m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (49):

 
Przystań rybacka w Unieściu obejmuje fragment plaży, na której bazują kutry. Rybacy rozplątują sieci i przygotowują się do wypłynięcia w morze. Ściągnięcie łodzi na wodę umożliwia tzw. dalba wyciągowa. Dalba wyciągowa widoczna w tle za farochronem. Kuter rozstawiający sieci.
Pomost obok przystani rybackiej z daleka prezentuje się nawet nieźle. Niestety, z bliska widać, że jest już trochę sfatygowany. Za to z pomostu rozpościera się ładny widok (tu w stronę Mielna). Tutaj na przystań. A z tej strony spoglądamy na plażę w stronę Łaz.
W niewielkiej odległości od przystani usytuowany jest Ośrodek Rehabilitacyjno - Wczasowy SOFRA oraz przytulne pensjonaty. W tym mniej więcej miejscu rozpoczyna się Promenada Przyjaźni, która prowadzi do centrum Mielna. Policyjny Ośrodek Wypoczynkowy. Kemping przy ulicy Rybackiej. Te grzyby rosły na terenie kempingu, a zostały uwiecznione na fotografii, ponieważ to chyba rzadkość o tej porze roku (maj). Kilka zdjęć  z zachodów słońca w Unieściu.
Falochrony nadszarpnięte zębem czasu. Szeroka, piaszczysta i stosunkowo czysta plaża.
W obrębie Unieścia możemy podziwiać różnorodne wydmy -
tu strome zbocze. W tym miejscu zbocze wydmy bardziej łagodne. Tutaj natomiast porośnięte lasem. Niestety w wielu miejscach nadal można zobaczyć beztroskich turystów, chodzących po wydmach i niszczących je.
Widok na Bałtyk z wejścia na plażę w okolicy ośrodka wypoczynkowego Bajkowy las. Przy słonecznej pogodzie Bałtyk przybiera piękny kolor. W bardziej odludnej części plaży można obserwować różne przedmioty wyrzucone przez fale na brzeg: kłody, ...
...deski, ptasie pióra, ... ... patyki, ... i np. morszczyn. Jak zwykle nad morzem, podziwiamy tu kamienie o ciekawych kształtach i barwach.
W pobliżu przystani rybackiej, przy jednym z falochronów z piasku wystaje taka niebieska rura, która biegnie w głąb morza.
Nie wiem co to takiego? Nieodłączni towarzysze nadmorskich spacerów.
Ostatnie spojrzenie na Bałtyk wczesnym, czerwcowym popołudniem.

najbliższe galerie:

 
Mielno przed sezonem
1pix użytkownik obserwator odległość 1 km 1pix
Stare zdjęcia z bałtyckich plaż
1pix użytkownik doracz odległość 1 km 1pix
Mielno - dwa oblicza
1pix użytkownik robson odległość 2 km 1pix
Mielno
1pix użytkownik color odległość 2 km 1pix
MIELNO
1pix użytkownik jurswierek odległość 2 km 1pix
Unieście - zima nad morzem
1pix użytkownik antala odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (1):

 
zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 13.06.2010 11:08

20 i 22 najlepsze. Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!