m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (40):

 
Ja, księżniczka i nasz great house :) Wygląda na to, że druga połowa sierpnia to już czas po sezonie. Mimo to jeszcze sporo namiotów było. Należąca do ośrodka łódź. Znajdujące się na terenie kempingu prywatne łódki. Kościół w Balatonfured.
A ten budynek to prawdopodobnie szpital. Ten węgierski język :-) Jadąc dookoła jeziora przystanąłem na chwilę przy muzeum sprzętów wojskowych. Czegoś takiego chyba nikt nie chciałby oglądać w akcji. Okolice Balatonu słyną z winnic i win tu produkowanych. Uprawa winogron. Nadawały się już do spożycie, sprawdziłem.
Jak czysto i ekologicznie zarabiać pieniądze. Pole golfowe to jest to. Rzeka Zala. Łódki podobne do tych nad Biebrzą. Należy się posilić Na Węgrzech jest to prawdziwa loteria. Na szczęście poniżej był opis w języku angielskim :-) Wychodzi na to, że ulubionym sposobem spędzania czasu przez Madziarów jest łowienie ryb i beztroska kąpiel.
Trzeba przyznać, że dzieciaki raczej się tu nie nudzą. Balaton przy południowym skraju. Mapa jeziora i mojej trasy. Część drogi sobie skróciłem korzystając z promu. Koszt 5 euro. Księżniczka na promie. Całkiem spory ruch tam był.
Była piękna pogoda a na jeziorze sporo żaglówek. Dużych i małych. Po drodze mijałem takie platformy. Przeznaczone są chyba przede wszystkim dla wędkarzy. Było bardzo ciepło a na kąpieliskach mnóstwo ludzi. Na koniec wycieczki odwiedziłem marinę w Balatonfured.
Było w niej bardzo dużo łodzi, zarówno małe łódki wędkarskie jak i duże motorowe jachty. Znalazł się nawet kuter z demobilu. Mimo, że sezon miał się ku końcowi na deptaku było sporo ludzi. Neptun???
Jezioro zostało opanowane przez łabędzie. Tylko samotny statek wycieczkowy czekał na swoich klientów. Niedziele spędziłem na błogim nicnierobieniu. Kempingowy stateczek zabiera żaglówki na regaty.

najbliższe galerie:

 
Balaton troche inaczej ale jak uroczo...
1pix użytkownik marek odległość 4 km 1pix
Balaton czy Meksyk, czyli kolorowy zawrót głowy!
1pix użytkownik pesteczka123 odległość 5 km 1pix
Balaton północny - Tihany i Balatonfüred
1pix użytkownik pesteczka123 odległość 7 km 1pix
WĘGRY. Nad Balatonem.
1pix użytkownik caprio72 odległość 10 km 1pix
Veszprem
1pix użytkownik dnaniel odległość 13 km 1pix
Balaton południowy - Balatonföldvár, Siofok i Balatonlelle
1pix użytkownik pesteczka123 odległość 13 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
oli użytkownik oli(wpisów:144) dodano 30.09.2011 21:00

Poczułem przyjemny zapach spontaniczności;)

abek55 użytkownik abek55(wpisów:94) dodano 17.12.2010 15:24

Piekne zdjecia ale wycieczka do pozazdroszczenia !!

pesteczka123 użytkownik pesteczka123(wpisów:1556) dodano 06.09.2010 12:10

Fotka 36 to stojące na początku promenady pomniki rybaka i przewoźnika, które stały się symbolem miasta, jako ze były to najczęściej wykonywane kiedyś zawody w tej okolicy.
Z ogromnym zainteresowaniem przeczytałam opis Twojej wyprawy. Muszę się podpisać obiema rękami pod zdaniem: "że tak ostrożnie jeżdżących kierowców chyba jeszcze nie widziałem". Na Węgrzech chyba pierwszy raz w życiu widziałam, że kierowca bmw, czy audi bez problemu przepuszcza skodę i to w dodatku wjeżdżającą z podporządkowanej i nie stara się rozjechać każdego pieszego :)) Bardzo fajna wyprawa. Spontaniczność to jest to!

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 06.09.2010 11:34

Fajna galeria i ciekawie opisana :)
Miło się zwiedzało
Pozdrawiam :))

maskonur użytkownik maskonur(wpisów:71) dodano 05.09.2010 22:30

Ciekawy wstęp,galeria zachęca do odwiedzin tego miejsca. Rzeczywiście,dla dzieci fajna sprawa. Sam mam małego szkraba,pewnie skorzystam i za rok pojade. Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!