m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Z Izraela przeprawiamy się przez granicę do Egiptu Mijając wcześniej morze Martwe Oto kilka widoczków Oraz pustynie po przeciwnej stronie drogi Pustynia i dolina ,,Gazeli
Na szczycie po kilkugodzinnej wspinaczce jesteśmy jeszcze przed wschodem Licznie zgromadzeni w oczekiwaniu na świt na szczycie 2285 m npm Pojawiają się pierwsze promienie wschodzącego słońca. Natomiast u mnie przeszywający chłód, bul nóg i senność. Na szczycie zgromadzone licznie pielgrzymi i turyści, nie które grupy mimo chłodu i wiatru oczekiwali na modlitwie i śpiewach religijnych.
W śród różności grup również Polacy z swoją narodowa flagą. Pojawiają się pierwsze promienie wschodzącego słońca. Świt postępuje w miarę szybko Nieboskłon ubarwia sie w ciepłe kolory pierzatych chmurek Pierwsze promienie rozjaśniają mroki i ocieplają senną atmosferę Przepiękne widoki na szczycie Góry Synaj
Pasmo południowo - wschodnie w pierwszych promieniach słonecznych Dla takiego widoku warto pokonać trudności wspinaczki 14 km trasy i niedospany czas Pasmo południowo - wschodnie Po chwili licznie zgromadzeni w większości młodzi ludzie zaczynają się rozchodzić Prawdopodobnie będzie to najbardziej pochyły horyzont na tym Portalu :) W dół prowadzą dwie drogi jedna zwana wielbłądzia 7 km i druga po skalistych stopniach nieco krótsza ale 3000 stopni i chyba trudniejsza do pokonania.
Jeszcze jestem nie świadom tego co mnie czeka przy z chodzeniu na dół Bo gdybym wiedział - na pewno skorzystał bym z wielbłąda i odżałował 15 dolców. Kościółek prawosławny na szczycie góry i rozchodzący się pielgrzymi. Poza kaplicą prawosławną na szczycie znajduje się też niewielki meczet.
 Droga powrotna w dolinę św. Katarzyny i klasztoru może być pieszo na zbolałych nogach lub na grzbiecie wielbłąda za 15 $ O to kilka ewangelicznych przekazów z przed tysięcy lat co dokonało się na Górze Synaj: Góra zaś Synaj była cała spowita dymem, gdyż Pan zstąpił na nią w ogniu i uniósł się dym z niej jakby z pieca, i cała góra bardzo się trzęsła. (Ks.Wyjścia 19:18)
 Pan zstąpił na górę Synaj, na jej szczyt. I wezwał Mojżesza na szczyt góry, a Mojżesz wstąpił. (Ks.Wyjścia 19:20)
 Wtedy rzekł Mojżesz do Pana: Lud nie będzie śmiał podejść do góry Synaj, gdyż zakazałeś mu tego surowo, mówiąc: Oznacz granicę około góry i ogłoś ją jako świętą. (Ks.Wyjścia 19:23)
Chwała Pana spoczęła na górze Synaj, i okrywał ją obłok przez sześć dni. W siódmym dniu Pan przywołał Mojżesza z pośrodka obłoku. (Ks.Wyjścia 24:16)
Gdy skończył rozmawiać z Mojżeszem na górze Synaj, dał mu dwie tablice świadectwa, tablice kamienne, napisane palcem Bożym. (Ks.Wyjścia 31:18) Odwróciłem się i zszedłem z góry - a góra płonęła ogniem - trzymając w rękach dwie tablice Przymierza. (Ks.Powt.Prawa 9:15)

 Rydwanów Bożych jest tysiące tysięcy: to Pan do świątyni przybywa z Synaju. (Ks.Psalmów 68:18) Dlatego też na Górę od wieków zmierzają tysiące tysięcy ludzkich istnień, aby na nowo zawrzeć Przymierze. W oczekiwaniu na klienta .
Powrót był bardzo trudny i bolesny z trudem stawy wytrzymywały napór grawitacji Odciski na nogach i ból stawów odczuwałem jeszcze przez trzy dni .
Na zdj. zasłużony wypoczynek po całonocnej pracy Dolina w której widoczny w oddali jest Klasztor św. Katarzyny. jw. Powrót do Izraela I odpoczynek w hotelu nad Morzem Czerwonym, aby dalej iść śladami Chrystusa i Jego Matki. A to już w następnych galeriach.

najbliższe galerie:

 
Klasztor Św. Katarzyny
1pix użytkownik gpiotrek1 odległość 1 km 1pix
Klasztor św. Katarzyny - Egipt
1pix użytkownik zbik odległość 1 km 1pix
Egipt - Góra Mojżesza
1pix użytkownik rozmusiaki odległość 1 km 1pix
Góra Synaj
1pix użytkownik felix odległość 1 km 1pix
Góra Synaj i Klasztor Świętej Katarzyny
1pix użytkownik ryzykant odległość 1 km 1pix
Egipt - Wschód słońca na Synaju
1pix użytkownik marucha odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (11):

 
dzidka55 użytkownik dzidka55(wpisów:88) dodano 20.08.2011 14:42

Witaj Mocar,
Już wiem,gdzie moja następna podróż i masz w tym swój udział.Piękne zdjęcia.

mieczysaw użytkownik mieczysaw(wpisów:2099) dodano 10.12.2010 21:08

Chyba trochę pod innym kątem oglądałem tę galerie niż andred.Dla mnie te powtórzenia zdjęć mają sens. Dzięki nim widziałem jak się zmienia otoczenie podczas wschodu słońca.Słońce i cień to bliźniaki niedorozłączenia. W ubiegłym tygodniu czytałem o tym jak umiera Morze Martwe i przykre jest to,że ludzkość się do tego przyczyniła. Podoba mi się ta galeria.Pozdrawiam

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7286) dodano 09.12.2010 08:13

Góry we "wschodzących" barwach to jest to ! Pięknie... pozdrawiam

mapa użytkownik mapa(wpisów:59) - Użytkownik usunięty. dodano 05.12.2010 16:37

Przepraszam za błąd, nie magia syjonu tylko magia synaju.Chociaż syjon też jest magiczny.

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 04.12.2010 22:26

Ciekawa wyprawa.Przepiękne widoki ze szczytu.

Góra Dżabal Musa została zidentyfikowana jako biblijna Góra Synaj przez greckich mnichów dopiero w IV wieku n.e.Matka cesarza Konstantyna wybudowała wówczas u jej podnóża kaplicę.200 lat póżniej Cesarz Justynian wybudował w tym miejscu obecny klasztor św. Katarzyny.3000 stopni wiodących na szczyt góry zostało wykutych w skale przez mnichów z owego klasztoru.W XIX w.w klasztorze odkryto Kodeks Synajski-pisany greką najstarszy zachowany manuskrypy Biblii.Dla zainteresowanych manuskryptem podaję stronę gdzie można dowiedzieć się o nim więcej,oraz zobaczyć jak wygląda
http://www.codexsinaiticus.org/en/


Co do samej Góry Synaj to jej umiejscowienie nadal jest sporne,bowiem wielu badaczy lokuje gdzie indziej miejsce przekazania Dziesięciu Przykazań.

Pozdrawiam serdecznie:)

mapa użytkownik mapa(wpisów:59) - Użytkownik usunięty. dodano 04.12.2010 22:11

Znajome tereny ale Twój wschód o niebo lepszy od mojego.Magia Syjonu,pozdrawiam

pipol użytkownik pipol(wpisów:9047) dodano 04.12.2010 21:29

47 super.pozdrawiam

kryjan użytkownik kryjan(wpisów:416) dodano 04.12.2010 20:47

W Egipcie byłam dwa razy, ale w tym miejscu nie. Szkoda, po galerii widzę że warto. Pozdrawiam

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 04.12.2010 20:21

Bardzo fajnie i ciekawie. Galeria zachęca do takiej wycieczki. Po zdjęciu 23 zakręciło mi się w głowie, nie wiedziałem w jakiej pozycji oglądać to zdjęcie :-))
Żeby nie było za słodko to zdjęcia 19,21,24 i 31 to to samom ale ja Ciebie rozumiem, ponieważ sam wklejam do jednej galerii zdjęcia bardzo podobne, czasami wręcz identyczne. Pozdro, andred

glockerka użytkownik glockerka(wpisów:741) dodano 04.12.2010 20:11

Nie byłam w Egipcie, nie ciągnie mnie tam. Wyjątek stanowi Góra Mojżesza.
Jeżeli kiedyś wybiorę się do tego kraju, to celem wyjazdu będzie właśnie to miejsce. Zachęcająca galeria.
Pozdrawiam.

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 04.12.2010 18:31

Koniecznie muszę odbyć taką wycieczkę osobiście. Twój przekaz bardzo do tego zachęca. Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!