m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (47):

 
Terytorium Księstwa Monako jest gęsto zabudowane w skład którego wchodzi miasto, stolica Monako i Monte Carlo. Mała część terytorium Monako sprawia iż jedynym miejscem gdzie rozwinął się jakoś przemysł jest Fontveille. Na wybrzeżach Monako prowadzi się prace mające na celu osuszanie zatok a tym samym powiększenie jego terytorium pod rozbudowę budynków mieszkalnych. Prace te mają również na celu w przyszłości powiększenie przystani dla cumujących tam jachtów. * Często zapominamy, kojarząc zazwyczaj Księstwo Monako ze słynnym Kasynem i Pałacem Książęcym, że jest to także ekskluzywny ośrodek wypoczynkowy pełen willi, wytwornych hoteli (Hotel de Paris), tropikalnych ogrodów i czystych plaż. * Książę Albert II jest drugim władcą z dynastii, który na stałe mieszka w swoim państwie. Stara się być godnym swego wielkiego poprzednika i imiennika Alberta I, kartografa i naturalisty: interesuje się oceanografią i problemami związanymi z ochroną środowiska naturalnego. Książę ma dwoje nieślubnych dzieci, które prawnie uznał. * Do czasu wstąpienia na tron księcia Rainiera III, państwo czerpało główne dochody z hazardu, zaś cały przemysł państwa tworzył browar, fabryka czekolady i młyn.
Batyskaf przed Muzeum Oceanograficznym im. J.Y. Cousteau
* Liczba luksusowych samochodów przypadających na metr kwadratowy jest największa na świecie. * Ceny przeciętych mieszkań wynoszą około 20 tys. euro za metr kwadratowy, ale obywatele mają je subwencjonowane. Katedra wykonana jest z kamienia La Turbie i Brescii i powstała w latach 1875-1884 w miejscu dawnego kościoła Saint Nicolas. Nawa główna 27 stycznia każdego roku celebrowane jest w Monako święto patronki Księstwa - Świętej Devote - której relikwie znajdują się w tejże świątyni. Według tradycji Święta została zamordowana na Korsyce przez Rzymian, a jej ciało dotarło do wybrzeża Monako 27 stycznia 312 roku. Kaplica Najświętszego Sakramentu zdobią piękny ołtarz, wykonany z czerwonego, pozłacanego orzecha dzieła malarza Brea z Nicei.
Kaplica poświęcona papieżowi - Janowi Pawłowi II Do katedry prowadzi wielka brama a w jej wnętrzu znajdują się grobowce książęce w tym grób tragicznie zmarłej księżnej Grace Kelly i Rainiera III. * Monako można uznać za policyjne państwo wyznaniowe z tego względu, że oficjalną i jedyną religią jest katolicyzm, na 100 obywateli przypada 1 policjant.
Twierdza obronna rodziny Grimaldich wybudowała został w 1215 roku a następnie w XIII wieku przekształcona została na pałac.
Mury pałacu posiadają osiemnaście armat i stosy kul, które dziś stanowią atrakcje turystyczną, a niegdyś wykorzystywane były do obrony zamku i Księstwa. Główne wejście pałacowe to monumentalna brama, której strzegą karabinierzy książęcy oraz liczne rozmieszczone na ulicach kamery. Bramę to prowadzi do Podwórca Honorowego (Cour d'Honneur), na którym w lecie odbywają się koncerty z udziałem m.in. Orkiestry Filharmonicznej z Monte-Carlo. Wnętrza Pałacu Grimaldich tworzy 19 komnat, z których udostępnione zwiedzaniu jest aż 15, ale tylko wtedy gdy Książę jest poza Monakiem co symbolizuje brak flagi na maszcie. Natomiast gdy książę wjeżdża do Monako, na maszcie pojawia się jedna flaga, a kiedy znajduje się w pałacu dwie.
port w Monaco Widok na domy na stromym brzegu Monako
Straż przed rezydencją pełni honorowa gwardia księcia a codziennie o 11:55 odbywa się tu tradycyjna zmiana warty. ogród z piękną i róźnorodną roślinnością
Morze Śródziemne
opuncja

najbliższe galerie:

 
Monako
1pix użytkownik thunder odległość 0 km 1pix
Grand Prix Monako Przed Wyścigiem
1pix użytkownik thunder odległość 0 km 1pix
Monako - nie tylko dla bogaczy
1pix użytkownik travelan odległość 0 km 1pix
Fontanny
1pix użytkownik bascha odległość 0 km 1pix
MONACO
1pix użytkownik grzechu odległość 0 km 1pix
Monaco
1pix użytkownik margo odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 19.08.2010 11:40

Ładne fotki by były gdzyby nie ta ....... data !!! Pozdrawiam

dana użytkownik dana(wpisów:7) dodano 21.06.2010 17:50

borek - Wcześniej obejrzałam galerie z Monako i stwierdziłam, że warto wstawić moje zdjęcia, ponieważ są troszeczkę inne. Pozdrawiam

dana użytkownik dana(wpisów:7) dodano 21.06.2010 17:26

knfred - nie mam pojęcia dlaczego 45 jest bez daty. W moim ogródku takiej roślinki niestety nie mam a szkoda bo piękna. W moich zdjęciach z tej wycieczki mam jeszcze kilka fotografii bez daty, nr zdjęcia też jest zgodny z kolejnością innych zdjęć z tej wyprawy.. W tym roku (2008) byłam tylko we Francji i Monaco. Jedynym wytłumaczeniem jest to, że miałam nowy aparat więc się uczyłam obsługi, być może wyłączyłam datę. Ale gratuluję spostrzegawczości. Pozdrawiam

knfred użytkownik knfred(wpisów:2455) dodano 21.06.2010 10:09

45 bez daty ?
hejka!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!