m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (42):

 
Wejście na górę można rozpocząć na końcu asfaltowej drogi powyżej wioski Lozzi przy campingu Monte Cinto.Wysokość 1080 m. Koło krzyża na skałkach jest ceramiczna tablica objaśniająca 360 stopniowa panoramę.Widać stąd świetnie sztuczne jezioro zaporowe Calacuccia. Na północny zaś zachód -masyw Monte Cinto. Przy szlaku na wysokości 1383 m zrujnowana kaplica (właściwie odtworzone fundamenty) Petra Sa Lisci.używana przez dawnych pasterzy. Mimo końca czerwca zbocza masywu pokryte są płatami starego śniegu. Fundamenty kaplicy.
Osiągając 1561 m dochodzi się do opuszczonych szałasów pasterskich Petra Pinzuta. Pasterze użytkują bergeries położone kilka kilometrów niżej nad potokiem.Dojazd terenówką. Nad potokiem Erco wybudowano prymitywne,ale darmowe schronienie z butlą gazową i kuchenką oraz pryczami do spania ,kocami i stołem.Stąd jest jeszcze ok kilometra w górę (1667 m) Schronienie przydało się,mimo dziurawego dachu,przez który podczas nocnej burzy lały się potoki wody i plagi gryzoni. Chmury konwekcyjne po wieczornych opadach deszczu. Płochliwe zwierzę na punkcie obserwacyjnym.
Nocna burza. Poranek wróżył poprawę pogody. Była szansa na pełną panoramę ze szczytu,z którego przy dobrej pogodzie widać całą wyspę. Chmury soczewkowate.
Ostatnie przetarcia,potem już tylko mgła. Szczyt 2706m. Krzyż i książka wejść w metalowej skrzynce.Dzień wcześniej przy świetnej pogodzie był tu turysta z Polski.Wchodził z drugiej strony z Haut Arco.
Jeziorko Lac du Cinto na 2289 m.
Ponownie burza i wezbrane potoki. Strasznie wolny płaz z gatunku salamandr. W drodze powrotnej zaczęło się przejaśniać.
Roślinność górska typowa dla krain górskich Korsyki. Makia. Droga do bud pasterskich.
Pasące się wpół dzikie konie. Las paproci. Monte Cinto na zakończenie w pełnej krasie.

najbliższe galerie:

 
Korsyka - GR20. . . . Monte Cinto
1pix użytkownik andred odległość 0 km 1pix
KORSYKA
1pix użytkownik martin odległość 10 km 1pix
Korsyka - GR20 cz. II.
1pix użytkownik andred odległość 20 km 1pix
Korsyka cz. I
1pix użytkownik andred odległość 25 km 1pix
Korsyka listopadowa
1pix użytkownik nola76 odległość 25 km 1pix
Korsyka-Bonifacio
1pix użytkownik martyna odległość 25 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
sylwia80 użytkownik sylwia80(wpisów:627) - Użytkownik usunięty. dodano 11.08.2010 15:31

widoki niesamowite, ale coś ciemno w tych twoich górach :)

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 08.08.2010 19:23

Powiało grozą. Zazdroszczę widoków i przeżyć. Pozdrawiam

marek50 użytkownik marek50(wpisów:771) dodano 08.08.2010 07:09

zdjecia zdecydowanie lepsze, niz w poprzedniej galerii. Jednak i tutaj i tam zdecydowana wiekszosc zdjec jest niedoswietlona. W pewnych warunkach, zwlaszcza przy niskim sloncu i zwlaszcza gdy robi sie na slajdach takie niedoswietlenie daje dobre efekty. Tutaj jednak w duzej czesci ma sie wrazenie, jakby dynamika swietlna zostala po prostu "stlumiona". Rowniez czesto neka Cie zmora niemal wszystkich obiezyswiatowcow - centralizm kadrowy. To wystarczy tylko zmienic nieco kierunek patrzenia obiektywu, wczesnij blokujac ostrosc i juz efekt ulega najczesciej znacznej poprawie.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!