m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (20):

 
W mieście byłem przejazdem i zwiedzanie odbywało się w ponad 30 st. upale w ciągu 4 godzin. Most Św. Jana i leżący w głębi kościół Franciszkanów. Jedna z figur zdobiących most. Kanał Młynówki. W 1997r. miasto zostało zalane przez powódź tysiąclecia z wezbranej Nysy Kłodzkiej. Dziś po tamtych zniszczeniach nie widziałem śladu. (co daje nadzieję dla miast zniszczonych w tym roku). Kościół Wniebowzięcia NMP. Zapewnił ukojenie w upalnym dniu.
Płaskorzeźba we wnętrzu. Prawdziwą przyjemnością było zagłębienie się w Podziemną Trasę Turystyczną. Panowała tu stała temperatura 7 st C. Prawdziwy obraz i założenia obronne Twierdzy Kłodzkiej można by pewnie podziwiać z lotu ptaka. Nam pozostaje wędrówka po fortach fosach i dziedzińcach. Przechodząc przez bramy można było zwrócić uwagę na grubość obwarowań twierdzy. Zainteresowani mogą podziwiać zgromadzoną na dziedzińcach ekspozycję sprzętu pożarniczego.
Centralny punkt twierdzy. Wnętrza budynków są udostępnione do samodzielnego zwiedzania... ...lub zamienione na teren wystawowy. Militaria. Z twierdzy możemy podziwiać panoramę miasta, a przy dobrej widoczności podobno widać Śnieżnik i Szczeliniec. Chętni mogą zobaczyć chłodne wnętrza podziemnych korytarzy minerskich.
Tutejsza służba w pruskiej armii była wyjątkowo ciężka. Żołnierze poruszali się w zupełnej ciemności ze względu na zakaz używania otwartego ognia przy zgromadzonych tu materiałach wybuchowych. Miasto posiada pewnie jeszcze wiele innych ciekawych i godnych zobaczenia miejsc.

najbliższe galerie:

 
Kłodzko – wolnym spacerkiem
1pix użytkownik pedro1912 odległość 0 km 1pix
Polskie miasta powiatowe - Kłodzko
1pix użytkownik u-optymisty odległość 0 km 1pix
Kłodzko
1pix użytkownik ak odległość 0 km 1pix
KŁODZKO
1pix użytkownik ulka odległość 0 km 1pix
Polskie Miasta - KŁODZKO
1pix użytkownik rozmusiaki odległość 0 km 1pix
Kłodzko - kościół WNMP
1pix użytkownik pedro1912 odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (1):

 
pipol użytkownik pipol(wpisów:8959) dodano 10.08.2010 10:22

Ciekawa wycieczka. Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!