m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (41):

 
Podchodzimy pod Wielki Wierch. Pasmo Wielki Wierch - Stoh dzieliło pogodę. Na lewo ciemne, deszczowe chmury, na prawo słońce. Przed nami droga na Wielki Wierch. W tym dniu spotkaliśmy kilka grup turystów ukraińskich.
Na szczycie Wielkiego Wierchu (1598 m n.p.m.). Patrzymy ze szczytu na pokryte chmurami Magurę Żydowską i Gimbę. Mgła a może niskie chmury. Droga przed nami jest dosłownie okryta mgłą tajemnicy.
Chmury wisiały nisko. Zobaczyliśmy najwyższy szczyt Borżawy Stoh.
Widok za plecami. Na drugim planie (najwyższy na zdjęciu Wielki Wierch). Na szczycie Stoha (1679 m n.p.m.) Do 1995 r była tu wojskowa stacja radarowa. Jej pozostałości możemy zobaczyć do dzisiaj. Pogoda się poprawiła. Kawałek drogi wracamy trasą podejścia na Stoha. Po lewej Płaj po prawej Wielki Wierch.
Wielki Wierch w swej całej okazałości. W centrum Płaj.
Na szczycie Płaja (1334 m n.p.m.) znajduje się stacja meteo i przekaźnik telewizyjny. Wg przewodnika istnieje tu możliwość dogadania się w sprawie noclegu.
Po lewej został Płaj a w oddali Wielki Wierch. Pasmo Wielki Wierch - Stoh. Na szczycie Waskriesienskiego Wierchu stoi krzyż. Podobnie jak na naszym Giewoncie ten krzyż wznosi się nad Wołowcem miasteczkiem leżącym u podnóża Borżawy. Niestety zaczęło padać. Z Waskriesienskiego Wierchu do Wołowca wytyczono żółty szlak. Jednak wiatrołomów nikt tu nie uprzątał.

najbliższe galerie:

 
Borżawa zimowa
1pix użytkownik doracz odległość 4 km 1pix
Borżawa raz jeszcze. . .
1pix użytkownik kabaczek odległość 6 km 1pix
Połonina Borżawa - dzień 1
1pix użytkownik kabaczek odległość 6 km 1pix
Połonina Borżawa - dzień 2
1pix użytkownik kabaczek odległość 22 km 1pix
Bieszczady Wschodnie Pasmo Berda
1pix użytkownik kabaczek odległość 23 km 1pix
Połonina Pikuja
1pix użytkownik przemo odległość 27 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1147) dodano 19.05.2010 10:07

Tereza - Dziękuję.

Karolek - Twoja ocena jest dla mnie szczególnie ważna. Cieszę się, że się podobało. Ale dosyć pucowania. Chyba rzeczywiście z ilością zdjęć przesadziłem - o czym piszesz ty i zibid. Gór już nie będzie. Może wstawię kilka zdjęć z miejscowości która była naszą bazą noclegową. Zobaczymy bo rewelacji to tam nie było.

Dziękuję za komentarz i nawet punktację (!). Pozdrawiam.

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 18.05.2010 17:02

co do regionu - brak zastrzeżeń - piękne rejony
Pozdrawiam

tereza użytkownik tereza(wpisów:3887) dodano 18.05.2010 14:44

Piękne widoki i ładna galeria.Pozdrawiam:)

kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1147) dodano 18.05.2010 09:10

Zibid - czasem ciężko zachować mi obiektywizm co do moich zdjęć, zwłaszcza gdy wstawiam je "na świeżo" po wyjeździe, mając jeszcze w pamięci wrażenia które przeżywałem na żywo. To pewnie z tego powodu chciałem się tym wszystkim co widziałem podzielić z obieżyświatową społecznością.

Galerie pozostawię. Jeśli kogoś takie widoczki nudzą to po zajściu na jedną nie zajrzy na kolejne i tyle.

Z drugiej strony ile osób słyszało o Borżawie, ile widziało jakieś zdjęcia z tych gór. Czytając w przewodniku, że są to góry pozbawione prawnej ochrony, w których mieszkańcy rabunkowo wycinają lasy a przez ich środek poprowadzony jest gazociąg można się zastanawiać czy warto w te rejony planować wyprawę. Chciałem, żeby osoby zainteresowane Ukrainą i jej górami mogły sobie na ich podstawie wyrobić jakieś zdanie i ewentualnie zachęcić do wizyty. Czy mi się to udało to sprawa otwarta.

Mam także nadzieję, że przy licznych galeriach z Tatr czy Bieszczad te moje jakoś nie będą razić bo fotki z tych okolic to ciągle rzadkość.

Pozdrawiam :)

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 17.05.2010 19:18

Z trzech galerii można było stworzyć jedną - tematyka podobna kadry także. Nie zawsze ilość jest najważniejsza.
Widoki ok

Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!