m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (24):

 
Dziewczynka spotkana w Lalibeli. Była niezwyke pełna wdzieku, radości i życia, śmiem twierdzić, że zdjęcie oddaje maksymalnie 1% jej uroku... To dziewczę ma na imię pomocna dłoń (nie pamiętam, jak to brzmiało po amharsku..). Tutejsze imiona często odzwierciedlają to, czego po dzieciach spodziewają się ich rodzice... Ta dama nosi białą chustę na znak tego, że jest w stanie łaski uświęcającej i może przystapić do komunii. Taką decyzję podejmuje sie pod wpływem własnego sumienia... Dziecię z Axum.
Wnętrze etiopskiej knajpy... Siedzący tu ludzie zachowywali wręcz grobowy spokój i absolutne milczenie... Siedzieli w ciszy i bezruchu sącząc tellę, coś w rodzaju sfermentowanej palonej kawy zbożowej - napój bezalkoholowy... A tutaj mamy rytuał błogosławieństwa... Mnich w zielonej szacie głaszcze krzyżem błogosławionego delikwenta, podaje mu go do pocałowania, sam obcałowywuje mu głowę, na koniec klepie krucyfiksem po plecach i ceremonia skończona. Całość trwa dobrych kilka minut... Oto etiopskie wesele! Gromada odświętnie odzianych gości w restauracji... wszyscy w absolutnym skupieniu i pełnym milczeniu spożywają posiłek. Ten młodzieniec ma skaryfikowane brwi... Dość częsty widok na południu kraju, ale on był akurat spotkany w Gondar. Dama z Gondar. Etiopski elegant pod parasolem. Okolice Debre Libanon.
Dziewuszka z Jinka. Ach, te czarne oczy! To dziecko patrzyło na nas jak na kosmitów. Arba Minch. Dama z dzieciątkiem na moście, zaś pod mostem... Nil! Roześmiana dziewuszka z Gondar.
Dostojny pielgrzym, uchwycony przy światyni w Yeha. Mnich ze świątyni w Yeha. Na dobrą sprawę nie wiem, czy jest w etiopskim kościele podział na mnichów i kapłanów, czy są to po prostu duchowni... Znowu Yeha. Ta dama, jeśli wierzyć deklaracjom, miała 113 lat. A oto jest i etiopski biskup. Nazywa się... Kajfasz! Inny pielgrzym z Yeha... Sprzedawca drobiu z Arba Minch.

najbliższe galerie:

 
Moja Etiopia 2012
1pix użytkownik gabi odległość 17 km 1pix
Barwna Etiopia
1pix użytkownik ulka odległość 21 km 1pix
Etiopia - ludzie cz. II
1pix użytkownik foer odległość 89 km 1pix
MOJA ETIOPIA- SPOTKANIE Z DZIEĆMI
1pix użytkownik kordula157 odległość 116 km 1pix
Ludzie - Etiopia
1pix użytkownik slav odległość 117 km 1pix
Etiopia cz. 4 - Addis Abeba;  Katedra św.  Trójcy.
1pix użytkownik wmp57 odległość 132 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
elizabeth użytkownik elizabeth(wpisów:107) dodano 30.09.2013 16:17

Ależ piekna galeria.....

dispar użytkownik dispar(wpisów:5390) dodano 17.02.2011 20:31

Brawo!
Szkoda, że trzeba szukać takich galerii w przepastnych zasobach galerii, ale jakże dobrze, że są.
Kwintesencja podróżowania. Zachwycić się innością, która jest tak znajoma.
Jestem zauroczony. Dziękuję.
Bierzmy przykład.

olazim użytkownik olazim(wpisów:2269) dodano 17.02.2011 19:30

Wróciłam dziś do Twojej Etiopi i cóż -pięknie ogląda się już któryś raz -dzieci i ludzie wdzięczny temat-pozdrawiam.

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3657) dodano 27.07.2010 07:55

W pełni zgadzam się z Twoją opinią o ludziach – są urodziwi, różnorodni, pełni dumy, a jednocześnie sympatycznie się uśmiechający…
Bardzo przyjemnie ogląda się tę galerię. Podoba mi się zdjęcie 20 - mimo że Markowi brak doświetlenia, mi pasuje takie jak jest, właśnie światło na nim ładnie gra wg mnie. Nie muszę widzieć twarzy mnicha;-) Mogę skupić się na widoku czery, a ma tę miotełkę na muchy w doskonałym gatunku. Podglądałam jak Etiopczycy oceniają jakość czery – rozsuwają włosie w miejscu zamocowania do patyka, macają jego grubość, patrzą na sposób zamocowania do tego patyka – zdarzało mi się wygłupiać i przy stoiskach z czerami ich naśladować i krytykować towar, ze lichy;-)
Dama z Gondar na 11 też bardzo mi się podoba.
Sprzedawcy drobiu szczerze zazdroszczę. Czaiłam się na takie zdjęcie i na zdjęcie kur zamkniętych w klatce z patyków, no ale nie mam:-( Widziałam takie widoki z okien samochodu, ale warunków do focenia nie było – grupa nie będzie się przecież zatrzymywać na każdy kaprys fotograficzny jakiejś „maniaczki” (choć parę króciutkich przystanków udało mi się przeforsować).
Przy 19 na dłużej się zatrzymałam. 23 też mi się podoba, ale bym je przyciemniła graficznym programem.
Dzieciaki wszystkie urocze – a najważniejsze, że pchają się po prostu w obiektyw i nie sposób ich nie fotografować!
Pozdrawiam serdecznie.

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 27.07.2010 06:26

15 rzadzi!!! :) Jakby zywcem przeniesiony na zdjecie fragment obrazu sceny religijnej starych mistrzow. Taki maly aniolek i patrzy w gore na boski tron :)
20 bardzo potrzebowalo doswietlenia. Naprawde polecam Ci wozenie blendy, gdyz w takich momentach daje swietne efekty.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!