m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (27):

 
Pierwszą częć rozpoczęłam od lotniska, więc drugą rozpocznę dworcem kolejowym - widok od strony miasta Widok od strony peronów a wewnątrz, czyściutko i pachnąco!!! Lodołamacz Angara, jest to jeden z nielicznych zachowanych w Rosji zabytkowych lodołamaczy. Statek zamówiono w 1898 r. w stoczni w Newcastle. Rozłożony na części został dostarczony do Listwianki, gdzie w latach 1899-1900 przeprowadzono jego montaż.
Lodołamacz wraz z drugim, wiekszym promem-lodołamaczem Bajkał słuzył do przewożenia pociągów Kolei Transsyberyjskiej przez jezioro ... w czasach, gdy nie było jeszcze odcinka kolei wokół zachodniego końca Bajkału. Widok z lodołamacza Ulica Karola Marksa, zwana dawniej Bolszaja, to jedna z głównych arterii miasta, orzy niej też jest pomnik Lenina, a ... obok niego przechodząca wesoła grupka Na tej ulicy mieści się budynek dyrekcji Kolei Transsyberyjskiej, odresturowany w 2004 r.
Idąc dalej ulicą Karola Marksa widzimy Teatr Dramatyczny im. N.P. Ochłopkowa. Zaliczany jest do najwspanialszych tego typu budowli w Rosji. Stylistycznie nawiązuje do późnego klasycyzmu, choć w ornamentyce występują elementy barokowe. Budowę zakończono w 1897 r.
Okręgowe Muzeum Krajoznawcze, jedyny w Irkucku budynek w stylu pseudomauretańskim. Gmach wzniesiono w 1883 r. Na fryzie obiegającym budowlę znajdują się nazwiska 22 uczonych, zasłużonych badaczy Syberii i Azji, m. in. Jana Czerskiego Jan Czeeski (1845-1892). Zajmował się ssakami, dorywczo archeologią, prowadził także badania geologiczne. W 1877 r. wyruszył na 3-letnią ekspedycję dookoła Bajkału. Zebrane materiały umożliwiły mu sporządzenia mapy geologicznej wybrzeża. Nabrzeże Angary. Od 2003 r. stoi tu pomnik cara Aleksandra III, wielkiego protektora budowy Kolei Transsyberyjskiej.
Rzeka Angara ... my w kawiarence na wodzie w oczekiwaniu na ... zachód słońca! Tyle o Irkucku.

najbliższe galerie:

 
Irkuck
1pix użytkownik muczacza odległość 0 km 1pix
Irkuckie okna
1pix użytkownik dispar odległość 1 km 1pix
Rosja - Irkuck - Część I
1pix użytkownik kryjan odległość 1 km 1pix
SYBERIA - Irkuck
1pix użytkownik ulka odległość 3 km 1pix
Irkuck
1pix użytkownik wanieczka odległość 4 km 1pix
Irkuck i Bajkał
1pix użytkownik imod odległość 4 km 1pix

komentarze do galerii (1):

 
magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3649) dodano 16.11.2010 19:11

W pięknym budynku mieści się Muzeum Krajoznawcze. Irkuck zwiedziłam i mogę jechać dalej:-) Pozdrawiam serdecznie

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!