m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Wśród winnic i sadów owocowych, a nawet palm, nad brzegiem Jeziora Bodeńskiego leży miasteczko Meersburg jest niewielkie, ale może poszczycić się bogatą historią. Ale przede wszystkim miasteczko jest piękne. W dodatku pięknie położone,
Bowiem w miejscu, gdzie leży Meersburg brzegi jeziora Bodeńskiego są wysokie i dość strome. Wyraźny jest podział między Dolnym i Górnym Miastem. Czuje się go w nogach, kiedy trzeba pokonać kilkadziesiąt schodków, aby dostać się z części portowej miasta do Miasta Górnego. Ale te widoki rekompensują trud. Wysokie zbocza i specyficzny klimat stwarzają dobre warunki do uprawy winorośli. W okolicach Meersburga produkuje się około 1 miliona litrów wina rocznie.
Nie ma problemu z degustacją - wystarczy wejść do pierwszej napotkanej winiarni - a jest ich sporo. Ale nie wina były jedynym powodem, dla którego przyjechałam do Meersburga. Przeczytałam w moim przewodniku, że Meersburg to jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Niemczech. Jak przystało na średniowieczne miasto - dostać się do niego można było jedynie bramą. Górna Brama została wybudowana w 1300 roku, jest częścią średniowiecznych fortyfikacji.
Za bramą ukazuje nam się plątanina ulic, piękne domy, bogactwo kolorów i form. Atrakcji jest tak dużo, że nie wiem w którą stronę iść. Chciałoby się zajrzeć w każdy kąt. Przejść każdą ulicę, ale tak się nie da. Poruszam się więc po mieście intuicyjnie. Intuicja mnie nie zawodzi, bowiem moim oczom ukazauje się stary zamek, który pamięta czasy Ottona III !!!
Zamek został wybudowany w 988r.  i jest najdłużej zamieszkałym zamkiem w Niemczech. Zamek otoczony jest fosą. Do zamku można się dostać jedynie przez drewniany most. W fosie znajduje się młyn. Dzisiaj nie robi się w nim mąki.
Można natomiast tutaj zamieszakać. Bo został zaadaptowany na pensjonat. Zwiedzanie się rozkręca - widzę już nowy zamek. Budowę nowego zamku ukończono w 1750r. Był siedzibą książąt-biskupów Konstancji. Kiedy nacieszymu się już widokami roztaczającymi się z tarasów widokowych Górnego Miasta
trzeba zejść do Miasta Dolnego, i pospacerować trochę po promenadzie. Wzdłuż brzegów jeziora, równolegle do promenady ciągnie się główna ulica miasta. Otaczają ją z obu stron elegenackie domy, lokale na parterach zostały całkowicie przystosowane na przyjęcie turystów. Ulicę z jednej strony zamyka Brama - jest to druga brama miasta tzw. Dolna. Z drugiej zaś strony ulica wychodzi na port.
Port jest niewielki, ale widoki zarówno na Górne, jak i na Dolne Miasto są niepowtarzalne. Jest jeszcze coś, co przykuwa naszą uwagę w porcie. Z bliska wygląda jeszcze bardziej abstrakcyjnie. Dopełnieniem uroczego miasta są latające cepeliny!!!
Cóż chcieć więcej. Mogłabym tutaj mieszać, pomimo tłumu turystów, przelewających się przez to maleńkie, niespełna 6 tys. miasteczko.

najbliższe galerie:

 
Konstancja i Jezioro Bodeńskie.
1pix użytkownik szarykot odległość 6 km 1pix
. . . na majowy spacer po Wyspie Kwiatów zapraszam. . .
1pix użytkownik irena2005n odległość 6 km 1pix
Wyspa Mainau
1pix użytkownik muzelea odległość 6 km 1pix
Konstanz
1pix użytkownik calanchoe odległość 9 km 1pix
Jezioro Bodenskie
1pix użytkownik travis odległość 10 km 1pix
Niemcy -  Friedrichshafen
1pix użytkownik marioli odległość 16 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
whisky1979 użytkownik whisky1979(wpisów:124) dodano 25.06.2013 18:40

Ładnie położone to miasteczko.Pozdrawiam

tereza użytkownik tereza(wpisów:3878) dodano 20.09.2010 13:02

Urocze miasteczko i fajnie je zaprezentowałaś.Pozdrawiam:)

mimi użytkownik mimi(wpisów:86) dodano 19.09.2010 22:57

Przyjemnie sie oglądało: ładne zdjęcia + ciekawy komentarz :) pozdrawiam

dispar użytkownik dispar(wpisów:5391) dodano 19.09.2010 21:27

Fajnie przedstawione. Jadę. 36 i 47 bardzo podobające. Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!