m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (18):

 
Zdjęcia przedstawione w tej galerii, w większości były już przeze mnie prezentowane w kilku osobnych galeriach poświęconych Słowenii. Są już dość stare, bo pochodzą z mojego kilkudniowego pobytu w Alpach Julijskich w sierpniu 2006r. Postanowiłam je ponownie pokazać, bo z tego malowniczego zakątku Europy, jest nadal stosunkowo mało zdjęć. Dwa poprzednie zdjęcia i dwa następne - to malowniczy droga, którą trzeba przebyć, aby dojść do szlaku wiodącego na Triglav - najwyższy szczyt Słowenii.
A to już podnóża Triglavu. Szlak na szczyt (wysokość 2864 m. n.p.m) jest dość trudny - trzeba mieć dobrą kondycję i przede wszystkim umiejętności wspinania po alpejskich szczytach.  Śnieg w sierpniu leży nawet na wysokości do której z łatwością można dojść. Dla mnie Triglav jest nie do zdobycia. A to już słynna mamucia skocznia narciarska Letalnica w dolinie Planica. Jest to najwyższa skocznia narciarska na świecie.
W porównaniu ze skoczniami, które oglądałam w Niemczech - jest bardzo archaiczna i zaniedbana. Przenosimy się teraz do miejscowości Bled. Bled to bardzo malownicza miejscowość z pięknym jeziorem, wokół którego prowadzi spacerowy szlak (jezioro można obejść spacerkiem w jakieś 2 godziny) Pośrodku jeziora znajduje się niewielka wyspa z kościołem. Zaś na wysokiej stromej skale góruje średniowieczny zamek. I jak tu się nie zakochać w takim miejscu.

najbliższe galerie:

 
Alpy Julijskie - Debela Peč
1pix użytkownik surykatka odległość 2 km 1pix
W drodze na Istrię
1pix użytkownik mlochowskijacek odległość 2 km 1pix
Triglav
1pix użytkownik andred odległość 6 km 1pix
   SŁOWENIA - REKONESANS
1pix użytkownik harmony odległość 8 km 1pix
Alpy Julijskie
1pix użytkownik bartekplk odległość 9 km 1pix
Osobliwości Triglavskiego Parku Narodowego i okolic
1pix użytkownik surykatka odległość 9 km 1pix

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!