m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (35):

 
Samolot bułgarskich linii lotniczych Airbus 320.
Lot z Wrocławia do Burgas trwał około 2 godziny. Młodzi piloci wyraźnym angielskim informowali o parametrach lotu. Na pokładzie samolotu był komplet pasażerów. Wylot  z Wrocławia około pierwszej w nocy. Wschód słońca oglądaliśmy już z okna hotelu w Słonecznym Brzegu. Widok na Morze Czarne .Rzadko spotykane położenie między górami a morzem powoduje, że tutejszy klimat leczy wiele chorób przez cały rok. Jest tu jedyne w całej Bułgarii Sanatorium Morskie. Nad brzegiem morza pełno kawiarenek. Przy restauracjach znajdują się loże w których można wykupić miejsce. To nasz hotel Amphibia. Widok na największy basen przy hotelu i na barek, w którym można było kupić drinki i piwko.
W Słonecznym Brzegu obowiązywała promocja happy hours - płacąc za jednego drinka drugiego otrzymywało się w prezencie.
Widok na największy basen przy hotelu. Basen hotelowy to raj dla lubiących pływać. Plaża w Słonecznym Brzegu jest piaszczysta i wygodnie się chodzi po tym piasku - widać leżaki z parasolami - niestety płatne. za każdy leżak 7 leva (14 zl) + parasol też 7 leva. Słoneczny brzeg to najstarszy oraz zarazem największy kurort w Bułgarii. Położony jest on 36 kilometrów od miasta Burgas (lotnisko). Widok na nocny Nesebyr. Kładka z drewna prowadzi z hotelu nad brzeg morza. Drogą wzdłuż morza idziemy do Nessebar.
Morze Czarne jest bardzo słone. W całej miejscowości powstało ponad 200 klasowych hoteli, a plaża ciągnie się przez ponad 6 kilometrów. Największa grupą turystów odwiedzających Słoneczny brzeg stanowią Niemcy, Brytyjczycy, Skandynawowie, Polacy, Czesi oraz Słowacy. Wjeżdżając w nocy do kurortu będziecie mieć wrażanie jakbyście przybywali do Las Vegas, gdyż widać będzie kilkunastopiętrowe hotele oraz ogromną ilość świateł. Wygląda to bardzo imponująco. Słoneczny Brzeg to długa plaża i setki hoteli. Piękna panorama Słonecznego Brzegu. Hotele prawie nad samym morzem. W drodze do Nesebar.
Dodatkowe atrakcje na plaży - przelot spadochronem który jest ciągnięty motorówką. To muszą być niezłe widoki. To już Nesebar i restauracja na wodzie Do Nesebar można pojechać wieloma środkami lokomocji. Idziemy pieszo do Nesebyr należy do najpiękniejszych miast bułgarskich, którego starówka wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Wiatrak z XVII wieku. Nessebar położony jest na malowniczym półwyspie połączonym z lądem jedynie wąskim przesmykiem. Wyjątkowość miasta kryje się w fakcie, iż podziwiać w nim można zabytki sięgające najdawniejszych czasów. Znajdziemy tu pozostałości po starożytnych Rzymianach, Grekach, przepiękne cerkwie średniowieczne, fragmenty budowli tureckich.
Nesebyr to jedno z najstarszych osad w Europie. Przez 3000 lat historii miasto przechodziło z rąk do rąk. Po tych ziemiach stąpali Grecy, Rzymianie, Turcy, aż teraz wreszcie trafiły w ręce Bułgarów. Od 510 roku p.n.e. było to greckie miasto - kolonia Mesemwria. Znajdował się tam teatr i świątynia Apolla. Bite były monety ze złota, srebra i brązu. W 72 r. p.n.e.. miasto podbili Rzymianie. Stare Miasto znajduje się 850 metrów długości i 350 m szerokości. Neseber stracił 1 / 3 swojego terytorium, który zatonął w morzu. Resztki murów twierdzy można zobaczyć pod wodą około 80 metrów od brzegu. Do dziś pozostały na zachodniej ścianie bramy, które broniły miasta. Ruiny w Nesebar, wewnątrz dziewczyna grała pięknie na skrzypcach. Pan grający na ruinach na  kobzie. Do najciekawszych zabytków miasta należą siedziby z XVIII-XIX wieku reprezentujące typ domu czarnomorskiego. Na parterze wykonanym z kamienia znajdują się magazyny i pomieszczenia gospodarcze, natomiast na górnych kondygnacjach znacznie wysuniętych nad ulicą mieszczą się pokoje.
Jedna z wielu restauracji z widokiem na morze. Było bardzo tanio. Pojadłam dużo ryb. Krab tutaj jeszcze żywy, ale zapewne niedługo. chętnych do jego zjedzenia nie brakowało.. Ten wrak statku jest remontowany z przeznaczeniem na kawiarnie. Wschód słońca nad Morzem Czarnym. Żegnaj  Słoneczny Brzegu.
Nie wrócę tutaj, bo jest jeszcze tyle pięknych miejsc do zobaczenia.

najbliższe galerie:

 
Bułgaria .  Rok 2014 ,  Burgas lotnisko .
1pix użytkownik warusek odległość 1 km 1pix
Burgas & Neseber
1pix użytkownik keith_1989 odległość 4 km 1pix
Burgas
1pix użytkownik wanieczka odległość 6 km 1pix
VeloTour2014-bałkańskie wybrzeże Morza Czarnego cz 1
1pix użytkownik artcze odległość 8 km 1pix
Bułgaria 2014
1pix użytkownik shell odległość 8 km 1pix
Bułgaria 2008
1pix użytkownik mironel odległość 15 km 1pix

komentarze do galerii (8):

 
irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3055) dodano 21.03.2014 09:13

też mi się podoba to urokliwe miejsce o ciekawej architekturze...

traveleum użytkownik traveleum(wpisów:25) dodano 14.11.2012 19:04

Piękny hotel. Szkoda, że nie ma zdjęcia pokoju... i parkingu.

ak użytkownik ak(wpisów:6366) dodano 21.09.2012 12:34

wspaniała pamiątka

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7578) dodano 08.04.2012 22:16

W Słonecznym Brzegu byłem 5 lat temu. Muszę przyznać, że jeśli chodzi o wypoczynek, to bardzo mi się tam podobało. Plaża była rewelacyjna. Fakt, że ludzi było sporo, ale to mi nie przeszkadzało. Ogólnie wakacje były udane, no pomijając może to, że słońce mnie za bardzo przypiekło i w ostatni dzień z poparzoną stopą trafiłem do szpitala.
Pozdrawiam.

elise użytkownik elise(wpisów:981) dodano 09.09.2010 09:25

Słoneczny Brzeg jest dla spragnionych słońca i ciepłego morza. Wadą jest mnóstwo turystów, pełno straganów i nachalnych sprzedawców.

marioli użytkownik marioli(wpisów:1031) dodano 09.09.2010 08:58

Ogladałam trochę zdjęć z miasta Nesebyr i za każdym razem zastanawiam się, co się tam może podobać ?

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2091) dodano 08.09.2010 21:47

Piękny ten wschód słońca nad Morzem Czarnym i wiatrak fajny :) Pozdrawiam Elise

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 08.09.2010 20:52

Masz rację, nie wracaj. Jest tyle piękniejszych miejsc.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!