m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Woziwoda-ścieżka przyrodniczo-leśna Nad Brdą. Nadleśnictwo Woziwoda stanowi serce Borów Tucholskich. Jest również wyjątkowym miejscem pod względem wartości przyrodniczo-leśnych. Malowniczy przełom Brdy. Brda na całej swej długości,jest terenem lęgowym wielu rzadkich ptaków wodnych.W jej stromych zboczach licznie gnieżdzi się zimorodek. Brda to jedna z najpiękniejszych rzek w Polsce
...a także najatrakcyjniejsza pod względem krajobrazowym w Europie. Liczne meandry,wartki nurt,strome brzegi i urwiska,czynią ten szlak wyjątkowo atrakcyjnym dla turystów. W jej czystych wodach występuje pstrąg tęczowy,wydra oraz bóbr europejski.
Gołąbek-Park DendrologicznyNad Stążką Malowniczo rozciągnięty nad rzeką Stążką 2,7 hektarowy park jest bogaty w ponad 150 gatunków i odmian drzew i krzewów,łącznie z roślinnością bagienną. Rzeka Stążka. Pomost na terenie zabagnionym.
Rozlewisko rzeki Stążki.
Wierzchlas-RezerwatCisy Staropolskie. Rezerwat Cisy Staropolskienależy do najstarszych w naszym kraju. Rezerwat urzeka swoją tajemniczością,dzikością oraz niepowtarzalnym charakterem. Największą ciekawostką rezerwatu są rosnące w nim cisy pospolite.Najbardziej wiekowe okazy liczą 700lat. W rezerwacie roztacza się tajemnicza aura.
W miarę zagłębiania się w leśną gęstwinę uderza wszechogarniająca cisza. Odnosi się wrażenie,jakby czas zatrzymał się w miejscu. Rezerwat urzeka swoim pięknem. To miejsce upodobał sobie Leon Wyczółkowski.Ten czołowy polski malarz,grafik i rysownik wykonał tam ponad 100 prac. Cis Pospolity zrośnięty z Lipą Drobnolistną-Kochankowie Cis Chrobry-obraz Wyczółkowskiego,utrwalony za pomocą kredy i tuszu uzyskał I nagrodę na wystawie w Wenecji.
Odra-RezerwatKamienne Kręgi. RezerwatKamienne Kręgito największe w Polsce,a drugie w Europie skupisko kamiennych kręgów,cmentarzysko Gotów i Gepidów z I i II wieku n.e. Znajduje się tu 10 całych kręgów i 2 częściowo zachowane. Kręgi liczą od 15 do 33 m średnicy.W każdym kręgu jest od 16 do 29 kamieni wystających z ziemi na 20 do 70 cm. Oprócz kręgów na terenie rezerwatu znajdują się także kurhany. W kręgach i kurhanach odkryto 602 groby.
Na 300 głazach znajduje się 86 gatunków porostów zwykle obserwowanych na terenach górskich.

najbliższe galerie:

 
Bory Tucholskie-zabytkowe kościoły i pałace.
1pix użytkownik tereza odległość 3 km 1pix
Bory Tucholskie - moje miejsca
1pix użytkownik olazim odległość 13 km 1pix
Tuchola
1pix użytkownik tereza odległość 13 km 1pix
Trochę inne oblicze Chojnic.
1pix użytkownik ciasteczkowypotwor odległość 13 km 1pix
Chojnice
1pix użytkownik tereza odległość 14 km 1pix
Chojnice - stare miasto
1pix użytkownik robson odległość 15 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 21.05.2010 00:35

... pięknie tam jest bardzo. A jak pojawiaja się grzyby to mógłbym tam zamieszkać na dłużej. Dziekuję i pozdrawiam serdecznie.

maximus33 użytkownik maximus33(wpisów:167) dodano 17.05.2010 21:59

Ładnie :)), choć część zdjęć sprawia wrażenie nudnych i powtarzających się.
Pozdrawiam.

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2087) dodano 17.05.2010 21:53

Lubię takie miejsca, są magiczne, można zatopić się w przyrodę, posłuchać ciszy...świetni Ci "kochankowie" :) Pozdrawiam Terezo

olazim użytkownik olazim(wpisów:2244) dodano 17.05.2010 21:05

Bardzo się cieszę że odwiedziłaś Bory Tucholskie-prawda że piękna to kraina-można zwiedzać ją bez końca/sama piszesz o jej ogromnej
przestrzeni/Warto przyjechać tu jesienią -jest przepięknie-mnóstwo kolorów /no i grzyby/
Znam tu dużo ciekawych miejsc-pokazałam trochę w moich galeriach-pozdrawiam.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5758) dodano 17.05.2010 20:56

Oj ,jak tam pięknie. Tereso, bardzo ładna galeria:)) Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!