m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (42):

 
Z Dharamsala do Srinagaru prowadzi tylko jedna droga lądowa, która prowadzi przez Udampur. Po drodze mijamy pola uprawne. W Srinagarze nocowaliśmy na łodziach (tzw. houseboats), których setki stoją zacumowane na jeziorze Dal. Większość z tych łodzi powstała na początku ubiegłego stulecia i ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia, ale zarówno wnętrza jak i wygląd zewnętrzny mają swój urok. Aby dostać się do hoteli na wodzie najczęściej trzeba skorzystać z łodzi nazywanych shikarami. Łodzie na jeziorze Dal są jedynym środkiem transportu.
Nie wychodząc z łodzi można dokonać najpotrzebniejszych zakupów, tak artykułów przemysłowych... jak i owoców, czy też warzyw. Podróż z rodziną.
W drodze na targ, który również odbywa się na wodzie. To warto zobaczyć, kilkadziesiąt łodzi, których właściciele negocjują, przekładają towar pomiędzy łodziami. W okolicach jeziora można zauważyć mnóstwo ptactwa wodnego, ale również bardzo dużo ptaków drapieżnych. W drodze z targu. Od czasu czasu można dostrzec konstrukcje, które lata świetności mają już za sobą.
W wielu miejscach wody jeziora pokryte są gęstą roślinnością, która wręcz uniemożliwia normalną żeglugę. Rybacy w trakcie połowu. Co ciekawe większości rybaków towarzyszą (zawsze parami) ptaki wyglądem przypominające nasze gawrony. Rzęsa wodna pokrywa ogromne obszary jeziora
Po opadach deszczu, na liściach pojawiły się krople wody przypominające kamienie. Ryby można również łowić z poziomu mostu. Budynki, lata świetności mają juz dawno za sobą. To samo dotyczy mostów, kiedyś musiały robić wrażenie.
Jezioro Dal oraz hotele na wodzie widziane z wysokości W oddali po prawej stronie widać stare miasto, do którego nie dane nam było dotrzeć z uwagi na zamieszki pomiędzy kaszmirczykami dążącymi do niepodległości Kaszmiru a policją i wojskiem reprezentującym rząd Indii. Tylko w ostatnich zamieszkach zginęło ponad 60 osób. Jezioro Dal oprócz rzęsy wodnej pokryte jest nieprzeliczonymi ilościami lilii wodnych i kwiatami lotosu.
Pogoda niestety nie dopisała, niskie ciemne chmury, co spowodowało, że nie można było oddać barw i klimatu jeziora. Może następnym razem pogoda będzie bardziej łaskawa

najbliższe galerie:

 
Pakistan - Karakoram Highway
1pix użytkownik marcin_zaremba odległość 168 km 1pix
Kaszmir-Ladakh - mieszkańcy
1pix użytkownik marzej odległość 179 km 1pix
Kaszmir-Ladakh - mieszkańcy cz. 2
1pix użytkownik marzej odległość 194 km 1pix
W drodze ze Srinagaru do Leh
1pix użytkownik marzej odległość 221 km 1pix
Ladakh-podniebna kraina
1pix użytkownik kordula157 odległość 240 km 1pix
K2 base camp,  Gondorgoro pass
1pix użytkownik jarek59 odległość 243 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
olazim użytkownik olazim(wpisów:2256) dodano 22.01.2013 21:12

Bardzo udana galeria -super foty 16,21 i 42-pozdrawiam.

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3650) dodano 30.08.2010 10:21

Czysta egzotyka, a ja egzotykę bardzo lubię:-)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5305) dodano 29.08.2010 23:04

Ciekawe.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!