odwiedzić największą lodową jaskinie na Świecie - Eisriesenwelt. Aby dotrzeć do jaskiń należy dojechać do miasteczka Werfen, a potem bardzo krętym i stromym podjazdem kierować się na parking. 

W oddali Twierdza Hohenwerfen. Panorama okolicy. Z parkingu pieszo docieramy do kas biletowych, a następnie kolejką linową wjeżdżamy w wyższe partie gór. Końcowy odcinek drogi do jaskiń.
Wejście do jaskini. Pierwsza rzecz, jaka się rzuca w oczy po wejściu do jaskiń, to 30-metrowa ściana lodowa, górująca nad labiryntem pieczar i korytarzy. Cała ta baśniowa kraina wypełniona jest przepięknymi formami o pastelowych barwach. Niestety w jaskini obowiązuje całkowity zakaz robienia zdjęć. Musicie uwierzyć na słowo, że widok  lodowych rzeźb zapiera dech w piersi !!! Temperatura wewnątrz przez cały rok nie przekracza 0°C, a przeciekająca przez szczeliny w sklepieniu woda natychmiast zamarza.
Panorama Werfen. Samotne,łyse drzewo :)) W Alpach Salzburskich, nad górskim jeziorem Hallstatt See istnieje jedna z najstarszych w dziejach, nie tylko Europy, ale i całej cywilizacji ludzkiej, osada Hallstatt, zawdzięczająca swoje powstanie wydobywanej tu od 4000 lat soli. Marktplatz, to cetrum miasta. Wąskie uliczki, zamkięte dla ruchu kołowego, dzięki czemu można spokojnie obejrzeć miasteczko.
Prawie jak w Wenecji :) Jezioro ma 8 km długości, około 2 km szerokości, a jego głębokość dochodzi do 135 metrów. 


Hallstatt położony jest na zachodnim brzegu zbiornika. Jednak jego brzeg jest tak stromy, że linię kolejową poprowadzono po przeciwnej stronie. Przyjeżdżających pociągiem turystów czeka przeprawa promem do miasta. Jak widać można też skorzystać z własnego środka transportu... Ładne,drewniane fasady domów z kolorowo ukwieconymi balkonami.
Drzewa owocowe sadzone w ten sposób to charakterystyczny i typowy widok miasteczka. Miejsce wypoczynku nad jeziorem. Przyszły olimpijczyk ?
Jedną z atrakcjii Hallstatt jest kopalnia soli w dolinie Salzbergu. Kolejka linowa jedzie do Rudolfsturm (wieża Rudolfa), gdzie można podziwiać okolicę z tarasu.
Do Salzbergu można dotrzeć także na pieszo, dwoma górskimi szlakami. Rudolfstrum,wieża wybudowana w 1284r przez Rudolfa I. W krzywym zwierciadle... Tajemnicze rzeźby spotykane w drodze do kopalni... ...a także mieszkańcy tej okolicy. Wejście do historycznej kopalni położone jest na wysokości ponad 800 m n.p.m. Turyści zwiedzający kopalnie, zakładadają kolorowe ubrania ochronne.
Człowiek w soli to główny temat kopalni soli w Hallstatt. Najdłuższa na świecie zjeżdżalnia górnicza, podziemne, tajemniczo oświetlone słone jezioro o pow. 1.400 m2 i mieniąca się blaskiem sala solnych kryształów to tylko niektóre atrakcje kopalni. Jedną z atrakcji jest przedstawienie światlo i dźwięk. Ciekawostką jest fakt, że w tej zabytkowej kopalni, nadal wydobywa się sól. Zjazd drewnianą zjeżdżalnią, to obowiązkowy punkt programu.
Koniec wycieczki. Kolejka wyjeżdża na powierzchnię ziemi.

najbliższe galerie:

 
Austria_2015 (14) - HALLSTATT/spacer po miasteczku
1pix użytkownik charlie odległość 0 km 1pix
Salzkammergut cz. 3
1pix użytkownik mlochowskijacek odległość 0 km 1pix
HALLSTATT - perełka austriackich Alp
1pix użytkownik gregy odległość 0 km 1pix
Hallstatt
1pix użytkownik szarykot odległość 0 km 1pix
Hallstatt
1pix użytkownik places2visit odległość 0 km 1pix
Hallstatt
1pix użytkownik petromin odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (7):

 
gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 23.11.2015 21:45

Bardzo ciekawa galeria, skorzystam z Twoich wskazówek, bo Hallstatt i okolice są moim letnim marzeniem,
pozdr.

olazim użytkownik olazim(wpisów:2270) dodano 09.11.2012 16:56

Ciekawie i pięknie-nie widziałam tej galeri,jakoś mi umknęła a jest co zobaczyć-pozdrawiam.

wkraj użytkownik wkraj(wpisów:125) dodano 19.03.2010 23:26

Bardzo ciekawe miejsce, ładnie pokazane.
Pozdrawiam

tereza użytkownik tereza(wpisów:3887) dodano 18.03.2010 17:16

Piękne miejsce i ciekawa galeria.Pozdrawiam:)

quanity-dwie użytkownik quanity-dwie(wpisów:31) dodano 18.03.2010 14:40

Pesteczko, dziękuję za miłe słowa. P.S. Mogę Cię uspokoić. Obok zjeżdżalni są schody! Z tego co wiem, nikt do tej pory w kopalni na zawsze nie został...Pzdrawiam.

pesteczka123 użytkownik pesteczka123(wpisów:1556) dodano 18.03.2010 13:13

Bosko! Góry i miasteczko - super. Świetne kadry. Eh, posiedzieć przy takim domku nad jeziorem ...
Rozumiem, że jak ktoś nie chce zjechać drewnianą zjeżdżalnią w kopalni, to mu "życzliwi" pomagają :)
Teraz już wiem, dlaczego rozdają stroje ochronne: żeby ktoś później nie świecił gołą .... jak mu się spodnie potargają podczas zjazdu :))

pipol użytkownik pipol(wpisów:9073) dodano 18.03.2010 10:33

Niezły ten taras widokowy.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!