m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Wyruszamy na zwiedzanie Great Zimbabwe , po drodze podziwiamy piękne baobaby, drzewa te magazynują wodę wewnątrz pnia aby przetrwać w porze suchej. Wielkie Zimbabwe zwane też Domem z kamieni to największa budowla okresu przed-europejskiego w Afryce na południe od równika, leżąca  niedaleko Masvingo.  Według współczesnego stanu badań archoelogicznych Wielkie Zimbabwe to ogromny kompleks ruin, prawdopodobnie z XI-XV w., Kompleks ten został wzniesiony bez użycia jakiejkolwiek zaprawy z granitowych kostek lub cegieł.
 Obiektem głównym jest Świątynia - budowla owalnego kształtu o średnicy ok. 80 m,  wewnątrz którego wznosi się tajemnicza stożkowata wieża 12-metrowej wysokości i kilka innych obiektów, również kamiennych .  Z tych domostw slychac bylo superową afrykańską muzykę, ale niestety nie poszłam tam. Krótki odpoczynek na campie
 Poranny spacer został nagrodzony ... takim towarzystwem  Jesteśmy na dworcu w Bulawayo W mieście zachowały się liczne przykłady stylu kolonialnego, m.in. budynek dworca kolejowego i ratusza.
Bulawayo - miasto w Zimbabwe, drugie pod względem liczby ludności miasto tego kraju. W 1943 Bulawayo otrzymało prawa miejskie. Większość mieszkańców należy do grupy etnicznej Ndebele.
Chlopak sprzedający suweniry Spedziliśmy jakiś czas na dworcu w miasteczku i byla możliwość poobserwowania tamtejszej ludności Szkoda że nie mogliśmy wybrać się tym autobusem , nasz pojazd przyjechał póżniej
A może jakieś zakupy ? Takie jak u nas , prawda? Odwiedziliśmy też zaklad fryzjerski, ale niestety nie bylo na tyle czasu żeby zmienić fryzurę , a szkoda..
Ściagałam obiektywem ta ładna kobietkę z bardzo daleka więc... Wyplynięcie na małe wodne safarii umila nam zespół afrykański
Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby..
tylko po co mi krokodyl?
 Zdecydowanie wolę obserwować słonie Rejsik, lajcik, drineczki, obserwacja zwierząt I tak minął nam kolejny dzień naszej wyprawy.
THE END ZIMBABWE

najbliższe galerie:

 
zimbabweńskie klimaty
1pix użytkownik andzia odległość 7 km 1pix
Dzieciaki (a wiekszosc z Bulawayo)
1pix użytkownik mjetek odległość 13 km 1pix
Opowieść o kilkunastu twarzach
1pix użytkownik do-re-mi-fa odległość 21 km 1pix
Bulawayo noca
1pix użytkownik mjetek odległość 22 km 1pix
ZIMBABWE Pożar buszu
1pix użytkownik ulka odległość 39 km 1pix
Matopos / Matobo
1pix użytkownik mjetek odległość 48 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7265) dodano 07.12.2010 09:32

ta mała murzynka na 40 - przesłodka :-) pozdrawiam

anikm użytkownik anikm(wpisów:4509) dodano 06.12.2010 22:30

Ciekawe miejsca odwiedziłaś.Na dłużej zatrzymało mnie zdjęcie 34.Niesamowicie kręcone włosy ma ta pani,szkoda że na zdjęciu nie widać jak długie są po rozkręceniu i ile trwa ułożenie takiej fryzury.
Pozdrawiam:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!