m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Była jesień. Zbierało się na deszcz kiedy powtórnie odwiedziłam miejsce niezwykłe... ...twierdzę   Besansone. Galerię z tejże twierdzy zamieszczałam już jakiś czas temu. To co chcę Wam pokazać dzisiaj różni się, chociażby ...temperaturą i wilgotnością powietrza:D A tak na serio-oszczędzę Wam dzisiaj historii (bo już było) i kilku szczegółów (bo także zamieszczałam).
Wybiorę się z Wami w miejsca do tej pory przeze mnie nie prezentowane... ...wieża kościelna była? O! ludzka naturo-są schody-no to trzeba wleźć! też tak macie? Tutaj to było akurat uzasadnione, bo... ...na dole widoki zapierały dech w piersiach.
Miasto jak na dłoni.A jest co podziwiać, bowiem Besansone rozlokowało się na kilku wzgórzach, które prezentowały się w płaszczyku jesieni wspaniale. Ech, ci Francuzi-nie dość, ze budowali praktycznie, to jeszcze jakże estetycznie:) O! Brama! no to trzeba zajrzeć co za nią?
A za bramą Zoo... Małpy urzędują w fosie, lwy w dawnych zabudowaniach koszarowych, a kozy? jak to kozy na dachach i murach obronnych:) Serio. No i ptaszyska różnorakie. Ten gość na przykład łaził między ludźmi i próbował zjeść im...sznurowadła.gustował szczególnie w kremowych i białych:))) Oprócz zwierzątek żywych wystawy ze zwierzątkami wczoraj jeszcze żywymi. Osobiście w wypchańcach nie gustuję,więc przemieszczam się dalej.
Ten pan, napotkany przy studni żywo gestykulując próbował chyba do czegoś namówić tych państwa. Może do głosowania NA, albo kupienia....nie wiem, bo ja po francusku głównie żene kompompa, a gościu mówił z szybkością teżewe. Chmurzyło się, chmurzyło... ...aż... ...lunęło! A lało, że hej! Cóż począć-w czasie deszczu dreptaki raczej się nie nudzą, raczej wynajdują ciekawe zajęcia, albo... wystawy.
A, że akurat przypadkiem napatoczyła się taka lokalna -regionalna -zajrzałam. Faaajnie. Kilka przedmiotów chętnie bym nawet adoptowała do swojego domku, ale chyba akurat było to niemożliwe. Cóż...skończyło się na oglądaniu.
Lało dalej, więc zajrzałm jeszcze do NOCTARIUM. Brrr...chyba drugi raz bym się nie dała namówić .Chomiki. myszy. Nocne motyle.No i inne mniej miłe żyjątka. Zapachy i widoki ...hmmm...ale szczurzy światek , nie powiem,  fascynujący. Podreptałam dalej. Zastanowiło mnie, co tak przegoniło młodego człowieka? Biegł, jakby samego.... ...ducha zobaczył! A może i zobaczył?
Trafiłam na wystawę dziwnych trumien. No i teraz nie wiem, czy były bardziej straszne czy bardziej śmieszne? W każdym bądź razie-na pewno kontrowersyjne. Bo kto z was chciałby np być pochowany w strączku?
Albo w (firmowym) korku futbolowym? Nooo...jeszcze gitara....ujdzie.... ...lew, wół... ...ale butelka coli? Toto to nawet nie wiem.-  trumna to czy całun? Hi, hi-dziwnie muszą wystawać te narty z kopczyka:)
Ale robić sobie JAJO z pogrzebu? Choćby i drewniane-lekka przesada:))) Tutaj coś dla bogatszych marzycieli.
I wersja dla mniej zamożnych.

Ech, świecie mój. Dobrej nocy życzę. 


Wasz Dreptak.

najbliższe galerie:

 
Francja: BESANCON/twierdza
1pix użytkownik dreptak odległość 1 km 1pix
Francja: Besancon
1pix użytkownik dreptak odległość 3 km 1pix
groty d`Oselle
1pix użytkownik dreptak odległość 17 km 1pix
Gy
1pix użytkownik dreptak odległość 26 km 1pix
Francja: Bussee le Gy
1pix użytkownik dreptak odległość 26 km 1pix
Vantoux i Bussee le Gy
1pix użytkownik dreptak odległość 26 km 1pix

komentarze do galerii (10):

 
ramzes użytkownik ramzes(wpisów:14) dodano 03.01.2011 17:58

Bywałem tu prawie co tydzien - mieszkając w BESANCON (mała poprawka..) przez rok..

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 25.11.2010 16:29

Bałam się tu zaglądać jak zobaczyłam tytuł,ale niepotrzebnie,bo galeria ciekawa a opowieść do niej w sam raz na przyjemne zwiedzanie wraz z Tobą.
Pozdrawiam:)

dreptak użytkownik dreptak(wpisów:1506) dodano 24.11.2010 22:16

sie bywa...
czasami...
hi hi hi:D

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 24.11.2010 20:31

... jak spojrzałem na " najbliższe galerie:" to koparka opadła. Toż to Twój matecznik czy gniazdo jakieś?... ile ja mam zaległości!!! Na tę chwilę zazdroszczę jak cholera. Gratuluję i pozdrawiam serdecznie. W towarzystwie trumien i szczurów to deszcz jeszcze nie był. Dreptak potrafi...

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3648) dodano 24.11.2010 10:53

Podobało mi się:-) Najbardziej wszystkie bramy i miasto z góry. O mokrym bruku nie wspominam, bo chyba ogólnie wiadomo, że w jego fotografowaniu jesteś mistrzynią. Pozdrawiam

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 23.11.2010 20:45

robi wrażenie - obieżyświatowa galeria. Pozdr

dispar użytkownik dispar(wpisów:5297) dodano 23.11.2010 20:24

Fajna relacja. Podobało się.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6125) dodano 23.11.2010 19:58

A jaka piękna okolica na 12, 13 :)

zuzka użytkownik zuzka(wpisów:143) dodano 23.11.2010 13:29

Ciekawe miejsca wydreptałaś

watcher użytkownik watcher(wpisów:1927) dodano 23.11.2010 09:21

Dobre foty , trumny , szury oraz paw...
Pozdrowienia.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!