m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (32):

 
Wycieczkę zaczęliśmy od meczetu w Kruszynianach. Oprowadzał nas po nim sympatyczny Dżemil z pochodzenia tatar. minbar, analogiczny do katolickiej ambony wyznacza wiernym kierunek Mekki Nastęnie pojechaliśmy na miejscowy mizar (muzułmański cmentarz) Dawniej miejsce spoczynku wyznaczały dwa kamienie położone u stóp i głowie. Tatarzy żyją na naszych ziemiach już od czasów króla Jagiełły.
Obecnie nagrobki bardzo podobne są jak na cmentarzach chrześcijańskich. Ciekawostką jest to, że islam zabrania muzułmanomumieszczania zdjęć na miejscach pochówku a podobno mizar w Kruszynianach jest jedynym gdzie takowe się znajdują. Spowodowane jest to przenikaniem wpływów polskich. Następnie pojechaliśmy do Bohonik zobaczyć meczet. Niestety był zamknięty. Najprzystojniejsze chłopaki w Bohonikah :)) W dniu następnym szutrową nadgraniczną drogą ruszyliśmy w stronę Białowieży. Lekko nie było. Mój kumpel Tomek jest jedyną chyba osobą, która potrafi motocyklem do ścigania wyjechać na szuter :-)
Tak brudnej księżniczki jeszcze nie miałem W końcu dojechaliśmy do Białowieży. Najpierw odwiedziliśmy siedzibę parku z bardzo ciekawą wystawą pokazującą życie zwierząt w Białowieskim Parku Narodowym. Polecam. Żubronie. Samce tej wyhodowanej przez człowieka krzyżówki mogą dojść do 1200 kg wagi.
Ponoć do hodowli za bardzo nie nadają się ze względu na dziki charakter. A to nasz król puszczy żubr. i jeszcze jedna odsłona. Widok z wieży widokowej przy muzeum białowieskim. Jeszcze tylko obowiązkowy postój przy pomniku żubra i wracamy na nocleg. Po drodze zachwycił nas złoty dach cerkwi.
Wróciliśmy do gospodarstwa agroturytycznego Tatarska Jurta - www.kruszyniany.pl. Pyszne jedzonko. Kto był to wie a kto nie był powinien jechać spróbować. Na zdjęciu oryginalny tatarski namiot jurta Jurta w środku. Można w niej wykupić nocleg. Wracając do domu zajechałem do miejscowości Jeruzal, znaną z serialu Rancho Przyznam, że czar nieco prysł. Za dużo ludzi. Sklep u Krysi
i słynna ławeczka filozofów :-) Czas do domu...

najbliższe galerie:

 
KRUSZYNIANY
1pix użytkownik wo odległość 1 km 1pix
Kruszyniany
1pix użytkownik wmp57 odległość 1 km 1pix
Podlaskie wędrówki - Kruszyniany i okolice
1pix użytkownik achernar-51 odległość 1 km 1pix
Tatarzy polscy - Kruszyniany i Bohoniki
1pix użytkownik kazelot odległość 1 km 1pix
Tatarskim szlakiem
1pix użytkownik jotwu odległość 2 km 1pix
NA TATARSKIM SZLAKU
1pix użytkownik beem odległość 3 km 1pix

komentarze do galerii (9):

 
smorodina użytkownik smorodina(wpisów:78) dodano 15.04.2010 12:11

mam Kolegę, który mieszka koło Mińska i opowiadał , że film był kręcony w Jeruzalu właśnie tam. Sceny z dworku koło mnie miejscowość Sokule. Właścicielem dworku jest brat(weterynarz) osoby(znanej) związanej z obronnością kraju.
Pozdrawiam

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 15.04.2010 12:04

kolo Minska? ...jestes pewny, ze to nie przed tym sklepem na zdjeciu?

smorodina użytkownik smorodina(wpisów:78) dodano 15.04.2010 11:59

Witam Marek50 "mamroty" to w "rancho" koło Mińska Mazowieckiego.
Pozdrawiam

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3657) dodano 15.04.2010 11:52

Wiem, że Ty byłeś przed księciem:-) Jak napiszemy o Karolu, to prestiż miejsca się podniesie:-) Camilla jednak na Podlasie nie pojechała:-( Zaniemogła w przeddzień i została w Warszawie. Pozdrawiam.

mironel użytkownik mironel(wpisów:255) dodano 15.04.2010 11:43

Marku." Pomamrotać" to przy innej okazji :-)
Magdalena wycieczka była w ubiegłym roku.

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3657) dodano 14.04.2010 13:56

Mironel
O swojej "księżniczce" wspomniałeś, a o prawdziwym księciu nie?!
16 marca 2010 książę Karol i Camilla - w czasie swej wizyty w Polsce - zwiedzili meczet w Kruszynianach i zjedli posiłek w "Tatarskiej Jurcie" należącej do Dżenetty Bogdanowicz. Można teraz tam jechać i odbyć wycieczkę "Śladami księcia Walii Karola":-)
Pozdrawiam serdecznie

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 14.04.2010 13:11

zaraz , zaraz! Jaki koniec wycieczki? ...a "pomamrotac" to nielaska ? :) Fajniutka ta wycieczka, pomimo ze krotka.

hana użytkownik hana(wpisów:198) dodano 10.04.2010 13:05

Księżniczka trochę się namęczyła, ale odwiedziłeś ciekawe miejsca. Pozdrawiam :)

magnus użytkownik magnus(wpisów:35) dodano 10.04.2010 08:46

Ciekawa wyprawa. Trochę czuje niedosyt odnoście Allahu Akkbar, mślałem, że będzie troche wiecej fotek na tenat mniejszosci i kultury muzułmańskiej. Ale w sumie fajne foty. Pozdrówka

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!