m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (38):

 
Damaszek. Podobno każdy człowiek w świecie ma dwa domy: jeden tam gdzie jego miejsce, drugi w Syrii... chociaż mi jest trudno się z tym zgodzić. Wieża cytadeli w Damaszku i swawolny (delikatnie mówiąc) ruch uliczny. Zachodnie wejście do najpopularniejszego i najbardziej rozpoznawanego rynku w Damaszku, Souq al-Hamadiyeh. Żelazne zadaszenie Souq al-Hamadiyeh z dziurami po kulach samolotów francuskich z 1925 r.
Widok z Souq al-Hamadiyeh na pozostałości zachodniej bramy rzymskiej świąŧyni Jowisza i znajdującego się w jej miejscu meczetu umajjadzkiego. Wspomniana wcześniej dawna wschodnia brama świątyni Jowisza. Południowo-zachodni minaret meczetu Umajjadów.
Meczet umajjadzki. Kolejne ujęcie w ramach kompleksu meczetu umajjadzkiego. Po lewej stronie Kopuła skarbu (Qubbat al-Khazna), w której wykorzystano osiem oryginalnych rzymskich kolumn. Wewnątrz meczetu umajjadzkiego. Grobowiec z relikwiami Jana Chrzciciela
Grobowiec Saladyna Uliczki starego miasta w Damaszku Meczet al-Fathiyyeh Medreseh. Szkoła koranu założona w 1742 r. Standard w Damaszku (i nie tylko). Wąskie chodniki i zakorkowane ulice. W oddali ledwie widoczna Wschodnia brama (Bab esh-Sharqi).
To już definitywne chrześcijanśka część starego Damaszku Antyczny łuk rzymski nad jedną z najstarszych ulic Damaszku - Via Recta (Prosta droga). Obecnie ulica delikatnie omija łuk :) Portyk nad Khan As'ad Pasha (1749 r.). Niestety kiedy byłem w tej okolicy z aparatem wrota były zamknięte. Oczywiście gdy przyszedłem bez aparatu było wręcz przeciwnie.
Wewnątrz kaplicy (kościoła) Ananiasza, pierwszego biskupa Damaszku Old Damascus Restaurant
Tak wygląda damaszczeńska codzienność (zdjęcie z taksówki)... ... a tak ją sobie wyobrażamy. Wystarczy wyjechadz kilkanaście kilometrów za miasto.

najbliższe galerie:

 
Damaszek - meczet Umajjadów
1pix użytkownik kikulisko odległość 0 km 1pix
Syria
1pix użytkownik robertyeovil odległość 1 km 1pix
Damasceński piekarnik
1pix użytkownik achernar-51 odległość 1 km 1pix
Damaszek (Syria)
1pix użytkownik romario odległość 2 km 1pix
Syria.  Damaszek.  Medyna i Pałac Azima.
1pix użytkownik strabsenfilm odległość 3 km 1pix
Syria - Damaszek
1pix użytkownik stewal odległość 3 km 1pix

komentarze do galerii (1):

 
magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3657) dodano 03.09.2010 11:57

5 i 6 fajne, choć mało ostre. Pozdrawiam:-)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!