m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Woziwoda-ścieżka przyrodniczo-leśna Nad Brdą. Nadleśnictwo Woziwoda stanowi serce Borów Tucholskich. Jest również wyjątkowym miejscem pod względem wartości przyrodniczo-leśnych. Malowniczy przełom Brdy. Brda na całej swej długości,jest terenem lęgowym wielu rzadkich ptaków wodnych.W jej stromych zboczach licznie gnieżdzi się zimorodek. Brda to jedna z najpiękniejszych rzek w Polsce
...a także najatrakcyjniejsza pod względem krajobrazowym w Europie. Liczne meandry,wartki nurt,strome brzegi i urwiska,czynią ten szlak wyjątkowo atrakcyjnym dla turystów. W jej czystych wodach występuje pstrąg tęczowy,wydra oraz bóbr europejski.
Gołąbek-Park DendrologicznyNad Stążką Malowniczo rozciągnięty nad rzeką Stążką 2,7 hektarowy park jest bogaty w ponad 150 gatunków i odmian drzew i krzewów,łącznie z roślinnością bagienną. Rzeka Stążka. Pomost na terenie zabagnionym.
Rozlewisko rzeki Stążki.
Wierzchlas-RezerwatCisy Staropolskie. Rezerwat Cisy Staropolskienależy do najstarszych w naszym kraju. Rezerwat urzeka swoją tajemniczością,dzikością oraz niepowtarzalnym charakterem. Największą ciekawostką rezerwatu są rosnące w nim cisy pospolite.Najbardziej wiekowe okazy liczą 700lat. W rezerwacie roztacza się tajemnicza aura.
W miarę zagłębiania się w leśną gęstwinę uderza wszechogarniająca cisza. Odnosi się wrażenie,jakby czas zatrzymał się w miejscu. Rezerwat urzeka swoim pięknem. To miejsce upodobał sobie Leon Wyczółkowski.Ten czołowy polski malarz,grafik i rysownik wykonał tam ponad 100 prac. Cis Pospolity zrośnięty z Lipą Drobnolistną-Kochankowie Cis Chrobry-obraz Wyczółkowskiego,utrwalony za pomocą kredy i tuszu uzyskał I nagrodę na wystawie w Wenecji.
Odra-RezerwatKamienne Kręgi. RezerwatKamienne Kręgito największe w Polsce,a drugie w Europie skupisko kamiennych kręgów,cmentarzysko Gotów i Gepidów z I i II wieku n.e. Znajduje się tu 10 całych kręgów i 2 częściowo zachowane. Kręgi liczą od 15 do 33 m średnicy.W każdym kręgu jest od 16 do 29 kamieni wystających z ziemi na 20 do 70 cm. Oprócz kręgów na terenie rezerwatu znajdują się także kurhany. W kręgach i kurhanach odkryto 602 groby.
Na 300 głazach znajduje się 86 gatunków porostów zwykle obserwowanych na terenach górskich.

najbliższe galerie:

 
Bory Tucholskie-zabytkowe kościoły i pałace.
1pix użytkownik tereza odległość 3 km 1pix
Trochę inne oblicze Chojnic.
1pix użytkownik ciasteczkowypotwor odległość 13 km 1pix
Tuchola
1pix użytkownik tereza odległość 13 km 1pix
Bory Tucholskie - moje miejsca
1pix użytkownik olazim odległość 13 km 1pix
Chojnice
1pix użytkownik tereza odległość 14 km 1pix
Dolina Śmierci i Lasek Miejski
1pix użytkownik ciasteczkowypotwor odległość 15 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 21.05.2010 00:35

... pięknie tam jest bardzo. A jak pojawiaja się grzyby to mógłbym tam zamieszkać na dłużej. Dziekuję i pozdrawiam serdecznie.

maximus33 użytkownik maximus33(wpisów:167) dodano 17.05.2010 21:59

Ładnie :)), choć część zdjęć sprawia wrażenie nudnych i powtarzających się.
Pozdrawiam.

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2091) dodano 17.05.2010 21:53

Lubię takie miejsca, są magiczne, można zatopić się w przyrodę, posłuchać ciszy...świetni Ci "kochankowie" :) Pozdrawiam Terezo

olazim użytkownik olazim(wpisów:2270) dodano 17.05.2010 21:05

Bardzo się cieszę że odwiedziłaś Bory Tucholskie-prawda że piękna to kraina-można zwiedzać ją bez końca/sama piszesz o jej ogromnej
przestrzeni/Warto przyjechać tu jesienią -jest przepięknie-mnóstwo kolorów /no i grzyby/
Znam tu dużo ciekawych miejsc-pokazałam trochę w moich galeriach-pozdrawiam.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 17.05.2010 20:56

Oj ,jak tam pięknie. Tereso, bardzo ładna galeria:)) Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!