m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Główna brama wejściowa do jaskiń Batu Caves Najwyższy na świecie 42 metrowy posąg boga Murugana Trzeba mieć dobrą kondycję żeby wejść po 272 schodach, które prowadzą do jaskiń Należy pamiętać, że trzeba z nich zejść, a są dość strome Na dzień dobry witają nas małpki, które nie wszystkie są takie miłe na jakie wyglądają... ...potrafią wyrwać nam batonika, owoc, czapkę lub... portfel. Ja akurat nie miałem takiego doświadczenia, ale inni owszem
Bogini Parvati podarowała synowi bogowi Murugan - lance, aby mógł pokonać nękającego ludzi demona Soorapadam. Zrobiła to zarazem w rocznicę jego narodzin. I to właśnie te dwa wydarzenia upamiętnia obchodzone w wielu krajach Thaipusam Pochód procesji odbywa się o poranku, wyrusza się spod świątyni Sri Mahamariamman w Kuala Lumpur i trwa około 8 godzin by dojść do Batu Caves Wierni składają ofiary bogom pod różnymi postaciami. Część zanosi dary, inni przekłuwają sobie różne części ciała, a jeszcze inni niosą dwumetrowe konstrukcje z pawich piór(tzw. Kavadi), które również przymocowane są za pomocą haków do ciała Jedną z form ofiary jest ogolenie głowy i nałożenie popiołu. Nawet najmłodsi biorą udział w tym zwyczaju
Bogato zdobieni wierni niosą zazwyczaj pojemniki z mlekiem, a inni wolą w bardziej masochistyczny sposób oddać cześć swojemu bogu Jaskinia jest jednym z najpopularniejszych hinduskich sanktuariów poza Indiami, oddany bogowi Murugan
W jaskinich można zaopatrzyć się w hinduistyczne pamiątki
W jaskini i jej okolicach możemy spotkać wielu hinduskich i nie tylko wiernych
Kolorowe mozaiki zdobiące jaskinie W okolicach jaskiń można powłóczyć się po całkiem przyjemnym parku
Posąg boga Murugana
Do Batu Caves warto przyjechać, a zwłaszcza podczas święta  Thaipusam

najbliższe galerie:

 
MALEZJA...THAIPUSAMT W BATU CAVES
1pix użytkownik deszcz odległość 1 km 1pix
Malezja w jeden dzień
1pix użytkownik karol odległość 6 km 1pix
PZ-MALEZJA.Batu Caves
1pix użytkownik irolek odległość 7 km 1pix
PZ-MALEZJA.Kuala Lumpur
1pix użytkownik irolek odległość 12 km 1pix
Kuala Lumpur
1pix użytkownik doracz odległość 13 km 1pix
Kuala Lumpur 1
1pix użytkownik muczacza odległość 14 km 1pix

komentarze do galerii (19):

 
magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3657) dodano 28.11.2010 20:59

Przez Was to ja nigdy nie zrobię swojej następnej galerii:-( Teraz będę już tylko pracować nad zdjęciami. Koniec tych miłych pogaduch;-)

raul użytkownik raul(wpisów:2030) dodano 28.11.2010 20:58

Maczacza !!! Wstydź się :) Nie przystoi damom serwować niczego poniżej Petrusa ... a etykieta Platonka, też taka niegustowna jakaś ... hi hi

raul użytkownik raul(wpisów:2030) dodano 28.11.2010 20:53

Absolutnie tak myśleć nie wolno Magdo, czekam na sygnał i wyruszamy ... bo tu się ostatnio coś zimno zrobiło, a straszą, że od jutra jeszcze zimniej ma być :)
Pozdrawiam serdecznie.

muczacza użytkownik muczacza(wpisów:241) dodano 28.11.2010 20:53

i tutaj muszę się zgodzić z Trotylem;)

Ps. Raul, proponuję... Platonka:)

trotyl użytkownik trotyl(wpisów:11) dodano 28.11.2010 20:46

,,dlatego, że oprócz Twoich wielkich podróży po różnych częściach świata i pięknych zdjęć, prezentujesz wysoki poziom kultury osobistej, której mógłby Ci pozazdrościć nie jeden Obieżyświat.,, Swiete słowa.

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3657) dodano 28.11.2010 20:44

No w końcu Raul:-) Już myślałam, że nie chcesz jechać z nami:-(

raul użytkownik raul(wpisów:2030) dodano 28.11.2010 20:40

Ja tu widzę, że się niezła impreza szykuje, dziękuję bardzo za wyróżnienie z przyjemnością dołączę do tak miłej ekipy :)
Whisky, to zawsze się pod ręką znajdzie, ale skoro Muczacza zarządził winko, to się muszę chyba za jakimś Petrusem rozejrzeć, co by reklamacji nie było, że niedobre :)
Pozdrawiam ;)

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3657) dodano 28.11.2010 20:08

Chyba podam adres, cobyście z tymi pysznymi trunkami nie błądzili;-)
Z mostkiem to przegiąłeś Muczacza;-)
Lubisz dawkować napięcie;-) Wytrzymam jeszcze kilka dni w niewiedzy, dokąd Cię poniosło;-)
Pozdrawiam
P.S. A tunezyjskie galerie to co? Pies?

muczacza użytkownik muczacza(wpisów:241) dodano 28.11.2010 19:59

wieDZ- naturalnie!

muczacza użytkownik muczacza(wpisów:241) dodano 28.11.2010 19:52

,,Oj zrobiło się słodko’’;)
Magdaleno wiec, że ,,Twoja miłość’’ jest odwzajemniona!. CZY CHCESZ ZE MNĄ CHODZIĆ? – (przepraszam, ale nie mogłem się opamiętać;)...i pomyśleć, że się kiedyś tak ,,gaiło’’ jak się chciało ,,wyrwać’’ jakąś pyszną niewiastę;), a tak na poważnie to jestem również zawstydzony i dziękuję za miłe słowa.
Wiem, że Ty wiesz, że oprócz Twoich ostatnich libijskich galerii obejrzałem wszystkie etiopskie i mogę się założyć, że gdybyś była milionerką to zaprosiłabyś do siebie te wszystkie głodne brzuszki i nakarmiła... bigosem, zalewajką, chlebem ze smalcem, goloną, homarem, udźcem z indyka w sosie bakłażanowym… ups chyba mnie poniosło;) - bo… widać, że pod tymi czarnymi okularami, kryją się oczy dobrej kobitki;)
Pamiętaj Magdaleno, żeby jechać dookoła świata należy być giętkim i gibkim i trzeba przynajmniej umieć zrobić mostek;) także nie wiem, czy spełniasz te dyrastyczne wymagania?
Już widzę Twoją minę jak w porze obiadu nagle słyszysz… dzwonek do drzwi… otwierasz, a tu Konwalia trzyma w ręku piwo, Raul trzyma wino, Deszcz nalewkę, a muczacza trzyma mleko i mapę świata! z pytaniem… NO JAK SPAKOWANA?:)
Obliczyłem, że 17 dni temu wróciłem i jeszcze nie przejrzałem wszystkich zdjęć – chyba jestem leniem, a tak na poważnie to nie samymi zdjęciami człowiek żyje.
Naturalnie zapomniałem;) gdzie mnie dalej poniosło z Kuala L.
Pozdrawiam wszystkich

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3657) dodano 28.11.2010 10:54

Muczacza,
To, co zostało napisane na tej stronie przeczytałam w czwartek. Poczułam się jednak tak dalece speszona, że… nie skomentowałam:-(
Jest dla mnie wielkim zaszczytem, że umieściłeś mnie na swojej „liście”:-) Nie wiem, czym sobie na to zasłużyłam, wiedz jednak, że odebrałam to jako ogromne wyróżnienie:-)
Pojechałabym z Tobą (i w tym składzie!) bardzo chętnie, bo… sympatia jest chyba wzajemna;-)
Moją zyskałeś najpierw marokańskimi boćkami (galerie z Maroka były pierwszymi spośród Twoich, które obejrzałam). A potem polubiłam Cię za całokształt:-) Za to, że bezinteresownie pokazujesz nam to, co widziałeś i co wzbudziło Twoje emocje i że masz w nosie oceny i komentarze:-)
Po tym „wyznaniu miłości” przejdę do konkretów: Kiedy ten wyjazd? Daj znać chociaż trzy dni wcześniej, żebym zdążyła się spakować;-)
Pozdrawiam i dawaj coś nowego, bo mnie ciekawość zżera dokąd Cię poniosło! Nie mogłeś przecież siedzieć w Malezji pięć i pół tygodnia;-) Obstawiam, że w Kuala miałeś przesiadkę w drodze do Australii;-)

d-b użytkownik d-b(wpisów:581) dodano 25.11.2010 19:33

Muczacza, oprócz galerii, bardzo nam się podobało to co zawarłeś w poniższych komentarzach, nie zmieniaj się, a odnośnie przedświątecznych marzeń, cóż dodać... niech się spełnią :-)
Pozdrawiamy.

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 25.11.2010 14:44

Muczczacza jestem za takim składem!!
Z Magdą i Deszczem/byleby nie padał/.Raul niezbędny do kompletu.
Pozdrawiam-)

muczacza użytkownik muczacza(wpisów:241) dodano 25.11.2010 14:27

Konwalia jak będę kiedyś kompletował skład w podróż dookoła świata to na pewno Cię uwzględnię, przydała by się też Magdalena – bo uśmiechu nigdy za wiele:), dobrymi radami na trasie służyłby Raul, w sumie Deszcza też przydałoby się wziąć to by nam cykał artystyczne zdjęcia podczas podróży, a pod zdjęciami dodał w jego charakterystycznym stylu komentarze:)
Co sądzicie o takim składzie?, a może kogoś innego, tylko musi to być osoba… nie krucha;)
Pozdrawiam wszystkich, a Ty Deszczu nie wahaj się tylko wrzucaj zdjęcia bo na pewno będzie co oglądać i coś tak czuję, że byłeś tam podczas święta Thaipusam

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 25.11.2010 13:59

... dzisiaj czuję się zdopingowany do opracowania galerii z tego miejsca, bo byłem tam na przełomie stycznia i lutego. Minęło już 10 miesięcy, więc czas wielki... gratuluję i pozdrawiam serdecznie.

raul użytkownik raul(wpisów:2030) dodano 25.11.2010 13:58

Dziękuję bardzo Muczacza, zawstydziłeś mnie, ale w tym przypadku to bardzo miłe uczucie.
Jestem pewien, że zrealizujesz swoje plany prędzej niż myślisz. Szczerze Tobie tego życzę ;)
Pozdrawiam i oczywiście będę się rozglądał na szlaku ...piwo zawsze gdzieś znajdziemy :)

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 25.11.2010 13:44

Muczacza,możesz mnie zabrać na taką wycieczkę dookoła świata,jako bagaż podręczny;-)
Kruszynka jestem,a teraz to mi się marzy ucieczka-wycieczka.
Zgadzam się zupełnie z Raulem i zgadzam sie z Twoją opinią na temat Raula i swoich podróży.
Tez nie dla mnie piloci,przewodnicy,poganiacze i organizatorzy.
Bardzo lubię Twoje galerie i wspomnienia z podrózy.
Pozdrowienia-)

muczacza użytkownik muczacza(wpisów:241) dodano 25.11.2010 12:50

Dziękuję Raul za uznanie i jest mi niezmiernie miło, że usłyszałem tyle ciepłych słów od osoby, której nie trzeba specjalnie przedstawiać na tym portalu i którą zapewne nie tylko ja darzę szacunkiem – dlaczego?... dlatego, że oprócz Twoich wielkich podróży po różnych częściach świata i pięknych zdjęć, prezentujesz wysoki poziom kultury osobistej, której mógłby Ci pozazdrościć nie jeden Obieżyświat. Ja może za często nie udzielam się w wirtualnym świecie, jeśli chodzi o komentarze, oceny czy forum, ale dużo oglądam, czytam i wierz mi, że mam wyrobione zdanie na temat prawie każdego użytkownika i od samego początku, kiedy się tutaj zalogowałem zawsze mi odpowiadał styl i wyważony sposób w jaki łagodziłeś-isz wiele sporów, kłótni, chamskich odzywek, które goszczą tutaj nie od dziś. Wiele osób może też Tobie podziękować za wiele cennych uwag dotyczących obróbki zdjęć i nie tylko, widać, że się bawisz będąc na tym portalu. Także Raul tak trzymaj bo masz klasę i zapewne na co dzień również jesteś miły gość, z którym na pewno bez wahania mógłbym chlapnąć piwko;)
Jeśli chodzi o moją osobę to rzeczywiście większość podróży odbyłem samemu, a od czasu do czasu wspomagam się kumplem. Ostatnim razem na zorganizowanej wycieczce byłem we Włoszech 10 lat temu, zwiedziłem dużo, (ale właśnie przez przewodników) nie tyle ile bym chciał i to był mój koniec z zorganizowaną podróżą, chociaż nie mówię, że nigdy się na taką nie wybiorę – czasy się zmieniają:)
Najgorsze jest jednak to, że apetyt rośnie w miarę jedzenia… najpierw się sprawdzałem jeżdżąc do pobliskich krajów europejskich, coraz dalej i dalej, potem wsiadłem do pociągu na dworcu w… Katowicach by wysiąść w… Pekinie:), potem do zupełnie innego kulturowo kraju jakim jest Maroko, w ostatnim czasie też mnie trochę nie było (ale o tym w kolejnych galeriach:) i za każdym razem jak przyjadę do domu cały i zdrowy z większym bagażem doświadczeń, to myślę nad kolejnym bardziej trudnym, dłuższym, ale w miarę rozsądnym planem podróży – chyba za dużo się naoglądałem odcinków Pieprz i Wanilia, duży wpływ na moje zapędy podróżnicze wywarł mój ulubiony film…,,Prosta historia’’, a przede wszystkim życiowa sytuacja w jakiej się kiedyś znalazłem - stwierdziłem, że życie jest zbyt krótkie i należy je wykorzystać w 100%
Oczywiście zdaję sobie sprawę jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać za rogiem;), ale chęć zobaczenia świata jest zbyt silna!
Kurcze od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie… podróż dookoła świata, ale nie wiem czy nie jestem zbyt kruchy na taką wyprawę (tak jak w tej reklamie;), ale święta się zbliżają więc można pomarzyć:)

Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku;)

raul użytkownik raul(wpisów:2030) dodano 24.11.2010 23:07

Wiesz co Muczacza ... tak sobie podróżuję z Tobą po tym świecie od wielu miesięcy. Zwiedzam państwa, miasta, miasteczka na kilku kontynentach, odwiedzam stadiony, oglądam niesamowite koncerty, poznaję miejsca do których jeszcze nie dotarłem, a nawet jak dotarłem - to u Ciebie znajduję ich zupełnie nowe oblicze.
Podróżujesz sam, wyznaczasz trasę i realizujesz. Nie straszna jest Tobie bariera odległości, języka, kultury, religii i obyczajowości. Zbyteczny stał się pilot, przewodnik, poganiacz, organizator ... czy jak go tam nazwiemy. To jest godne podziwu.
Reasumując Muczacza, Podróżnik jest z Ciebie "pełną gębą" i to przez duże "P". Ta galeria - to kolejne potwierdzenie tego faktu, ale ja tym razem nie mogłem się powstrzymać, żeby to wyłożyć Tobie czarno na białym :)
Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!