m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Zamek Królewski Wawel widoczny z mostu Dębnickiego. Wawel z Basztą Senatorską od strony ul. Bernardyńskiej. Brama pod Baszta Senatorska Widok zamku i murów obronnych od strony lu. Grodzkiej . Widok zamku od strony lu. Kanoniczej Stradom - Klasztor OO. Bernardynów z XV wieku. w którym znajdują sie relikwie Św. Szymona z Lipnicy.
Widok ulicy Grodzkiej w stronę Rynku Głównego. Fronton Kościoła Św. Andrzeja z klasztorem S.Klarysek. Po sąsiedzku fronton Kościoła Św. Piotra i Pawła w którym znajduje wie grób Kś. Piotra Skargi Kościoła Św. Andrzeja z klasztorem S.Klarysek. Kościoła Św. Piotra i Pawła projektu Pawła Baudartha z XVII w. Wylot ul.Grodzkiej z rynku w stronę Wawelu, z lewej strony widoczny Kościół Św. Wojciecha świątynia powstała w 2. połowie XI w.
Rynek Główny z Kościołem Mariackim i część Sukiennic.
Sukiennice - Attyka od strony wschodniej Sukiennice strona zachodnia. Nowa iluminacja dodaje sukiennicom wyjątkowego splęndoru. Sukiennice pasaż główny. Sukiennice boczna brama wejściowa. Sukiennice - Attyka strona zachodnia.
Sukiennice pasaż strona zachodnia Detale Sukiennic. Sukiennice strona północna. Wieża ratuszowa - gotycka wieża z XIV wieku znajdująca się na Rynku Głównym w Krakowie, o wysokości 70 m. Rynek Główny z Wieżą ratuszowa i Sukiennice. Plac Szczepański Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, drugi najstarszy teatr w Polsce. Obok Teatru Narodowego w Warszawie i Teatru Wybrzeże w Gdańsku jest jedną z trzech narodowych scen dramatycznych, podlegających bezpośrednio Ministrowi Kultury.
Plac Szczepański górna część portalu Pałacu Sztuki Pałac Sztuki - gmach Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie przy Placu Szczepańskim 4. Pałac Sztuki epitafium poświęcone pamięci Janowi Matejce. Bazylika Mariacka w Krakowie.Jest kościołem gotyckim, budowanym w XIV i XV wieku. Kościół Mariacki - jeden z największych i najważniejszy, po Katedrze Wawelskiej, od 1962 posiada tytuł bazyliki mniejszej. Należy do najbardziej znanych zabytków Krakowa i Polski. Róg kamiennicy w Rynku Głównym a pl. Mariackim
Kościół św. Barbary i plac Mariacki Plac Mariacki - plac w Krakowie na Starym Mieście sąsiadujący z Rynkiem Głównym. Tylnia część nawy głównej Bazyliki Mariackiej . Plac Mariacki powstał po roku 1802 po likwidacji cmentarza parafialnego wokół Kościoła Mariackiego. Mały Rynek - Nazywany niegdyś Forum antiquum (Starym Rynkiem), Wandetą, Tandetą, a w drugiej połowie XVIII w. Rynkiem Rzeźniczym. Sukiennice
Ulica Floriańska - jedna z najważniejszych ulic na Starym Mieście w Krakowie.  Iluminacja jednej z kamienic przy ul. floriańskiej . Ul. Floriańska - Biegnie od północno-zachodniego narożnika Rynku Głównego do Bramy Floriańskiej i ma 335 m długości.  Brama Floriańska w Krakowie pochodzi z początku XIV wieku. Liczy od gałki hełmu 34,5 m wysokości. Brama Floriańska która zamyka od północy perspektywę ulicy Floriańskiej i prowadzi w kierunku kościoła św. Floriana. Barbakan - element średniowiecznego budownictwa obronnego, ważny składnik fortyfikacji miejskich, zazwyczaj w formie okrągłej, murowanej budowli wysuniętej przed linię murów obronnych i połączonej z bramą miejską za pośrednictwem osłoniętego przejścia.
Fragment Wieży Floriańskiej .Nad bramą wejściową znajdował się kiedyś orzeł zastąpiony w 1882 roku orłem piastowskim według projektu Jana Matejki. Wewnątrz znajduje się klasyczny ołtarz z początku XIX wieku z późnobarokową kopią cudownego obrazu Matki Boskiej Piastowskiej. Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie - otwarty 21 października 1893. Budynek teatru Słowackiego utrzymany jest w stylu eklektycznym z przewagą neobaroku. Iluminacja kamiennicy przy ul. Lubicz . Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego (dawniej/potocznie: plac Dworcowy) w pobliżu Starego Miasta, ...umieszczony pomiędzy Galerią Krakowską, starym budynkiem stacji kolejowej Kraków Główny, budynkiem poczty i hotelem andel's. Jego długość wynosi 145 m, a szerokość 115 m. 

DZIĘKUJE .

najbliższe galerie:

 
Kraków - migawki
1pix użytkownik mgfoto odległość 0 km 1pix
OBIEŻYŚWIAT - JAN PAWEŁ II NAJWIĘKSZY Z OBIEŻYŚWIATÓW
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix
Kraków nocą
1pix użytkownik baracuda77 odległość 0 km 1pix
Kraków
1pix użytkownik camel17 odległość 0 km 1pix
Nocny spacer po Krakowie
1pix użytkownik czupur odległość 0 km 1pix
Kraków 20 - Stare Miasto
1pix użytkownik popekpawel odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (13):

 
dreptak użytkownik dreptak(wpisów:1522) dodano 08.01.2017 21:37

zatęskniłam do K. patrząc na te fotki

kryjan użytkownik kryjan(wpisów:416) dodano 30.11.2010 00:01

Piękny ten Twój Kraków nocą!!!

moneeq użytkownik moneeq(wpisów:1090) dodano 18.11.2010 20:45

Krakow owszem, piekne miasto. Bez jakiejkolwiek dyskusji. Jakkolwiek piekne miasto...ja wyrozniam zdj 11 <za kadr i spojrzenie> oraz 16 <za klimat>

pozdrowienia

zuzka użytkownik zuzka(wpisów:143) dodano 17.11.2010 22:37

Ładny ten twój Kraków nocą!

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 17.11.2010 22:21

Kraków nocą widziałam tylko raz, kiedy przejeżdżając przez to miasto pogubiliśmy się i trochę pokrążyliśmy zanim odnaleźliśmy właściwa drogę. Niestety było już bardzo późno a my zmęczeni długa podróżą więc nie w głowie było nam wtedy zwiedzanie - a szkoda bo widzę, że nocny Kraków pięknie się prezentuje.
Pozdrawiam :)

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 17.11.2010 21:28

Mocar - dobrze że nocne - wreszcie.
Nad geometrią i perspektywą i jeszcze paroma rzeczami trza popracować
Najlepsze - barbakan jak dla mnie
Pozdrawiam

watcher użytkownik watcher(wpisów:1927) dodano 17.11.2010 20:25

Magda ; o jedno slabe zdjecie.
Juz go nie ma.

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3657) dodano 17.11.2010 20:21

Aaaa, czyli ja widziałam to zmienione już:-) Nie mogłam skumać, o co Watcherowi chodzi;-)

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3657) dodano 17.11.2010 20:19

Podobało mi się:-) 43 też mi się podobało:-) Pozdrawiam:-)

mocar użytkownik mocar(wpisów:2775) dodano 17.11.2010 20:12

Cześć wszystkim - dzięki za wizytę i komentarze i oceny. Watacher zmienione , tak zdjęcia wykonałem używając statywu. Pozdrawiam

watcher użytkownik watcher(wpisów:1927) dodano 17.11.2010 19:44

Czolem Mocar. Jest fajnie . Ze statywu robiles ?
43 wywal. Pozdrawiam.

alpina użytkownik alpina(wpisów:175) - Użytkownik usunięty. dodano 17.11.2010 18:37

O jak miło:) ... mieszkam w okolicach Krakowa od urodzenia i już zapomniałam jak Kraków pięknie prezentuje się nocą; zdjęcia piękne....pozdrawiam

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 17.11.2010 18:33

Nie miałam okazji oglądać Krakowa w ,,nocnej szacie'' i straszliwie żałuję,bo widzę że nocny Kraków jest piękny i tajemniczy.
Dziękuję za tę galerię,choć tak sobie mogę popodziwiać.
Pozdrawiam:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!