m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (42):

 
Po opuszczeniu Maskatu kierujemy się na południowy zachód Omanu. Większość terenu Omanu zajmują nagie góry. Przez góry Hajar dojeżdżamy do Nizwy. Nizwa jest pięknie położona w zielonej dolinie wypełnionej soczystą zielenią palm daktylowych. Do największych atrakcji turystycznych w Nizwie należy fort.
Fort jest jedną z najstarszych i największych twierdz w Omanie. Fort jest również jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków narodowych. Rządzący w XVII w.Sułtan Bin Saif Al Va'rubi wybudował w Nizwie wieżę i fort obronny. Przez długi czas Nizwa była siedzibą religijnego przywódcy Omanu czyli imama ( zazwyczaj godności imama i sułtana były rozdzielone ).Stąd Nizwa pełniła jakby rolę drugiej stolicy kraju. Fort w Nizwie posiada podobno największą w krajach arabskich okrągłą wieżę. W tle wieża meczetu.
W krajobrazie miasta obok fortu dominuje piękna kopuła sułtańskiego meczetu. Widok na Nizwę. Mury fortu. Odnowione zabytki decydują o tym,że Nizwa stała się po stolicy drugim w Omanie ważnym ośrodkiem turystycznym. Z murów fortu roztacza się wspaniały widok na domy o płaskich dachach i morze porastających dolinę palm daktylowych.
Będąc w Nizwie oczywiście nie można pominąć lokalnego targu. Można na nim kupić wyroby rękodzieła ludowego,a także oryginalne wyroby ze srebra i biżuterię beduińską,pełną oryginalnych zdobień. Na targu (souq ) w dalszym ciągu stukają tu młotki srebrników wyrabiających tradycyjne ozdoby i pochwy na zakrzywione noże-khandże.
Jadąc przez góry Jebel Akhdar i oazę w rozległej górskiej kotlinie wypełnionej  soczystą zielenią palm docieramy do ... ...Fortu Jabrin.
Fort został zbudowany w XVII w. Został postawiony jako letnia rezydencja,mimo,że miał formę i strukturę wojskowej twierdzy to nigdy temu celowi nie służył. Wewnętrzny dziedziniec imponuje architekturą. Fort Jabrin jest najlepiej odrestaurowany. Widok z fortu.
Wysuszone słońcem góry. Wystarczyła chwila ulewnego deszczu by wyschnięte rzeczki zamieniły się w rwące potoki. Mieszkańcy wybiegli z domów aby cieszyć się deszczem.

najbliższe galerie:

 
Oman- Nizwa
1pix użytkownik nakrancachswiata odległość 0 km 1pix
Oman-Nakhl Fort i Rustaq Fort
1pix użytkownik tereza odległość 60 km 1pix
Sułtanat Omanu
1pix użytkownik beata-zbychu odległość 71 km 1pix
Oman-Wadi Bani Khalid
1pix użytkownik tereza odległość 78 km 1pix
Oman
1pix użytkownik plan_podrozy odległość 114 km 1pix
Oman
1pix użytkownik ignac74 odległość 117 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
tereza użytkownik tereza(wpisów:3882) dodano 08.05.2017 13:36

Voyager747...pozdrawiam serdecznie:)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 29.04.2017 22:00

Chciałem pojechać do Omanu jak byliśmy w ZEA, ale zostawiliśmy paszport w wypożyczalni samochodów i kicha, a byliśmy przy granicy.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!