m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (30):

 
Port El Kantaoui został wybudowany w celu zwiększenia atrakcyjności turystycznej centralnej części Tunezji. Zaprojektowany został w tradycyjnym andaluzyjskim stylu: bielone domki, brukowane uliczki i wąskie chodniki, ukwiecona patia i arkady. Rozwój Port El Kantaoui trwa od początku lat 80., wraz z przybyciem europejskich turystów. Obecnie może poszczycić się dobrze wyposażoną bazą turystyczną w postaci luksusowych hoteli, pięknych plaży, hoteli, barów oraz pól golfowych. Port El Kantaoui oczarowuje swoją śródziemnomorską lokalizacją oraz arabsko - andaluzyjską zabudową.
To tworzy szyk i elegancję tego miejsca, zwanego 'najprzyjemniejszym miastem basenu morza Śródziemnego'. W Port El Kantaoui znajdziemy wszystko to, czego potrzebują turyści: złote plaże, szkoły nurkowania, zoo, banki pływające restauracje,   kluby, dyskoteki a nawet repliki statków pirackich i łodzie z oszklonym dnem!  
Jednym słowem, nie trzeba wyjeżdżać poza Port El Kantaoui, aby spędzić długi, udany urlop pełen atrakcji.
To wymarzone miejsce na rodzinny odpoczynek. Wspaniałe plaże, sklepy i restauracje, pięknie zaprojektowane miasto, cicha i spokojna okolica. Port El Kantaoui oferuje ponadto międzynarodową przystań dla ponad 300 jachtów. Port El Kantaoui jest bardzo wygodna dla miłośników wycieczek. Na odcinku Port El Kantaoui - Sousse regularnie kursuje kolejka turystyczna. W ciągu 10 minut naszym oczom ukarze się piękne, tradycyjne tunezyjskie miasto.
. Sousse elektryzuje nie tylko swoimi zabytkami i muzeum, ale również kolorowymi bazarami z wełnianymi kocami, dywanami i srebrną biżuterią. Port El Kantaoui to również baza wypadowa wycieczek na Saharę. Jednym z przystanków będzie Matmata - miejsce w którym kręcony był film Gwiezdne Wojny oraz tradycyjne berberyjskie domy i jaskinie. Pamiętajmy, iż najlepiej odbyć je w sezonie wiosennym i jesiennym. Latem temperatury w tym rejonie są niemiłosiernie wysokie. Ja ilekroć odwiedzam Tunezję to planuje sobie pobyt tygodniowy w miesiącu wrzesień - pażdziernik a początek listopada.
Jest tu znośna pogoda typowo letnia jak w Polsce - nie za gorąco nie za zimno a w sam raz dla europejczyka. Port El Kantaoui jest świetną bazą wypadową na wycieczkę do rzymskich ruin w Dougga. Ten zabytek o powierzchni 65 ha, został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.   No i co podobało się Państwu - to czekam i zapraszam !!!
DZIĘKUJE .

najbliższe galerie:

 
Tunezja - El Kantaoui
1pix użytkownik stewal odległość 0 km 1pix
Tunezja:  Plaża w Sousse rankiem
1pix użytkownik magdalena odległość 4 km 1pix
Tunezja cz. I
1pix użytkownik wmp57 odległość 5 km 1pix
Tunezja:  Plaża w Sousse w południe
1pix użytkownik magdalena odległość 5 km 1pix
SUSSE i Okolica
1pix użytkownik bajer odległość 6 km 1pix
Tunezja - Sousse
1pix użytkownik marcin_zaremba odległość 7 km 1pix

komentarze do galerii (1):

 
margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 20.04.2010 19:59

To jedyne miasto w Tunezji, które sympatycznie wspominam, może dlatego, że przypomina miasteczka europejskie, a ja Europę bardzo lubię.
Bardzo żałuję, że nie dotarłam do Douggii, ale miałam właśnie problem z transportem, a mieszkałam w okolicach Portu.
Chyba jednak północ Tunezji jest lepszą bazą wypadową w tamte okolice, ponieważ jest po prostu bliżej. Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!