m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Zapraszam na wycieczkę po moim mieście. Wyszukałam troszkę informacji, żeby zachęcić Was do zwiedzania. Park Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza znajduje się na tyłach gmachu sejmu i przez skarpę wiślaną schodzi aż do brzegu Wisły. Fontanna „Kolorowa” wykonana z piaskowca ma kształt kwiatu. W każdym płatku zamontowane są reflektory, które wieczorem zmieniają barwę światła w kolejne kolory tęczy, podświetlając strumienie wodne. Szerokie schody wiodą z parku w stronę Placu Trzech Krzyży. W kierunku Wisły, poniżej skarpy promenada prowadzi do Pomnika Chwała Saperom Główna część pomnika to monument symbolizujący eksplozję miny (sześć siedemnastometrowych pylonów ustawionych w okrąg) i postać sapera rozbrajającego minę.
Napis na pomniku: Wolna Warszawa nigdy nie zapomni tych, którzy trudem swym i krwią pierwsi rozpoczęli dzieło jej odbudowy (z rozkazu Naczelnego Dowódcy WP nr 39 z 14 III 1945 roku). Druga część pomnika to żelbetowy słup wbity w dno rzeki, przy wejściu do portu czerniakowskiego. Na słupie znajdują się postaci trzech żołnierzy wbijających pal. Most Świętokrzyski - to pierwszy most wantowy zbudowany w Warszawie na Wiśle, otwarty 6 października 2000 roku. Łączy Powiśle z Pragą Północ w okolicach Portu Praskiego. Budowa mostu trwała 2 lata, a całkowity koszt zamknął się w kwocie ok. 160 mln. zł. Most razem z wiaduktem ma długość 479 metrów, po dwa pasy ruchu w każdą stronę i dwa pasy dla pieszych i rowerzystów.
Roztacza się z niego ciekawy widok na warszawską starówkę. Konstrukcja wantowa, wsparta jest na 90 metrowym pylonie, do którego zaczepiono 48 lin podtrzymujących płytę mostu. Pylon stoi na prawym brzegu Wisły  zaś po lewej stronie wsparty jest na dwóch podporach osadzonych w dnie. Wewnątrz północnej nogi pylonu znajduje się winda konserwacyjna. Most  składa się wraz z wiaduktami dojazdowymi z siedmiu przęseł. Widok na most kolejowy.
Pomnik Syreny odsłonięty został w kwietniu 1939. Modelką Ludwiki Nitschowej była poetka Krystyna Krahelska, jej twarz na pomniku została nieznacznie zmieniona. Gmach BUW - Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego Nowoczesne budynki w sąsiedztwie BUW Otwarte 12 czerwca 2002 r. ogrody BUW rozciągają się na powierzchni ponad 1 ha, a roślinność zajmuje w nich ponad 5000 m2. Ogród górny jest jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Rośliny posadzono na 30 - centymetrowej warstwie ziemi przykrywającej dach. Cały ogród podzielono zaś na kilka części.
Różnią się one kolorem, formą i nastrojem. Wszystkie połączone są ścieżkami, mostkami i pergolami, które tworzą na dachu budynku pełen przytulnych zakamarków, fantastyczny labirynt. Tym razem zwiedzamy dolną część ogrodu. Rozległa przestrzeń jest  urozmaicona. Pod pergolą znajduje się sztuczny kamień z kaskadą. Poszczególne części są połączone strumieniem (także z przerzuconymi przezeń kładkami).
Ogrodowy staw jest zarybiony. Wiadukt Stanisława Markiewicza to secesyjny wiadukt-ślimak po którym ulica Karowa schodzi ze skarpy na Powiśle. 
Wiadukt nosi imię Stanisława Markiewicza, lekarza i higienisty, jednego z założycieli Warszawskiego Towarzystwa Higienicznego. Zbudowany został w latach 1902-1905. Projekt konstrukcji wykonał inż. K. Sommer, a Stefan Szyller i Jan Woydyga zaprojektowali wystrój rzeźbiarski. Tradycyjnie odbywały się na nim odcinki specjalne rajdów samochodowych, przede wszystkim Rajd Barbórki. Pod wiaduktem mieści się Galeria Karowa. Krakowskie Przedmieście - tablica na Pałacu Prezydenckim...
... i obrońcy krzyża rozlokowani naprzeciwko pałacu, obserwowani przez tłumek gapiów. Pomnik Adama Mickiewicza, wzniesiony według projektu Cypriana Godebskiego, odsłonięty został 24 grudnia 1898 roku w 100 rocznicę urodzin poety. Zamek Królewski... i leżący u jego podnóża późnobarokowy Pałac pod Blachą. Jednym z jego mieszkańców był książę Józef Poniatowski, któremu pałac podarował król Stanisław August Poniatowski. Obecnie mieści ekspozycję kobierców Fundacji Teresy Sahakian oraz wnętrza poświęcone ks. Józefowi Poniatowskiemu. Zejście z Placu Zamkowego w stronę Mariensztatu.
Rynek Starego Miasta Stare Miasto stanowi jedyny na świecie (w tej skali) obszar planowej i dokończonej odbudowy terenu zabytkowej zabudowy miejskiej po katastrofalnych zniszczeniach sięgających około 90% Rekonstrukcja została opracowana na podstawie zachowanych wizerunków Warszawy, w tym obrazów Canaletta. Wykorzystano też zachowane fragmenty fasad itp. Układ wnętrz został w większości zmieniony i unowocześniony. Trasa W-Z - wlot tunelu, który biegnie pod Krakowskim Przedmieściem, ul. Senatorską i Miodową... ...i okoliczne budynki. Pomnik Bohaterów Warszawy 1939-45 - został zaprojektowany przez Mariana Koniecznego.
Pomnik przedstawia boginię zwycięstwa Nike jako symbol walczącej Warszawy.
Odsłonięty został w 1964 r. na Placu Teatralnym, w miejscu gdzie obecnie znajduje się odbudowany Pałac Jabłonowskich. W 1997 rzeźbę umieszczono przy Trasie W-Z na nowym cokole o wysokości 14 metrów. Koniec spaceru na Placu Bankowym

najbliższe galerie:

 
Warszawa jakiej nie znacie.
1pix użytkownik raptorek odległość 0 km 1pix
WARSZAWA - MIGAWKI.  CZERWIEC 2018
1pix użytkownik wo odległość 0 km 1pix
spacer po Warszawie
1pix użytkownik travis odległość 0 km 1pix
1.4. Warszawa
1pix użytkownik kacpi odległość 0 km 1pix
Taka Warszawa
1pix użytkownik lala odległość 0 km 1pix
WARSZAWA W MOIM OBIEKTYWIE 3
1pix użytkownik afrodyta odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (21):

 
mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6131) dodano 28.11.2010 19:32

MArgo : Jeśli BUW podobał Ci się na fotkach to na pewno nie rozczarujesz się na miejscu. Dziękuję i pozdrawiam :)

margo użytkownik margo(wpisów:2555) dodano 28.11.2010 17:46

Rzadko bywam choć raczej nie mam zbyt daleko.
Jeśli jednak los by mnie tak zagnał to koniecznie muszę zobaczyć ogrody BUW. Podobały mi się. Pozdrawiam

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7169) dodano 21.10.2010 09:35

Mgfoto, nie ma sprawy, czuję sie pozdrowiona i doceniona za moje czołganie :-) Nigdy nie miałam ochoty,żeby zamieszkać w Warszawie, ale odwiedzać rodzinę, przyjaciół to co innego... znam ludzi, którzy mimo swojej "przyjezdności" bardzo dobrze sobie tam radzą, ba, mogliby być dobrym przykladem dla niejednego warszawiaka....
Pipol - byłbyś dobrym choreografem :-)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6131) dodano 21.10.2010 09:17

Surykatka, przepraszam i proszę o wyrozumiałość. Nie spędzam tu za wiele czasu i może zbyt wybiórczo reaguję na komentarze.

Rdzennych warszawiaków jest podobno mniej niż 30 % więc coraz mniejszy wpływ mają na to co dzieje się w stolicy.
Nie można też przesądzać, że wszyscy przyjezdni obniżają jakość.Prawda jak zwykle leży gdzieś pośrodku...
Sam fakt czołgania się w słusznej sprawie zasługuje na szacunek!!!
Mimo to muszę też przyznać rację Pipolowi.
Na pewno niełatwo przyjechać do Warszawy i utrzymać się tutaj. Ale nie każdy sobie z tym radzi. Często być albo nie być warszawiakiem zależy od działania wg schematu "za wszelką cenę". W wielu sytuacjach rodzi to zachowania, które obniżają standardy, kulturę, komfort pracy itp. Niestety spotykamy się z tym na na każdym kroku i niestety jest to bardziej widoczne i dokuczliwe niż pozytywne przykłady.
Pozdrawiam serdecznie


pipol użytkownik pipol(wpisów:9010) dodano 21.10.2010 09:11

a powinno być odwrotnie !!!! :)))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7169) dodano 21.10.2010 09:07

do kanału :-))))))))

pipol użytkownik pipol(wpisów:9010) dodano 21.10.2010 08:57

I gdzie się doczołgalaś ?

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7169) dodano 21.10.2010 08:37

Ja jako przyjezdna od czasu do czasu, pewnie nie tworzę żadnej jakości :-) i widzę,że nikt nie ma takich doswiadczen jak ja i nawet pozdrowić mnie nie chce autorka ;-( a ja się czołgałam w słusznej sprawie :-) teatr pantomimy to był z okazji którejś okrągłej rocznicy Powstania Warszawskiego ...

pipol użytkownik pipol(wpisów:9010) dodano 21.10.2010 08:29

Niestety nie wszyscy przyjezdni tworzą nową (dobrą !!!) jakość.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6131) dodano 21.10.2010 00:17

Deszcz, nie zostałeś źle zrozumiany, po prostu trochę pożartowałam... ;)
Pozdrawiam

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 21.10.2010 00:00

... to cytat z piosenki I. Santor, ktory jest przenośnią. Nie ma nic wspólnego z Tobą, a Twoim bohaterem. Warszawą. Warszawa jest dzisiaj coraz większą sypialnią dla przyjezdnych z całej Polski i Świata, którzy tworzą nowa jakość. To procentuje i daje szanse rozwoju. Przepraszam, jeżeli zostałem źle zrozumiany. Pozdrawiam serdecznie.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6131) dodano 20.10.2010 23:40

Dzięki!
Nie wiem czy to komplement, ja jestem miejscowa... :)))

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 20.10.2010 23:33

... gratuluję. Twoja najlepsza propozycja z tych, które widziałem. " Najpiękniejsze warszawianki są przyjezdne"... i jest ICH coraz więcej!

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6131) dodano 20.10.2010 22:53

Mieczysaw : Przychylam się do Twojego zdania. Warto promować swoje otoczenie. Warszawiacy mają chyba trudniejsze zadanie bo stereotypy na temat stolicy zakorzeniły się mocno. Warszawa wcale nie jest taka brzydka jak czasem słyszę, wręcz przeciwnie - pięknieje z roku na rok. Mam nadzieję, że udaje mi się to pokazać :)

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2098) dodano 20.10.2010 18:53

Piękny spacer po Warszawie.Pokazałaś mi wiele miejsc ,w których nie byłem.Zdjęcie 25 najbardziej mi się podoba.Uważam,że każdy z obieżyświatów powiniem pokazać swoje miejsce zamieszkania,bo któż inny może to lepiej zrobić.Pozdrawiam

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7169) dodano 20.10.2010 17:33

Na Rynku Starego Miasta, to ja się kiedyś czołgałam - autentycznie :-) czy ktoś ma jeszcze takie doświadczenia? :-)))) pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6131) dodano 20.10.2010 11:01

Dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam wszystkich odwiedzających :)

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3650) dodano 20.10.2010 10:25

Ładne zdjęcia i miły spacer:-) Pozdrawiam

marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1971) dodano 20.10.2010 08:40

przyjemny spacer.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5349) dodano 20.10.2010 00:10

Most fotogeniczny. Fajne też ogrody biblioteczne. Pozdrawiam.

marcowadziewczyna użytkownik marcowadziewczyna(wpisów:1527) dodano 19.10.2010 23:16

Ciekawe masz spojrzenie ,podobał mi się ten jesienny spacer po Twoim mieście :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!