m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (42):

 
Przy północnej fasadzie Pałacu Królewskiego wejścia strzegą lwy... ... a od wschodu anioły. Przy południowym wejściu do Skarbca i Kaplicy wartę pełni żołnierz. Na Gamla Stan (Starówka) to najstarsza część miasta. Ma wiele uroczych uliczek i zakątków. Na rogu uliczek Nygrand z Osterlinggatan. Przy placyku Kopmantorget.
Jedna z witryn sklepu z pamiątkami. Widać cały tabun koników z Dala. Dawniej strugane były z drewnianych odpadów i służyły jako zabawki. Teraz są fajną pamiątką ze Szwecji.
W Sztokholmie jest niezliczona ilość nabrzeży... ... dlatego są one często miejscem spotkań... ... aby porozmawiać... ... przycumować łódkę... ... a nawet poopalać się. Wyspa Skeppsholmen.
To jeden z symboli Sztokholmu - korona (a właściwie jedna z dwóch) umieszczona na moście Skeppsholmsbron łączącym wyspę Skeppsholmen z wyspą Kastellholmen. Przy nabrzeżu wyspy Skeppsholmen zacumowany jest frachtowiec AF Chapman, od 1949 r. służy jako schronisko młodzieżowe. Widok na dzielnicę Sodermalm... ... z domonującą wieżą kościoła Katarina Kyrka. Wyspa Kastellholmen w widoczną czerwoną wieżą zamku.
Na wyspie Kastellholmen - mimo, że znajduje się w centrum miasta - można znaleźć iście wiejskie klimaty. W całym mieście co krok widać znaki, które pokazują, jak bardzo to miasto jest związane z otaczająca go wodą.
Wzdłuż nabrzeża Ostra Brobanken na wyspie Skeppsholmen jest zacumowane mnóstwo kolorowych łódek i to bardzo fotogenicznych:.
Powoli zapada zmrok. Starówka wygląda jeszcze ładniej, niż za dnia. Rynek Stortorget jest sercem Starego Miasta. Marten Trotzigs Grand to bardzo urokliwa uliczka i do tego najwęższa w całym mieście (90 cm) - zamknięta przez sto lat, ponownie została otwarta w 1945 r. Choć latem w Sztokholmie dzień jest bardzo długi, a noc bardzo krótka, to jednak miasto powoli szykuje się do snu.

najbliższe galerie:

 
Sztokholm - miasto północy w południowych kolorach
1pix użytkownik domi75 odległość 0 km 1pix
. . . na lądzie w Sztokholmie. . . cz. III
1pix użytkownik aiarenowe-opowiesci odległość 0 km 1pix
weekend w sztokholmie
1pix użytkownik andrew430 odległość 0 km 1pix
Jesienny Sztokholm
1pix użytkownik achernar-51 odległość 0 km 1pix
. . . na lądzie w Sztokholmie. . . cz. IV
1pix użytkownik aiarenowe-opowiesci odległość 0 km 1pix
Sztokholm, Gamla stan.
1pix użytkownik szarykot odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1991) dodano 06.12.2010 15:05

bardzo ciekawie pokazane, zwrócenie uwagi na detale, podobało się.

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3734) dodano 06.12.2010 09:20

Szkokholm tradycyjny już jest na portalu, więc dobrze, że pokazałeś to miasto inaczej - po swojemu. Bardzo mi się podoba kadr 33. Pozdrawiam

mocar użytkownik mocar(wpisów:2819) dodano 05.12.2010 20:15

Sztokholm nieco w innym stylu niż go pamiętam z mego pobytu. Pozdrawiam

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 05.12.2010 19:23

Podobało się. Sfotografowane po mojemu. Dzięki za fajną wycieczkę. Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!