m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (24):

 
Centrum Medjugorie to kościół św.Jakuba z dwiema charakterystycznymi żółtymi wieżami. W kościele tym prawie codziennie odbywają się msze święte w języku polskim. Medjugorie to jedno z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych centrów tego typu w świecie katolickim. Medjugorie jest miejscem nie potwierdzonych,ani też nie zanegowanych objawień Matki Boskiej na górze Krizevac. Watykan nie uznał jeszcze oficjalnie Medjugorie za miejsce objawień i mimo wizyty papieża w Bośni i Hercegowinie oraz w Chorwacji nie gościł on w Medjugorie. Sanktuarium w Medjugorie określane jest mianem Sanktuarium Królowej Pokoju.
Zdaniem widzących Matka Boska zwraca się przede wszystkim o pokój,post i modlitwę. Objawienia w Medjugorie są według świadectw widzących ostatnimi objawieniami maryjnymi na świecie,a tutaj w Medjugorie właśnie ma się wypełnić to,co zostało zapoczątkowane objawieniami w Fatimie i Lourdes. Podbrdo,czyli wzgórze objawienia,należy do najczęściej przez pielgrzymów odwiedzanych miejsc w Medjugorie. Wzdłuż ścieżki ustawiono Drogę Krzyżową i polowe ołtarze.
Pierwsze objawienie nastąpiło 24 czerwca 1981 r.na wzgórzu Podbrdo. Oficjalnie jednak uroczystości rocznicowe związane z tym wydarzeniem obchodzone są 25 czerwca każdego roku. 25 czerwca 1981 r. według zapewnień widzących Matka Boska przemówiła. Objawienia miało sześć osób,dzieci w wieku 10-17 lat. W Polsce wizerunek Matki Boskiej z Medjugorie znany jest jako symbol Radia Maryja.
W rozpadlinach skalnych stoją niezliczone krzyże,do których przymocowywane są święte obrazki lub kawałki papieru z obietnicami,prośbami pielgrzymów,różańce i kwiaty.

najbliższe galerie:

 
Bośnia i Hercegowina ,     Medjugorie  cz. 01 / 02
1pix użytkownik warusek odległość 0 km 1pix
Bałkany cz. 4 - Medugorje.
1pix użytkownik wmp57 odległość 0 km 1pix
Bośnia i Hercegowina - Medjugorje
1pix użytkownik valt69 odległość 0 km 1pix
Medziugorie - galeria  na niedzielę  ( V. 2017 )
1pix użytkownik agra60 odległość 1 km 1pix
B i H. Medugorje
1pix użytkownik caprio72 odległość 1 km 1pix
Objazdówką do Medziugorie i wodospadów Kravica
1pix użytkownik lucy56 odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 30.05.2010 07:50

Nie wiem,co się unosi nad Medjugorie,bo nie byłam.
Ale w kilku innych podobnych miejscach,które dane mi było zobaczyć unosił się duch komercji i jakiejś zbiorowej histerii.
Chociaż nie przeczę,że dla wielu jest to miejsce kontemplacji,modlitwy i wiary.
Ponieważ zwiedzałaś Bałkany,oczywiste było,że tam trafiłaś.
Wejście wymaga chyba wiele wysiłku.
Pozdrawiam.

michal użytkownik michal(wpisów:252) dodano 29.05.2010 22:24

to co napisał borek jest cholernie subiektywne. ja gdy tam byłem odczułem, że nic kompletni się tam nie unosi oprócz wszechogarniającej komercji

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!