m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (45):

 
Wyspy Borromee na jeziorze Maggiore są trzy. Po kolei: Isola Bella, chyba najpiękniejsza z nich, Isola dei Pescatori i największa Isola Madre. Zamieszkała na stałe jest tylko Isola dei Pescatori, na której znajduje się wioska rybacka. Na Isola Bella (i pozostałe wyspy) można dostać się za kilka euro łódkami - taksówkami kursującymi w ciągu dnia. Widok z okna hotelowego na piękne Lago Maggiore. Lago Maggiore przypomina raczej fiord otoczony łagodnymi szczytami Tessin przechodzącymi w krajobraz śródziemnomorskich Włoch. Ciekawa historyjka z tym samochodzikiem i parasolką - czy to amfibia?
La Isola Bella: widok na wybrzeże od strony jeziora. Część wyspy Bella z Wysp Borromee zajmuje pałac Borromeuszów, wokół którego rozciągają się zielone ogrody Teatr Wodny, którego ogród na La Isola Bella jest najbardziej znany. Barokowa budowla inkrustowana kamykami (podobnie jak pałacowe groty) przypomina olbrzymią muszlę albo wachlarz. Za czasów Carla III wystawiano tu sztuki teatralne. Podziwiamy fontanny, figury antycznych bogów i boginek. Na centralnym miejscu znajduje się jednorożec, symbol rodziny Borromeo.
La Isola Bella czyli piękna wyspa , warto zobaczyć ogrody hrabiego Carlo III Borromeo i jego pałac. Do 1632 roku  wyspa była skalną wysepka jako Isola di Sotto. W raj na ziemi przemienił tę pustą wysepkę na Lago Maggiore w Lombardii hrabia Carlo III Borromeo. Rezydencję i ogród dedykował swojej pięknej żonie Isabelli d'Adda, która nie mogła znieść upałów i zgiełku Mediolanu. La Isola Bella: wnętrze pałacu. Widok z La Isola Bella na Isola dei Pescatori ( wyspa rybaków). Jest zamieszkała w sezonie przez tylko 50 osób. Isola Superiore dei Pescatori (Wyspa Rybaków) leży na północ od Isola Bella (między nimi jest kilkumetrowa wysepka, a właściwie skałka La Malghera). W całości zajmuje ją rybacka wioska, zabytek na skalę światową. Nigdzie indziej nie zachowała się oryginalna lombardzka zabudowa - wąskie i strome uliczki, dom przy domu. Do dziś mieszkają tu rybacy, jednak nie utrzymują się już z połowów, tylko z turystów. Wielu otworzyło restauracje, które słyną z najlepszych w Lombardii dań rybnych i pięknych widoków na jezioro. Po trawniku przed Teatrem Wodnym spacerują białe pawie, ale nie chcą rozłożyć dla nas swoich ogonów.
Najpiękniejsza z nich - Isola Bella, została zabudowana w latach 1629-1652. Na wyspie powstał przepiękny letni pałac (niedokończony) i wielki ogród zamieszkiwany obecnie głównie przez pawie. Za kolejne kilka  euro na wyspie zwiedza się ogrody i osobno płatną galerię malarstwa w pałacu. Piąty taras - Ogród Miłości - porastają bukszpanowe, niziutkie żywopłoty zasadzone na planie misternych ornamentów i malutka sadzawka z liliami wodnymi.
La Isola Bella: widok na tarasy ogrodu, w tle wybrzeże Lago Maggiore z willowymi rezydencjami.
Isola Madre -wyspa matka. Wspinamy się na schodkowe tarasy (jest ich dziesięć) obsadzone pnącymi różami, oleandrami i drzewkami owocowymi. Są nie tylko piękne, ale i praktyczne - kryją w sobie olbrzymią cysternę, do której pompuje się wodę z jeziora na potrzeby pałacu i ogrodu.
Isola Madre (Wyspa Matka), wspaniałe miejsce dla miłośników roślin. Jest na niej jeden z najstarszych we Włoszech  ogrodów botanicznych.
Mikroklimat Lago Maggiore sprzyja wegetacji - rosną tu rzadkie gatunki tropikalnych roślin. Ogród utrzymany w stylu angielskim przypomina arboretum. Można wjechać kolejką linową na górę Mottarone (1490 m npm).
Tak wygląda Lago Maggiore ze szczytu. Tak wygląda Isola Bella z góry Mottarone. Zachęcam do obejrzenia pięknego jeziora Maggiore.

najbliższe galerie:

 
Jezioro Maggiore,  Włochy
1pix użytkownik voyager747 odległość 5 km 1pix
IT: Nad Lago d'Orta –  Orta San Giulio,  cz.  2
1pix użytkownik waaw odległość 12 km 1pix
Orta San Giulio
1pix użytkownik wielkopolanka odległość 12 km 1pix
IT: Nad Lago d'Orta–Isola San Giulio
1pix użytkownik waaw odległość 13 km 1pix
IT: Nad Lago d'Orta –  Orta San Giulio,  cz. 1
1pix użytkownik waaw odległość 13 km 1pix
IT: Nad Lago d'Orta–Monte San Giulio
1pix użytkownik waaw odległość 14 km 1pix

komentarze do galerii (10):

 
magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 31.10.2011 12:09

Ładne miejsce , pozdrawiam:)

beata-zbychu użytkownik beata-zbychu(wpisów:1002) dodano 18.05.2010 21:02

Ładne miejsce - jak widać z Twojej galerii - ludziska pływają na bele czym?- He, he.

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 16.05.2010 06:26

Elise...
dzieki za cudna galerie.
Okolice i jezioro przesliczne.
Tez mialam je okazje podziwiac,ale z gory,ponad bazylika w Locarno.
Pozdrawiam.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5731) dodano 15.05.2010 17:26

Pieknie tam ,może zauroczyć:)))

tereza użytkownik tereza(wpisów:3846) dodano 15.05.2010 16:47

Urocze miejsce i ładna galeria.Pozdrawiam:)

elise użytkownik elise(wpisów:938) dodano 15.05.2010 11:45

Dziękuję za wszystkie komentarze. Zibid masz racje ucięłam łódkę. Jestem trochę nie staranna w robieniu zdjęć. Aby uzyskać prosty horyzont to trudna sztuka. Nad jeziorem Garda nie byłam, tak że trudno mi porównać urodę. Do wystawienia tej galerii sprowokowała mnie galeria"iguan" pt. Włochy, ukazała się dwa dni temu w losowych galeriach i zawiera tylko jedna fotkę. Pomyślałam że jak na tak piękne miejsce to za mało. Serdecznie pozdrawiam moich znajomych z tego portalu. W wolnych chwilach zaglądam na ten portal.

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 15.05.2010 10:23

Bardzo ciekawe i urokliwe zakątki nam pokazałaś. Tam musi być naprawdę pięknie.
Pozdrawiam.

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2087) dodano 15.05.2010 09:37

La Isola Bella zasługuje na swoją nazwę. Fajne miejsce, a pływajacy samochód z parasolką też robi wrażenie :) Pozdrawiam

zibid użytkownik zibid(wpisów:2267) dodano 15.05.2010 08:30

Niewątpliwie piękne klimaty - ale jeśli pod względem urody jednak stawiam na Gardę.
Zdjęcia wymagają poprawek - przynajmniej wyprostowania horyzontu, i wyostrzenia. Zwróć uwagę także na to co łapiesz w kadr, nie wszystko jest tak jak powinno (np pół łódki na fot. nr 2), a diabeł tkwi w szczegółach.
Pozdrawiam

olazim użytkownik olazim(wpisów:2223) dodano 15.05.2010 07:15

Ciekawe miejsce- ładne zd.17 i 35-pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!